Парктроник, принцип дії Класифікація

Парктроник принцип дії, класифікація

Парктроник це техничний пристрій, який допомогає водієві проводити безпечне паркування автомобіля. Не тільки водії новачки, а й водії зі стажем часто зазнають труднощів з паркуванням свого автомобіля. На щастя, технічні винаходи людства приходять на допомогу: паркуватися без стресу і шкоди авто допоможе паркувальний радар або парктроник. Так називають пристрій, що складається з блоку парктроника, датчиків парковки і бипера (індикатор відстані). Даний автомобільний гаджет визначає відстань до навколишніх об’єктів і, в разі критичної близькості, подає водієві попереджуючі звукові сигнали або виводить інформацію про небезпеку на монітор в салоні.

Парктроник принцип дії

Як працює парктроник

Закони фізики складають основний принцип роботи парктроника. Паркувальні датчики випромінюють звукові хвилі. Ті, в свою чергу, якщо на їх шляху зустрічається перешкода, відбиваються від його поверхні і повертаються назад. Прийняті назад хвилі з датчиків передаються в блок парктроника, де інформація про них обробляється, а результат з’являється на дисплеї пристрою. На практиці це виявляється дуже зручною системою моніторингу. Водій бачить за допомогою парктроника, з якого боку на його шляху виник об’єкт і скільки метрів до нього. Сучасні пристрої паркінгу мають показники точності до двох метрів. Найпростіші парктроніки випускаються без дисплеїв, тому попереджають автовласника про наближення об’єкта тільки сигналом бипера.


Парктроник – класифікація пристроїв

Вибір парктроників великий – на смак і колір кожного водія знайдеться свій екземпляр. Класифікують їх в залежності від кількості датчиків, що встановлюються зовні автомобіля (їх може бути від 2-8 штук), способу оповіщення (звук, голос, зображення або все разом), місця установки датчиків і їх конструктивних особливостей.

Розглянемо найбільш цікаві екземпляри:
Парктронік з відеокамерою – найсучасніший варіант, для бажаючих всього і відразу. Як працює парктронік даного виду? Він оснащений відеокамерою заднього виду, яка активізується при включенні задньої швидкості, і на дисплей в салоні виводиться проекція із зазначенням даних про відстані перешкоди з точністю до сантиметрів.

Парктроник принцип дії
Стрічковий парктронік – пристрій, у якого точкові датчики паркування замінені на плоску стрічкову антену. Вона встановлюється всередину пластикового бампера і дозволяє домогтися більш високої чутливості при виявленні об’єктів навколо. Такі парктроніки набирають популярність серед власників авто.
Парктроник принцип дії

Бездротові парктроники.  Використовує для передачі сигналу від ЕБУ до дисплея радіосигналом. Цей тип радара позбавляє від прокладки проводів через салон.
Парктроник принцип дії

Який парктроник підібрати.

  • Самий бюджетний парктроник – з двома датчиками, прикріпленими до заднього бамперу автомобіля. Ціна в даному випадку говорить і про якість його роботи: так як датчики встановлюються тільки справа і зліва, між ними утворюється «мертва зона», опинившись в якій, об’єкт не буде видно гаджету. Саме тому фахівці рекомендують ставити парктроніки мінімум з чотирма датчиками.
  • Оптимальна версія – парктроник з шістьма датчиками. Чотири з них кріпляться ззаду автомобіля, а два – спереду. Ця модифікація відмінно підійде для початківців водіїв, яким спочатку буває зовсім складно орієнтуватися в просторі. Згодом, якщо це буде необхідно, можна буде встановити вимикач передніх датчиків парковки, щоб відключати їх зовсім або включати окремо від задніх, наприклад, при парковці передом.
  • Вісім датчиків – вдосконалена версія попереднього варіанту. Чотири датчика спереду і ззаду чотири. Передні датчики включаються спільно з задніми при включенні задньої передачі, а також спрацьовують в процесі гальмування при русі вперед. При бажанні їх також можна відключати.

Тільки правильно обраний варіант допоможе зрозуміти, що таке парктроник, відчути користь від його використання. Необхідно пам’ятати, що, крім вищеописаних особливостей, всі моделі мають різні технічні характеристики. Якісь із них здатні «бачити» на відстані декількох метрів, інші вловлюють небезпека з точністю до сантиметрів. Одним водіям при використанні електронного помічника досить тільки звуку. Іншим же простіше орієнтуватися на картинку екрана монітора. Комусь більше до душі писк сигналу парктроника, а кому-то приємне голосові повідомлення. Важливою особливістю деяких парктроников є те, що деякі з них не здатні якісно виконувати свою роботу при знижених або підвищених температурах навколишнього середовища. Сукупність всього цього потрібно обов’язково враховувати, плануючи зробити покупку. В цьому випадку парковка і їзда заднім ходом подарує вам комфорт і відчуття не дарма витрачених коштів. Як зайти причину коли не працює парктронік ?