Миття автомобіля – як часто мити? 3 комментария

Миття автомобіля – як часто проводити водні процедури

Часте миття автомобіля завдає йому шкоду, так стверджують деякі власники авто. Спробуємо розвінчати цей міф. Дороги та автостради просто переповнені машинами. Можна зустріти і машини нашого автопрому Daewoo-Lanos, Sens, і іноземного. Серед них невеликі й компактні, а є величезні і габаритні. Є автомобілі економ класу, а зустрічаються і vip-класу, вантажні та легкові. Всі вони чисті і грають на сонці, хоча, іноді зустрічаються машини, на яких можна малювати. Вони настільки забруднені, що хочеться самому взяти ганчірку і врятувати цього залізного красеня. Ті водії, які переживають за стан автомобіля і хочуть, щоб не тільки внутрішні деталі служили довго, але і зовнішність авто була на всі сто, задаються питанням, як часто і як правильно мити машину.

Природньо, теорія про шкоду частих мийок виникла не на порожньому місці. Дійсно, будь-яка мочалка або ганчірка, видаляючи з кузова бруд, попутно завдає йому мікроскопічні «травми» – подряпини. З кожним миттям таких непомітних на перший погляд пошкоджень стає все більше, і врешті-решт доводиться полірувати або навіть перефарбовувати машину. Разом з тим, якщо мити автомобіль, дотримуючись при цьому деякіх правил, кількість пошкоджень лакофарбового покриття зведеться до нуля.

Миття автомобіля

Машину можна мити часто, але, це потрібно робити правильно. Перш за все, для миття автомобіля потрібно використовувати тільки спеціальні автомобільні шампуні і засоби. Миття автомобіля простою водою недостатньо. Такі водні процедури тільки принесуть шкоди, адже просто вода накопичується в тріщинах, пил затримує воду і відбувається процес корозії. Тому використовувати спеціальні засоби потрібно, а сама вода повинна бути теплою.


Миття автомобіля на що звертаємо увагу

Починати водні процедури варто з того, що автомобіль необхідно облити теплою водою і дати трохи постояти, щоб бруд розмок. Більше води! Перше, що потрібно запам’ятати, – при митті машини не можна жаліти води. Миття з малою кількістю води прискорює процес утворення подряпин. Спочатку з кузова автомобіля необхідно видалити найбільші шматки і плями бруду. Найбільш ефективно з цим впорається струмінь води під високим тиском. Далі кузов потрібно змочити розчином води з шампунем, щоб знизити ймовірність появи мікроподряпин при митті мочалкою. Професійні мийники часто використовують два відра і дві мочалки – окремо для верхньої і нижньої частин кузова. Таким чином виключається попадання бруду з крил, порогів і бамперів на більш чисті поверхні капота, багажника і даху. Після «ручний» мийки автомобіль потрібно гарненько прополоскати чистою водою, а потім насухо витерти шматком замші або спеціальної синтетичної серветкою. Вона повинна бути ідеально чистою, оскільки її переміщують по кузову практично «на суху», без змащуючого шару води і шампуню.

Якщо ж ви хочете максимально виключити абразивну дію на кузов, слід користуватися тільки безконтактної мийкою із застосуванням активної піни. Втім, при цьому варто пам’ятати, що цей спосіб придатний тільки для нових автомобілів, фарба або лак на яких не мають навіть мікроскопічних пошкоджень. Як бачимо, мити авто можна відразу ж, як тільки побачили, що вона забруднилася, але при цьому подбайте про те, щоб процедури були проведені правильно, тоді ваш автомобіль буде не тільки чистим, але і виблискувати в променях сонця.

«Сезонні» правила миття автомобіля

Існують ще й деякі «сезонні» правила, які бажано дотримуватися. Так, взимку переважно користуватися спеціальними шампунями-полиролями ( «гарячим воском»). Після миття такими препаратами на лакофарбовому покритті утворюється захисна воскова плівка, яка залишається до наступної чистки. Перед застосуванням засобу розводять водою, нагрітою до температури 50 – 60 ° С, однак приступати до миття можна, лише коли розчин охолоне до 40 ° С і нижче. Це дуже важливий момент – якщо взимку мити машину гарячою водою, в лакофарбовому покритті неминуче з’являться мікротріщини. Напередодні зими непогано б покрити машину твердим воском. Наносити його на кузов і полірувати можна і вручну, але краще за допомогою спеціального обладнання. Тверді воски забезпечують покриття, яке залишається на кузові до півроку і витримує 5 – 7 мийок нейтральними шампунями.

Літо приносить автомобілістам свої проблеми, головні з яких – комахи і бітум. Останній може бути легко видалений, тільки якщо зробити це протягом кількох годин після потрапляння на кузов. Якщо ж бітум залишається без очищення більше двох тижнів, він в’їдається як в лак, так і в звичайну однотонну фарбу. Тому після проїзду «бітумоопасної» ділянки варто вимити машину і видалити з кузова краплі бітуму яки потрапили на авто. Якщо спеціального засобу для очищення немає, можна скористатися бензином, соляркою, або розчинником. Видалити з скла і кузова «збитих» комах набагато простіше – для цього існують спеціальні засоби, аерозольні або у флаконах з ручним розпилювачем.

У самому ж крайньому випадку, якщо власник стежить за лакофарбовим покриттям, машину можна раз на рік-два полірувати. Зазвичай заводська фарба витримує від п’яти до вісьми глибоких поліровок, чого цілком вистачає на середній термін життя авто.

Отже підведемо підсумок. При дотриманні «правильної» технології боятися мийки немає підстав.