Обладнання для аерографії

Обладнання для аерографії яке необхідно для отримання високоякісної аєрографії

Обладнання для аерографії підбирати слід прискіпливо, адже від того якими приладами ви працюєте залежить якість самого малюнка.

Аерограф.

обладнання для аерографії
Зовні схожий на авторучку, до якої з одного боку прикріплена ємність з фарбою, а з іншого підведений шланг зі стисненим повітрям. Змінюючи тиск повітря, що подається, можна отримувати різну товщину покриття та змінювати інтенсивність кольору.
Не варто економити на придбанні аерографа, навіть на початку. Для того, щоб швидко набити руку і отримати необхідні навички, потрібно починати тренуватися на хорошому, професійному апараті. Зробивши вибір на користь професійного аерографа, ви зможете уникнути таких проблем, як поява патьоків, плям і неконтрольованих струменів фарби.

Компресор.

обладнання для аерографії

Потрібно уважно поставитися до потужності компресора для аерографії, так як від неї буде залежати допустимий діаметр сопла.
Регулятор тиску.
Даний прилад служить для регулювання тиску фарби що подається. Можлива установка або на виході з компресора, або на шланг, що підключається до аерографа. Зміна тиску дозволяє підлаштувати під завдання різних видів фарбувальних робіт.

обладнання для аерографії

Вологоуловлювач. Збирає зайву вологу з шланга, що веде від компресора до аерографа. Якщо даний прилад не встановлено, майстер аерографії ризикує зіпсувати свій малюнок через вологу, яка поступово добереться до сопла і розбавить фарбу. Мало того, багато разів зросте ризик появи великих крапель і плям.
Редуктор. Виконує відразу кілька функцій: регулювання тиску повітря, вимір тиск (манометр). Завдяки своїй багатофункціональності замінює цілий набір допоміжних інструментів.
Шланги для аерографа. Можуть бути або гумовими (зазвичай покриті нейлоновим волокном), або пластиковими, мати різну довжину. 3-метровий шланг буде ідеальним рішенням для невеликого проекту. Не потрібно купувати шланги, закручені в спіраль, так як вони мають властивість перекручуватися, заважаючи тим самим процесу фарбування.
Масляний фільтр. Необхідний при роботі з масляним компресором, який має істотний недолік – потрапляння крапель масла в шланг для аерографії.


Обладнання для аерографії – допоміжні аксесуари

Взагалі, аксесуари не є необхідними, але вони дуже зручні і здатні значно полегшити процес малювання, особливо новачкам.

обладнання для аерографії

Тримач для аерографа і компресора.
Кріпиться такий тримач прямо до робочого столу. Робить зручним використання аерографа, захищає прилад від падіння і пошкодження.

Планшет.
Аксесуар, створений спеціально для новачків. Являє собою 3-5 міліметровий металевий планшет, покритий лаком і фарбою. На ньому можна потренуватися, можна використовувати для проби нового малюнка або освоєння техніки нанесення фарби. Будь-які досліди легко видаляються з планшета розчинником.
Автоемалі для аерографії.
Якісні фарби для автомобілів стоять досить дорого, але і отриманий результат набагато відрізняється від картинки, створеної дешевими фарбами.  Вибираючи автоемаль краще віддавати переваги перевіреним маркам і виробникам. Неякісні фарби не тільки можуть істотно зіпсувати результат роботи, а й просто зіпсувати аерограф.
Ножі й килимки.
Такі аксесуари для аерографії застосовуються для різання трафаретів і деяких інших робіт. Не є обов’язковими, але часто потрібними предметами, роблять процес різання більш безпечним і простим.
Аксесуари для чищення аерографа. Необхідні в крайньому випадку, але якщо біда трапилася, то без них не обійтися. Випускаються у вигляді різних йоржиків, спиць для чищення каналів аерографа і т.д.

Мірні ємності.
Новачкам на початку також може бути корисний цей аксесуар.

Кисті для аерографії.
Для таких випадків важливо правильно підібрати хорошу кисть. Краще використовувати звичайні акварельні кисті, які оцінюються за трьома основними показниками: здатності формуватися в гострий кінчик, пружності щетини, контролю над витратою фарби.