Не працює електросклопідйомник Ланос

Не працює електросклопідйомник автомобіля Ланос

Розглянемо дві ситуації коли не працює електросклопідйомник автомобіля Ланос. Якщо подивится будову електричного елемента, то здавалося б чому там ламатися. Електросклопідйомники (ЕСП) – це простий пристрій з елементарної схемою управління. Насправді рідко, але інколи виникають поломки склопідйомника, які можуть доставити багато проблем власникові. Наприклад, ввечері Ви ставите машину на стоянку, а скло не хоче підніматися. Ситуація неприємна. Наша стаття буде присвячена ремонту склопідйомника своїми силами, і розглянемо два можливі варіанти.

не працює електросклопідйомник


Чому не працює електросклопідйомник

1 При натисканні на клавішу управління (будь-яку) склопідйомник не працює. Проблему можна спробувати вирішити на місці, якщо перевірити запобіжники Ef5, F19 і реле К7. Нумерація запобіжників може бути змінена, залежно від року випуску автомобіля.

Якщо склопідйомник працює тільки на одній дверці автомобіля. Перевірте цілісність проводки яка з’єднує клавішу управління і мотор. Найбільш слабке місце – ділянка в дверному отворі, там проводка прокладена в гофрі.

2 Проблема зі склопідйомником то з’являється, то зникає. Це свідчить про проблеми: в кнопці управління або в моторчику підйомника.

Що може зламатися в кожній з цих деталей

Кнопка склопідіймача. В електричній схемі не передбачено силове реле, і все навантаження лягає на контакти кнопки, які з часом підгорають або поддаються окисленю. Почистити контакти в кнопці можна і своїми силами.

Якщо кнопки підйомників експлуатують в режимі: опустив і відразу підняв, то проблема з кнопкою прийде набагато швидше.

Мотор склопійомника автомобіля Ланос. Це звичайний колекторний двигун в якому слабкім місцем є щітки. Під час експлуатації вугільні щітки стираються і двигун починає періодично давати збої. Якщо проблема із закриттям скла пов’язана зі зношеними щітками, то врятувати Вас може легке постукування кулаком по обшивці двері, в місці де встановлений двигун. Але всеж не варто відкладати ремонт моторчика в довгий ящик, не факт, що наступного разу Вам знов пощастить.

Для заміні щітки, нам доведеться зняти обшивку дверей, моторчик склопідйомника, складного нічого немає. За допомогою паяльника випаюємо щітки і намагаємося знайти оригінальні, але швидше за все доведеться просто купити схожі і за допомогою надфіля надати їм відповідні розміри. Перед складанням моторчика змастіть всі рухомі вузли.

Автоматичні склопідйомники з’явилися в 1940 році в Америці в моделі Packard 180.