Безкоштовний навігатор Waze

Навігатор Waze як альтернативний варінт навігації від Яндекс

Безкоштовний навігатор Waze розрахований на українського користувача як альтернативний варінт по заміщенню навігації від Яндекс. Відомо, що в наслідок посилення Україною економічних санкцій проти російського бізнесу, навігаційні карти «Яндекс Пробки» опинилися під забороною. Я не буду заглиблюватися у політичну діскусію доцільності такого рішення, час покаже.

Для водіїв, країна запропонувала альтернативний мобільний додаток для навігації з пробками під назвою Waze. Цей безкоштовний навігаційний додаток можна знайти на Play Маркеті, встановлюється, як і будь-яка інша мобільна програма. Проведемо невеликий огляд програми з урахуванням відгуків наших громадян.

навігатор Waze

Інтерфейс навігіційної системи Waze

Карти в навігаторі сильно відрізняється по дизайну і за колірною гамою від інщіх навігаційних програм до яких ми звикли. Меню Waze велике, по закладках зручно налаштовувати інтерфейс, звуки, голоси. Можна налаштувати навігатор так, щоб прокладав шлях уникаючи грунтових або платних доріг.

Інтерфейс проги більше нагадує дитячу гру для мобільного телефону або планшета. Наявність на панелі зайвих іконок, які дають різні підказки, з першого разe не зрозуміло їх призначення. Іконки дуже дрібні, водієві за кермом їх буде незручно натискати, потрібно постійно цілитися, а це не зовсім безпечно в плані безпеки руху.

На екрані часто спливає багато повідомлень, під кожним можна поставити лайк, або написати свій коментар з приводу того, що відбувається, такий собі аналог соціальної мережі на дорозі. Можна ділитися своїм маршрутом з друзями або друзям з вами, щоб навігаційний додаток порахував необхідний час виїзду та всі учасники одночасно зустрілись в зазначеному місці.Особливості навігації

Прокладений маршрут чомусь завжди відображається фіолетовим кольором. Навіть якщо на маршруті пробка, колір самої дороги не змінюється, лише по краях ділянки дороги, залежно від того наскільки сильна пробка, підфарбовується помаранчевим, червоним або бордовим кольором. На практиці, важко розглянути підсвічену, завантажену ділянку дороги. Зручніше, якби весь маршрут відображався тим кольором, який відповідає швидкості руху на конкретній ділянці дороги.

Під’їжджаючи до складних розв’язок, програма показує які шляхи об’їзду найбільш завантажені і яка середня швидкість пересування на них. Крім попередження про пробки, навігатор Waze надасть інформацію про неякісне дорожнє покриття.

Таке попередження називається “яма на дорозі”. Як виявилося, дане попередження буває двох типів. Перше це попередження, яке з’являється на 15 сек, при цьому займає половину екрану, перекривая частину маршруту. Другий тип, виглядає приблизно як і перший, тільки написано, що яма на дорозі знаходиться на відстані 800 метрів, і відбувається зворотний відлік, поки автомобіль не залишить яму позаду свого руху. При цьому повідомлення, як і в першому варіанті, перекриває частину карти, що викликає незручність.

Корисна функція навігаційної системи

Є одна дуже цікава функція, яка заслуговує на увагу. Користувач, вибирає місце в яке йому потрібно, вибирає час прибуття і кнопку записати. Програма попередить користувача в той час, коли потрібно буде виїжджати, щоб не запізнитися в потрібне місце до заданого часу. Поїздки до заданого часу прибуття, для зручності, знаходяться в окремій вкладці ”план поїздок” і працюють у вигляді нагадувань. Також варто відзначити, що можна зробити імпорт необхідних планів поїздок і маршрутів з календаря або Facebook.

Незважаючи на деякі цікаві і зручні функції, навігатор Waze всеж потребує доопрацювання. За допомогою ІТ спеціалістів, підсказок користувачів, функціонал може істотно покращитися і зайняти свою гідну ланку в навігаційних системах.

Читайте також

Автотуризм України – Європа будується ТУТ!