Обкатка нових шин автомобіля


Задавали Ви собі таке питання – чи потрібна обкатка нових шин? Багато водіїв після заміни зношених шин, без попередньої обкатки, продовжують їздити, як зазвичай.

Хто міняв шини на нову комплектацію напевно звертали увагу на такий момент. Нові шини, через деякий час експлуатації, починають погано гальмувати і гірше справляються з чепленням дорожнього полотна. Але, вже через пару тижнів такої їзди, шини починають слухатися господаря. Пояснення такої поведінки одна – сталася обкатка гуми, хоч і не завжди за правилами. Обкатка нових шин, будь то літня гума, або зимові покришки повинна проходити з дотриманням певних правил.

обкатка нових шин

Автомобільна гума складається з декількох шарів каучуку, стали і текстильних волокон. Для того, щоб всі компоненти покришки “притерлися” між собою, кожній шині необхідний період обкатки. Для цього досить проїхати кілька сотень кілометрів в досить спокійному режимі, уникаючи сильних прискорень, несподіваних гальмувань і дуже різких поворотів. В статті поговоримо про особливості обкатки різних типів шин.Обкатка нових шин – літні, зимові

Обкатка літніх шин:

Обкатати літню гуму набагато простіше, ніж зимові шини. Щоб ефективно проявилися зчіпні властивості у літньої шини, потрібно акуратно не використовуючи агресивну їзду проїхати перші 100 км. Після нічної стоянки, шину на невеликій швидкості спочатку варто прогріти, під час їзди не робити різких маневрів.

Обкатка зимових шин:

Динаміка автомобіля на новій зимовій гумі кардинально відрізняється від їзди на літній. Конструкція шини для зимових доріг забезпечує ефективну тягу в глибокому снігу або на льоду. Після того, як встановили нові шини, кілька сотень кілометрів необхідно проїхати з легким прискоренням, з плавними поворотами і гальмуванням. Розгін дозволений до швидкостей, передбачених конструкцією покришки. Значення індексу швидкості зазначено в маркуванні шини.

обкатка нових шин

Обкатка зимових шин липучок:

На обкатку зимових шин липучок потрібно 100 км акуратного водіння. В період обкатки зимових липучок можна перевищувати швидкість 80 км / ч.

Обкатка шипованих зимових шин:

Особливого підходу вимагає обкатка шипованих шин. Шипи повинні встати на своє місце, інакше під час агресивної їзди, вони просто загубляться. Автомобіль бажано перевзути в шиповану гуму до випадання першого снігу. Процес обкатки зимових шипованих покришок повинен проходити перед морозами і до появи ожеледі. Під час їзди, протягом перших сотень кілометрів, шипи повинні зайняти своє оптимальне положення: піднятися, опуститися. Для обкатки зимових шипованих шин необхідно пройти 500 км. акуратної їзди. Максимальна швидкість обкатки – 60 км / ч. Під час руху не слід прискорюватися, різко повертати і раптово гальмувати, інакше шипи загубляться, а термін служби покришок значно зменшиться.

До речі, на сучасні шиповані шини наноситься індикатор обкатки. Після того, як він пропаде з протектора, шину можна експлуатувати в звичайному режимі.

Читайте також

Зимові шиповані шини, правила експлуатації шин
Маркування шини для легкових автомобілів
Правильна експлуатація шин
Заміна автомобільних покришок