Перевірити автомобільний акумулятор.

Перевірити автомобільний акумулятор: перевірка заряду АКБ вольтметром, нагрузочной вилкою,  перевірка рівня та щільності електроліту.

Перевірити автомобільний акумулятор: перевірка рівня заряду акумулятора вольтметром. Для початку потрібно відключити саму акумуляторну батарею від мережі транспортного засобу. Приєднання і від’єднання клем батареї від мережі автомобіля проводитися при відключених споживачах,так Ви уникните іскріння при знятті або підключенні клем.

Як правильно приєднати – від’єднати клеми АКБ.

Рекомендується спочатку приєднувати плюсову клему, потім – мінусову клему; від’єднання проводити в зворотному порядку.

Після чого можна виміряти напругу акумулятора спеціально призначеним для цього прибором – вольтметр. Однак треба сказати, що робити це слід не відразу, а бажано почекати кілька годин після безпосередньої зупинки двигуна.Крім того, важливо пам’ятати, що перевірку потрібно проводити виключно в теплому приміщенні. Далеко не всі знають про те, як перевірити рівень заряду акумулятора і про вищевказаної деталі, внаслідок чого, в ході безпосереднього вимірювання доведеться робити якусь поправку на температуру самого електроліту.

На таблиці показники ступеню зараду акумулятора.

Таблиця для оцінки ступеня заряду акумулятора по напрузі(ЭДС)
  Напруга, виміряна на виводах акумулятора, В, 12,8 12,6 12,2 12,0 меньше 11,8
 Оціночна ступінь заряду акумулятора, % 100 75 50 25  акумулятор повністю розряджений

Перевірити автомобільний акумулятор: перевірка рівня заряду акумулятора під навантаженням..

Для цього служать навантажувальна вилка, що представляє собою вольтметр з підключеним паралельно опором величиною 0,018-0,020 Ом (для акумулятора ємністю 40-60 А • год). Вилка підключається до виводів акумулятора і через 5-7 секунд знімаються показання вольтметра.

Таблиця для оцінки ступеня заряду акумулятора по напрузі з підключеною вилкою навантаження
  Напруга, виміряний на виводах акумулятора, В, 10,5 9,9 9,3 8,7 меньше 8,18
 Оціночна ступінь заряду акумулятора, % 100 75 50 25   акумулятор повністю розряджений

 

Неприпустимо тривала (більше 1 місяця) експлуатація акумулятора в умовах перезаряду, коли напруга заряду вище 14,6 В, – це призводить до інтенсивного електролізу води, утворення гримучої суміші, викликати вибух і руйнування батареї.

Перевірити автомобільний акумулятор

Підзаряд акумуляторної батареї.

Підзаряд батареї можна здійснювати наступним чином. При знаходженні поблизу мережі 220 В, підключити до батареї зовнішній зарядний пристрій, виставити струм заряду 1 – 1,5 А (для батареї ємністю 55 Ач, для батарей інший ємності струм потрібно пропорційно збільшити або зменшити) і включити живлення. При цьому пробки з вентиляційних отворів можна не видалятинавіть якщо буде відбуватися «кипіння», його ефективність залишиться незначною через малої величини струму заряду та існуючих в пробках отворів буде достатньо для вентиляції банокУ такому режимі заряд можна проводити безперервно до декількох діб поспіль. Для такої підзарядки звичайно краще використовувати зарядний пристрій, який зібран за схемою зі стабілізацією струму.

 

Перевірити автомобільний акумулятор: перевірка рівня електроліту.

Перевірку, як правило, здійснюють через так звані заливні отвори за допомогою спеціальної скляної трубки, яка має діаметр приблизно 5 міліметрів. Опустити дане пристосування в акумулятор до самого упору, після чого потрібно закрити пальцем отвір трубки і вийняти її. Стовпчик електроліту в тій самій трубки і покаже рівень речовини в акумуляторної батареї. В батареях з індикатором, електроліт повинен бути або на одному рівні з ним або трохи вище. В акумуляторах без вищеназваного індикатора, рівень повинен бути вище, як правило, на 5-10 міліметрів.

Необхідно стежити за рівнем електроліту в банках акумуляторної батареї. Його необхідно перевіряти хоча б раз на 3 місяці.

 Зниження рівня призводить до зниження ємності, збільшенню сульфатации і руйнуванню пластин, а також може призвести до виникнення електричної іскри між пластинами і вибуху суміші. Дуже часто швидке зниження рівня електроліту відбувається при завищеній напрузі заряду (вище 14,6 В). Доливати слід дистильовану воду, за винятком випадків, коли присутні ознаки, що зменшення рівня сталося з причини витікання саме електроліту.

Перевірити автомобільний акумулятор: перевірка щільності електроліту.

Перш ніж перевірити показник електроліту необхідно виконати зарядку акумуляторної батареї. Після того як вона повністю зарядитися потрібно почекати біля шости годин. Вся справа в тому, що під час зарядки щільність електроліту набагато вище. У зарядженому стані ми можемо отримати більш достовірну інформацію про стан акумулятора. Щільність необхідно перевіряти з використанням такого пристрою, як ареометр. Його можна купити на будь-якому ринку, коштує він цілком доступно. Роботу необхідно починати, надівши гумові рукавички. Важливо виключити попадання електроліту акумулятора на шкірні покриви і одяг. Для того, що б здійснити таку процедуру, як перевірка щільності електроліту, необхідно, так само як і в попередньому випадку відкрутити пробки заливних отворів. Треба сказати, що не слід викручувати їх викруткою, оскільки подібні дії можуть призвести до пошкодження пластика самої пробки. Це надалі може значно ускладнити її відкручування. За щільністю такої речовини, як електроліт і визначають безпосередню ступінь зарядженості акумуляторної батареї.

Якщо ви проводили заливку дистильованої води, то в даному випадку щільність електроліту найкраще вимірювати через кілька годин після проведення подібного заходу. Дана рекомендація пов’язана з тим фактом, що вода за цей час повинна перемішатися з самим електролітом, який знаходитися безпосередньо в акумуляторі.

Перевірити автомобільний акумулятор

Далі, проводимо установку акумулятора на рівну поверхню і демонтуємо всі пробки. Грушу ареометра стискаємо і занурюємо наконечник в одну з банок батареї. Після занурення наконечника грушу слід відпустити. Така маніпуляція призводить до того, що груша засмоктує електроліт з банки акумулятора.

Уважно треба оцінити кількість електроліту. Воно повинно бути таким, щоб поплавець вимірювального приладу зміг безперешкодно плавати всередині колби. Щільність електроліту визначається після того, як поплавок буде зупинений. У нормі показники щільності знаходяться в межах 1,24-1,29 кг / дм3. Якщо вона нижче цих показників, то в банку необхідно залити відсутню рідину. Точно такі ж операції необхідно виконати з рештою банками акумуляторної батареї.

При перевірці щільності потрібно бути гранично обережними, адже у складі електроліту присутній сірчана кислота.

Деяки методи як оживити акумулятор.