Оживити акумулятор: ефективні методи

Оживити акумулятор який сів – ефективні методи відновити працездатність пристрою

Як оживити акумулятор який раптово сів та деяки методи по відновленню працездатності акумулятора – про це поговориму в статті. Напевно багато автомобілістів стикалися з ситуацією, особливо з настанням холодного періоду року, коли ще вчора цілком працездатний акумулятор, раптово перестав тримати заряд.
Не варто робити поспішні висновки і відразу ж викидати його, оскільки в більшості випадків можна досить просто оживити акумулятор, тобто відновити працездатність пристрою, який прослужить протягом ще декількох сезонів.

Перш ніж дізнатися, як оживити акумулятор, необхідно встановити причину, яка призвела до його виходу з ладу. Причин, які викликають несправність, може бути декілька, і, як показує практика, в основному, більшість з них викликані неправильною експлуатацією і зберіганням пристрою.
Причини виходу з ладу акумулятора.

Багатьом автолюбителям відома ситуація, що наполовину заряджений або повністю розряджений акумулятор швидко замерзає в умови низьких температур, при цьому відбувається пошкодження не тільки пластин, а й корпусу агрегату.

Основна причина виходу з ладу батареї полягає в перезаряді або недостатньому заряді пристрою.
Однією з основних і поширених причин виходу з ладу старих акумуляторів є засульфатірованность пластин, що знижує граничну ємність пристрою. При цьому, показник ємності може опускатися до нуля, в результаті чого просто неможливо запустити стартер
Також однією з причин є руйнування цілісності вугільних пластин. У цьому випадку, цілком можливо відновити працездатність, при цьому, дешевше буде спробувати оживити акумулятор, ніж придбати новий
До самих серйозних поломок можна віднести замикання пластин в певних секціях. Дану проблему виявити досить просто, та секція що вийшла з ладу дуже швидко нагрівається з подальшим скипанням електроліту. Такий акумулятор не підлягає відновленню.
І так – сів акумулятор, як завести машину?

Напевно, це питання є ключовим для багатьох автолюбителів, тому далі будуть приведені корисні поради та рекомендації, які допоможуть знайти правильне рішення.

Як вирішити проблему та оживити акумулятор?

Насамперед, необхідно перевірити рівень заряду електроліту. При низькому показнику необхідно долити в банки дистильовану воду і знайти оптимальний спосіб для запуску автомобіля з «штовхача».

Оживити акумулятор
Вплив температури на акамулятор.

У зимовий період при терміновій необхідності запуску акумуляторної батареї, її переносять в тепло. При цьому допускається занурення акумулятора в теплу воду кімнатної температури на кілька хвилин, але так, що б рівень води не доходив до кришки акумулятора.
Під впливом високих температур з’являється заряд, що дає можливість запустити двигун транспортного засобу. Найкраще у такій ситуації залишити акумулятор підзаряджатися ще на добу

Вплив струму на акумулятор.

Досить ефективний спосіб багаторазової підзарядки акумуляторної батареї струмом невисокої напруги через певні проміжки тимчасового періоду. Після перших кількох нетривалих підзарядок, рівень напруги заряду починає поступово збільшуватися.
Електроди, які знаходяться в глибині і на поверхні пластин починають поступово вирівнюватися. Під час циклічного заряду поступово підвищується щільність електроліту. Дану процедуру повторюють не менше п’яти разів.

Оживити акумулятор – заміна електроліту.

Відновити кислотні види акумуляторів також можна засобом повної заміни електроліту:

  • Для цього повністю зливають електроліт з пристрою, добре промивають кілька разів гарячою водою.
  • Три чайні ложки соди розчиняють в 100 мл води кип’ятять протягом 15-20 хвилин, після чого заливають отриману суміш в акумулятор і, добре кілька разів прополоскати, через півгодини зливають.
  • Після цього необхідно добре промити пристрій теплою водою
  • Тепер можна заливати новий розчин електроліту.
  • Зарядка повинна становити не менше доби.
  • Протягом наступних десяти днів, пристрій заряджають щодня, протягом 5-6 годин.

Оживити акумулятор

Метод зворотної зарядки.

До найбільш швидких засобів відновлення працездатності акумулятора можна віднести зворотню зарядку, але для цього необхідно мати потужне джерело подачі напруги:

Напруга зарядного пристрою повинна знаходитися в межах 20 Вольт і силою не менш 80 Ампер
Далі необхідно відкрити всі банки і провести зарядку, тільки у зворотному напрямку, протягом 30 хвилин
Прикріпити «+» зарядного приладу до «-» батареї, а до її «+»«-» зарядного приладу.
Далі зливають відпрацьований електроліт, промивають акумулятор теплою водою і заливають вже новий розчин електроліту
Використовуючи даний метод, головне не переплутати полярність, оскільки плюсовій полюс відповідає мінусовому, і навпаки.