Нанокерамічне покриття автомобіля


Сучасні технології дозволяють використовувати нанокерамічне покриття автомобіля, щоб захистити машину від негативних впливів. Відомо що «рідне» лакофарбове покриття будь-якого автомобіля щодня піддається негативному впливу навколишнього середовища. Дрібні частинки, які піднімаються колесами зустрічного і попутного транспорту, на великій швидкості завдають механічні пошкодження на захисний шар. Згодом, результати такої атаки, проявляють себе царапінамі. Данний процес відбувається в будь-яких умовах експлуатації автомобіля, тільки в міських він менш інтенсивний.

Причина подібного явища – недостатня міцність і зносостійкість матеріалу покриття. Негативним чинником такого стану виступають хімічни дорожні реагенти, каміння, пісок, пил і навіть сонячні промені.

Нанокерамічне покриттяНанокерамічне покриття автомобіля – переваги недоліки

Перш за все слід зазначити, що покриття керамікою – це результат серйозної роботи вчених-хіміків, які створили досить складний кварцево-керамічний коктейль. Основне завдання керамічного покриття  – усунення сторонніх часток з поверхні лакофарбового покриття. Склади всіх нанокерамічних брендів практично ідентичні, а приставка «нано» створена для реклами продукту.

Про спавжні переваги ви зможете дізнатися тільки на власному досвіді, але сама статистика свідчить, що нанокерамічне покриття автомобіля дозволить вам:

 • Надати транспортному засобу чудовий блиск, аж до можливості отримання дзеркального ефекту на поверхні кузова.
 • Доповне лакофарбове покриття машини захистом від води і бруду (завдяки гідрофобним властивостям бруд буквально скочується з кузова).
 • Захистити колір фарби кузова від вигорання і вицвітання, а також від хімічно активних речовин і подряпин.

Все це сприятливо позначається на загальному вигляді автомобіля, надаючи йому солідність.

Недоліки керамічного покриття

 • Обробка кузова керамікою вимагає особливих умов для нанесення складу, а також потребує подальшого догляду.
 • Технологія обходиться набагато дорожче альтернативних варіантів. Це пояснюється високою ціною продукції і високими вимогами до кваліфікації працівників сервісу де проводиться обробка.
 • У більшості випадків професійну кераміку для автомобіля можна придбати тільки у офіційних дилерів, і то тільки при дотриманні ряду умов. Тому, якщо вам важливий кінцевий результат, то краще довірити роботу тільки солідним сервісним центрам.

Види полірування автомобіля

Повернути блискучий вигляд, а також усунути різні дрібні пошкодження, допоможе професійна поліровка автомобіля. Мається на увазі відновлення самого верхнього пошкодженого шару лаку, за рахунок технології його розігріву. Таким чином усуваються подряпини, дрібні дефекти і помутніння.
Полірування автомобілів розрізняють на види:

Відновлювана поліровка

Здійснюється для усунення дефектів захисного покриття. Процес проводять в декілька етапів:

 • Очищення і знежирення кузова, видалення бітуму.
 • Усунення великих подряпин з використанням крупноабразивних паст.
 • Видалення інших дефектів і подряпин, покриття за допомогою мілко -абразивних матеріалів.
 • Полірування.

Захисна поліровка

Спрямована на надання існуючому лакофарбовому покриттю додаткового захисту, стійкості і глянцю. Це здійснюється шляхом нанесення спеціальних захисних покриттів, які взаємодіють з лаком. Для цього застосовують рідке скло Willson або нанокерамічне покриття Ceramic PRO Light і Ceramic PRO 9H.
Застосування таких прогресивних покриттів при професійному нанесенні дозволяє добитися стійкого блискучого ефекту. Залежно від нанесеного складу і умов експлуатації автомобіля його бездоганний вигляд збережеться від вісьми місяців до трьох років.

Комплексна поліровка

Останній вид полірування авто – поєднує в собі обидва попередніх.
Для досягнення максимального ефекту застосовується саме комплексне полірування.
По-перше, після проведення полірування автомобіль набуває свій первісний блиск, а з ним і красу та очікуваний автовласником результат.
По-друге, захисний шар, нанесений на лакофарбове покриття, утворює додатковий бар’єр на шляху води, бруду, дрібних частинок та захист від ультрафіолету.Технологя нанесення нанокераміки

Пластичність нанокерамікі робить процедуру нанесення складу легкою і складною одночасно. Керамічне полірування розпочинається з повного очищення оброблюваної поверхні. Сюди входить:

 • Миття кузова, додаткове очищення за допомогою полімерної глини і подальшого знежирення.
 • Полірування кузова, усунення сколів.
 • Повторне полірування кузова. Для отримання максимального ефекту, робоча поверхня попередньо полірується аж до дзеркального стану.

Після цього на кузов наносяться спеціальні нанокерамічні засоби, такі як Ultra Ceramic + Candy COAT, Advance, Ceramic Pro 9H, Ceramic Pro light.

Нанесення керамічного покриття в 3-10 шарів (сушка 6-8 годин). Сам процес нанесення кераміки проходить в кілька етапів. На підготовку і створення першого шару йде один день, але якщо вам потрібна полімеризація і максимально стійке нанокерамічне покриття, тоді може знадобитися цілий тиждень. Для того щоб покриття прослужило максимально довго, його можна обробити гарячим воском на мийці.

Як бачите, братися за самостійне нанесення керамічного покриття все ж не варто. Набагато простіше і надійніше буде віддати свій автомобіль в руки фахівців, і ви будете спокійні за кінцевий результат.

Види нанокераміки для кузова авто

Нині існує різні види захисних покриттів для авто. Всі вони відрізняються певними якостями і ціновими категоріями.

нанокерамічне покриття

Ceramic PRO 9H – вважається кращім захистом лакофарбового покриття від зовнішнього негативного впливу і випадкових пошкоджень.

 • Проникає в лфп автомобіля і змінює структуру самого лаку, роблячи його міцніше і стійкіше.
 • З кожним нанесеним шаром, нарощується кілька мікрон і збільшується твердість ЛКП.
 • При нанесенні чотирьох шарів і більш з’являється стійкість до подряпин і дрібним сколам.
 • Волога збирається на поверхні кузова в краплі і скочується, завдяки чому транспортний засіб можна мити набагато рідше.
 • Наявність в покритті потужних ультрафіолетових фільтрів.
 • Завдяки додатковому оптичному ефекту автомобіль буде виглядати так, ніби тільки що покинув автосалон.Срок служби – до 3-х років

Ceramic Pro Light
Концентрація нанокерамікі тут менш інтенсивна, в порівнянні з продуктом Ceramic PRO 9H. Срок служби – до 12 місяців.