Навіс для автомобіля своїми руками 4 комментария

Навіс для автомобіля своїми руками, переваги використання таких будівель перед гаражами, матеріали що використовуються

Навіс для автомобіля своїми руками, задача яку можно виконати в умовах дачних ділянок де не завжди доцільно зведення повноцінного гаража для стоянки авто, з огляду на те, що він обійдеться дорого,та займе частину території ділянки. Навіс дійсно оптимальний варіант для приватного будинку або дачної ділянки.

Відзначається ряд переваг використання таких будівель перед гаражами:

 • Займає порівняно невелику площу ділянки, може розташовуватися поруч з будинком.
 • Не захаращує ділянку.
 • Автомобіль захищений від впливу сонячних променів та поганих погодних умов.
 • Відмінна вентиляція машини, що не дозволяє поширюватися корозії.
 • Будівництво займає приблизно три дні, це зменшує його вартість.
 • Широкий вибір матеріалів для виготовлення навісу.
 • Мобільність конструкції, її можна перенести в інше місце, легко переробити, зробити довше або розширити.
 • Не потрібно досить великих додаткових витрат при влаштуванні навісу для декількох автомобілів.
 • Зручний підхід до автомобіля з усіх боків.
 • Навіс над гаражем влучно підійде для створення тіні в спекотний день.

Недоліки навісу над гаражем:

 • Поганий захист при косому дощі, від снігу і сильних поривах вітру, але вирішити питання можна установкою брезентових штор.
 • Не можна зберігати хозінвентарь і інструменти, але навіс для гаража можна зробити прямо біля хозблока.
 • Важко обслуговувати автомобіль взимку.
 • На авто швидко осідає пил.

На ділянках зазвичай будуються два види навісів, кожен зі своїми достоїнствами і недоліками:

 1. Стаціонарна окрема споруда.
 2. Прибудова до будинку або іншому будинку.

Стаціонарний навіс встановлюється на окремій території ділянки, і є окремою спорудою. В подальшому може використовуватися як крита зона для відпочинку. Розміри такої споруди залежать від відведеної території.

При творчому підході може стати архітектурним доповненням до будівлі і вписуватися в загальний вигляд, можливо буде потрібна додаткова обшивка боковин для захисту від косих дощів.

навіс для автомобіля

Навіс у вигляді прибудови використовується частіше на ділянках, де територія незначна. Такий навіс зручний, компактний, і вимагає менше матеріалів для виготовлення, якщо і буде потрібно обшивка боковин, то тільки з одного боку, оскільки роль однієї боковини виконає стіна будівлі.

навіс для автомобіля

При установці навіса у вигляді прибудови можливо буде потрібно прив’язка каркаса навісу до стіни.


Навіс для автомобіля своїми руками – послідовність дій

1 Спочатку готується проект споруди з урахуванням габаритних розмірів і особливостей. Виконується розрахунок розмірів, для цього використовують габаритні розміри авто. При проектуванні доцільно закласти такі розміри: по ширині – ширина авто +1000 мм з кожного боку, по довжині – + 300-800 мм спереду і ззаду від довжини машини. Якщо стоянка розраховується на 2 машини, то необхідно передбачити +800 мм між ними. Оптимальною вважається висота 2,5 метра, але для великих позашляховиків вона може бути і більше. Якщо навіс зробити дуже високим, то він не зможе захистити автомобіль від косих дощів.

навіс для автомобіля

2 Після замірів вираховується необхідну кількість матеріалів для споруди.

навіс для автомобіля

3 Наступний етап – підготовка площі. Щоб автомобіль після дощів не стояв в грязі, краще територію, відведену під будівництво забетонувати, укрити шаром асфальту або обкласти плиткою. Майданчик робиться прямий або під нахилом, щоб вода стікала з майданчика.

навіс для автомобіля

4 Основа виготовляється або з фундаментних блоків з кріпильними вушками, або ж стійки каркаса просто бетонуються. Фундаментні блоки дозволять скоротити час на будівництво, оскільки досить їх вкопати в місця, де будуть розташовуватися стійки. Якщо стійки вирішено бетонувати, то це дозволить заощадити, але доведеться копати ями глибиною 1 метр, встановлювати їх, рівняти і заливати цементним розчином.

навіс для автомобіля

5 Після збирається каркас, на який потім закріплюється покрівельний матеріал. Для каркаса використовуються або дерев’яні матеріали, або металоконструкції. Варто відзначити, що зараз вже продаються повністю збірні металеві навіси, які досить тільки зібрати, але обійдеться він дорожче, ніж виготовлений своїми руками.

навіс для автомобіля

Навіс для автомобіля  – матеріали для накриття

Брезентовий або тканинний тент.

навіс для автомобіля

Найдешевшим і простим є брезентовий або тканинний тент. В цілому, виготовити тентовий навіс може виявитися дуже просто. Досить зробити розбірний каркас, натягнути на нього тент і навіс готовий. Перевагами тенту є швидкість зведення, можливість зміни його розташування і демонтажу, наприклад, на зимовий період, але надійність такої конструкції невисока, матеріал з часом постаріє і почне рватися. Такий навіс вимагає періодичних витрат на придбання нового тенту. Зате існує можливість періодично оновлювати навіс, враховуючи, що зараз тенти робляться з візерунками, різного забарвлення.

Профнастил.

навіс для автомобіля

Є одним з популярних матеріалів для накриття навісу. За вартістю він відноситься до середньої цінової категорії. Якогось обслуговування не вимагає, достатньо правильно зробити його монтаж на каркас. Дуже добре підходить для постійних навісів, можна підібрати будь-яке забарвлення, добре вписується в загальний антураж.
Але профнастил – матеріал з металу, тому каркас повинен бути міцним, щоб утримувати покриття.

Полікарбонат.

навіс для автомобіля

Один з найбільш затребуваних матеріалів, використовується для покриття навісів самої різної форми, оскільки лист полікарбонату може легко згинатися. Для накриття використовується листи як сотового полікарбонату, так і монолітний.
Сотовий полікарбонат – легкий, більш гнучкий, але менш міцний. Потребує правильного покриття, щоб проводився стік вологи. Монолітний полікарбонат – не дуже гнучкий, зате по міцності вище. Розташовувати листи монолітного полікарбонату можна в будь-якому положенні.

До особливостей полікарбонату, як матеріалу укриття є правильність його закріплення на каркасі. У разі порушення правил кріплення листів полікарбонату можлива поява тріщин і швидкого руйнування листів.

Металочерепиця.

навіс для автомобіля

Використовується в якості матеріалу для покриття навісу для авто, але цей матеріал є одним з найдорожчих і використовувати його доцільно тільки при виготовленні конструкції в якості прибудови до будинку, якщо будинок теж укритий цим матеріалом. В такому випадку настил гармонійно впишеться в загальний вигляд.

Навіс для автомобіля  – матеріал для виготовлення каркаса

Діляться навіси і за матеріалом виготовлення каркаса. Споруда такого навісу дуже швидка, при цьому він є досить міцним. Зробити збірної каркас можна і самостійно, для цього купують в необхідній кількості металоконструкції (швелера або куточки) і металовироби.

Проводиться розмітка, розрізання конструкцій на складові частини, просвердлення отворів під кріпильні елементи, після чого здійснюється складання. Збірні конструкції дуже зручні, оскільки дозволяють використовувати їх тільки сезонно, і при необхідності повністю демонтувати.

Але такий каркас встановлюється на фундаментні блоки, щоб забезпечувалася можливість його демонтажу.

навіс для автомобіля

Металеві каркаси служать дуже довго, особливого обслуговування не вимагають, лише зрідка фарбуються і все.

Дерев’яні каркаси – найдешевші і прості в збірці. Деякі роблять комбіновані каркаси. Стійки виготовляють з дерева, а каркас даху -з металоконструкцій, з’єднаних за допомогою зварювального апарату. Потім такий каркас закріплюється на стійках, а далі проводиться укриття обраним матеріалом.

навіс для автомобіля

Але дерев’яний каркас не такий довговічний, як металевий, його вистачить на десяток років. Додатково потрібно періодичне обслуговування, яке зводиться до обробки дерев’яних елементів захисними матеріалами.

Як свідчать відгуки тих, хто вже обзавівся навісом, дана споруда є дуже зручною і практичною. Багато хто використовує навіси не тільки для стоянки авто, а ще й як зону для відпочинку.

Конструкцій, які використовуються, велика кількість. Хтось віддав перевагу дерев’яним навісом, деякі зробили навіс для автомобіля комбінованим, але багато хто воліє металеві конструкції.

Який навіс будувати – вибирати вам, благо варіантів їх, а також матеріалів, з яких вони будуються – велика кількість. Але можете не сумніватися, що така споруда буде корисною.Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 мыслей про “Навіс для автомобіля своїми руками

 • Павел

  Добрый день. Неплохая статья, но очень интересует вопрос как выгнуть фермы в домашних условиях, чтобы они были одинаковой окружности? Возможно есть какой-то способ? Также нужна какая-то формула расчёта окружности, если, например площадка не идеальной формы, т.е. навес будет сужаться к одной из сторон. Буду очень признателен за дополнительную информацию.

  • Sacik

   Привариваешь перпендикулярно к опоре фермы отрезки профиля, к ним варишь сгибая верхнюю трубу. Я делал это на глаз, но по идее делают расчет.

 • Lyubov Moroz

  Cподобались різноманітні ідея для спорудження навісів для автомобілів. У мене також подібний навіс виготовлений із металоконструкцій з полікарбонатним покриттям, прибудований до гаража (цокольний поверх приватного будинку). Як родзинка мого навісу – спеціальні металеві крюки по довгим сторонам для підвішування кашпо із квітами, саджу сульфінію і влітку такий навіс крім практичного використання має ще й декоративне.

 • ragroman (@ragroman)

  По моему гораздо проще купить уже готовый навес типа шатра, как на 8 фото, стоит он не особо дорого и есть во всех гипермаркетах. Или вообще просто тент купить и натянуть между столбами, что любой осилит. А вот такие металлические каркасы как в статье описаны, можно сделать только имея хороший опыт таких работ.