Не працює кондиціонер Причини

Не працює кондиціонер – як знайти причини поломки

Не працює кондиціонер в вашому автомобілі? Тоді ця стаття саме для Вас. Кондиціонер – це корисна опція, однак, як і будь-який інший пристрій, рано чи пізно може вийти з ладу. Найпоширені поломки кондиціонера – це коли він не включається, або дме теплим повітрям, незважаючи на виставлену температуру. При виникненні несправностей в роботі кондиціонера перевірку слід починати з найбільш очевидних і поширених причин.

Не працює кондиціонер


Не працює кондиціонер – основні причини

Забруднення радіатора-конденсора. Найчастіше проблеми з кондиціонером виникають саме через бруд і пил, які скупчуються на конденсорі, а також магістральних трубках системи кондиціонування. Бруд на конденсорі призводить до того, що кондиціонер перестає включатися або вимикається на холостих обертах двигуна, або на малих швидкостях. Справа в тому, що через бруд система занадто швидко перегрівається на низьких швидкостях. Щоб це перевірити – збільшить швидкість, конденсор почне краще охолоджуватися, і, як наслідок, кондиціонер перестане вимикатися. Крім того, бруд на магістральних трубках кондиціонера може привести до утворення корозії і подальшої втрати герметичності в системі кондиціонування. Вихід в даному випадку один – ретельно очистити систему від зовнішніх забруднень.

Витік хладогенту, порушення герметичності системи кондиціонування. Система кондиціонування автомобіля складається з безліч елментів, в тому числі, з трубок, прокладок, шлангів і т.д. Будь який елемент з часом може просто – зноситися, піддатися корозії. У зв’язку з цим виникає витік хладогенту, через що, кондиціонер перестає виконувати свої функції. Перевірити герметичність системи кондиціонування своїми руками не завжди просто, так що з цим краще звернутися до професіоналів. Однак продовжити життя кондиціонера ви можете: для цього досить регулярно включати його. Робити це рекомендовано хоча б раз на місяць на 5-10 хвилин (навіть в холодну пору року, в утепленному гаражі). В зимку кондиціонер не використовується.

Механічні пошкодження кондиціонера

Дуже часто буває, що кондиціонер виходить з ладу після ДТП. Причому іноді для поломки досить навіть невеликого удару, після якого деформується якась ділянка системи кондиціонування. Справа в тому, що навіть незначний удар призводить до виникнення напруги, яка не передбачена конструкцією кондиціонера. Внаслідок цього може утворитися тріщина або течея, яка рано чи пізно призведе до витоку хладогенту.

Заклинило компресор. На боротьбу з цією поломкою у вас піде найбільше часу і грошей. Компресор кондиціонера може заклинити через зношення або відсутність мастила. Саме тому при профілактиці автомобільний кондиціонер рекомендується регулярно змащувати.

Проблеми з електрикою. Перевірку електрики кондиціонера треба починати з контактів (датчика високого тиску, додаткових вентиляторів і т.д.).

Надмірний тиск в системі. Найчастіше виникає через перелив хладогенту, відмови додаткового вентилятора або забруднення конденсора.

Забруднен салоний фільтр. При цьому кондиціонер може перестати дути холодним повітрям, крім того, при включенні кондиціонера в салоні буде відчуватися запах гнилі або вологкості.