Не працює парктронік, яка причина

Не працює парктронік, як знайти несправність?

Не працює парктронік, він або пищить не перестаючи (навіть коли автомобіль рухається назад), або зовсім мовчить і не реагує на перешкоди. Ісправний і коректно налаштований парктроник значно полегшує життя сучасного водієві. Однак парктроник, як і будь-яка інша електронна система, може вийти з ладу.

Не працює парктронік

Причини поломки парктроника.
Перш ніж приступати до ремонту парктроника своїми руками, необхідно зрозуміти, як влаштований цей електронний помічник. Також точно діагностувати причину несправності. Всі причини, за якими може зламатися парктроник, можна умовно розділити на три групи:

  • Проблеми з проводкою парктроника.
  • Несправності ЕБУ.
  • Механічне пошкодження / забруднення датчика парктроника.
Не працює парктронік -датчик пищить постійно

Найчастіше причина постійного спрацьовування парктроника – це забруднення датчика. Для початку огляньте візуально кожен датчик і протріть їх від пилу і бруду. Дуже часто після мийки в датчик парктроника потрапляє вода (а взимку вона ще й замерзає). В даному випадку, щоб усунути несправність, датчики потрібно просушити.
Якщо після очищення і просушування датчик продовжує пищати без причини, значить, можливо, проблема з проводкою. У такому випадку потрібно “продзвонити” проводку, щоб знайти замикання в схемі.
Ще одна причина, по якій парктроник занадто часто спрацьовує, – це неправильно налаштована чутливість. Пристрій “бачить” перешкоду задовго до наближення до нього і починає пищати. В той час водій приймає цей писк за помилкове спрацьовування. В даному випадку порада одна – зменшити чутливість парктроника.

Не працює парктронік -датчик не пищить при наявності перешкоди

Перш за все слід з’ясувати, який саме датчик “не бачить” перешкоду. Зробити це дуже просто: потрібно по черзі закривати рукою кожен датчик, а помічник при цьому повинен стежити за індикатором парктроника в салоні.
Якщо все датчики в нормі, можна спробувати збільшити чутливість парктроника.
Уважно огляньте всі датчики. Можливо, причина їх “мовчання” – в пошкодженні одного з них. Буває, що камінчик потрапляє прямо в центр датчика і розбиває дзеркало датчика парковки. Якщо пошкоджений датчик знайдений, ви можете звернутися в сервіс для його заміни або зробити це самостійно. При цьому необов’язково ставити “рідний” датчик, можна підібрати відповідний за розміром і характеристиками. Якщо він не підійде за кольором, його без проблем можна пофарбувати.

Зверніть увагу, що парктроник також може не спрацьовувати або, навпаки, спрацьовувати без причини, через несправності в ЕБУ. В даному випадку краще не займатися ремонтом самостійно. Неграмотне втручання в роботу електронного блоку управління може закінчитися новим, ще більш дорогим ремонтом.


хаха