Паразити в салоні автомобіля 1 комментарий

Паразити в салоні автомобіля – звідки вони беруться та як уберегти своє здоров’я

Паразити в салоні автомобіля побачити неозброєним оком не завжди можливо, але це не означає, що їх немає зовсім. Ці жителі – бактерії, мікроорганізми і більші малоприємні істоти-паразити. Ви, напевно, і не уявляєте скільки бактерій живе в салоні автомобіля! А чи знаєте Ви, що кермо брудніше сидіння унітазу в 9 разів? На 1 кв. см поверхні всередині салону автомобіля мешкають приблизно 3500 мікробів. Особливо багато таких «гостей» у автомобілях з тканинної і велюрової оббивкою. Саме в тканинах вони вважають за краще селитися. Тому, навіть зовні чистий салон може бути повний мікроорганізмів, що гублять здоров’я водія та пасажирів.

Паразити в салоні автомобіля

Вчені не раз робили дослідження найзабрудненіших місць автомобіля. У цей список потрапили кермо, рукоятка важеля передач, клавіші склопідйомників, ручки дверей, килимки, фільтр кондиціонера.

Найменше мікробів, природно, в нових авто, а й це ненадовго. Згодом в авто з’являється своя екосистема з купою мікробів, яка викликає хвороби і погіршує стан авто (викликають втрату кольору матеріалів в салоні авто, руйнують оббивку).


Паразити в салоні автомобіля

Ручки дверей і склопідйомників, важіль КПП і кермо.

Причина їх появи – брудні руки пасажирів. Змушувати всіх і кожного мити руки перед тим, як сідати в машину, навряд чи представляється можливим. А ось часті мийки салону і прибирання пилососом серйозно знизять популяцію мікробів. Протирайте кермо антибактеріальними серветками не рідше 2 разів на день. Заодно протріть важіль КПП, панель, ручку двері і кнопки склопідіймача.

Випарник кондиціонера – Бактерії: легионелла. Бактерія-паразит і збудник легіонельозу, який без мікробіологічного дослідження неможливо відрізнити від звичайної пневмонії. Любить вологість і темряву, тому брудний випарник для неї – ідеальне місце проживання, особливо якщо дренаж заб’ється брудом. На кожному ТО треба проводити дезінфекцію випарника.

Килимок водія.

Бактерії: Bacillus Mycoides і Bacillus Cereus.

Ці бактерії потрапляють у салон авто через підошви черевиків, так як живуть в землі. Взимку і восени вологість вносить свої корективи. Грибки на вологих килимках при включеній грубці плодяться з завзятістю кроликів.

Щоб позбутися від паразитів в салоні, необхідно регулярно проводити гігієнічну чистку салону автомобіля. Вбити паразитів можна або високою температурою, або спеціальними хімічними засобами. Стовідсоткова дезінфекція автомобіля методом озонування, обробка салону “сухий туман”, хімчистка салону.
Мікроорганізми, що мешкають в салоні автомобіля, можуть викликати алергічні реакції, а також простудні та інші інфекційні захворювання.Паразити в салоні автомобіля