Перевірити опорний підшипник Daewoo-Lanos


Як перевірити опорний підшипник Daewoo-Lanos

Перевірити опорний підшипник Daewoo-Lanos можливо без допомоги фахівців СТО. Давайте розглянемо де знаходиться опорний підшипник (“опорник”) та яки чинники призводять до його несправності. Отже, цей вид підшипників знайшов широке застосування на сучасних авто, за рахунок простоти установки, здатності витримувати високі навантаження, і хорошим експлуатаційним характеристикам. Розташовується він під капотом, у верхній точці “стакана” кузова, та фіксує амортизаційну стійку. Завдяки підшипнику, вага автомобіля передається на колеса, які обертаються. Від звичайного підшипника, відрізняється товстим зовнішним кільцем (обойма). Така конструктивна особливість пояснюється необхідністю витримувати серйозні навантаження і удари, які надходять від коліс.Перевірити опорний підшипник Daewoo-Lanos

Які причини призводять до несправності опорного підшипника, та зрозуміти, що він несправний?

Перевірити опорний підшипник Daewoo-LanosЯк правило, основною причиною несправності “опорника” є бруд і пісок, які потрапляють всередину деталі. Також, траплялися випадки, коли опорний підшипник виходив з ладу через несправність амортизатора або в результаті сильного удару при їзді по нерівностях. В такому випадку, несправність може настати навіть при справній стійці. Навіть справний амортизатор і пружина мають свою межу, і якщо удар сильний, то пружина і амортизатор не зможуть погасити цей удар. В результаті страждає опорний підшипник, на який передається цей удар.

Несправний підшипник видасть себе скрипом і стуком, який доноситься з арок і з’являється щораз, коли ви проїжджаєте нерівні ділянки дороги. В результаті, погіршується маневреність автомобіля, управління автомобілем погіршується, машина починає “нишпорити” по дорозі.

Як перевірити опорний підшипник Daewoo-Lanos?

  1. Перш за все необхідно зняти захисний ковпак, він може бути пластиковим або гумовим.
    Пальцями необхідно притиснути верхній елемент штока стійки.
    Використовуючи зусилля руки, спробуйте розгойдати машину за крило (це також може зробити помічник) з того боку, з якою встановлено опорний підшипник. Якщо опорний підшипник зношений, рукою ви відчуєте люфт або стукіт.
  2. Посадіть за кермо помічника і попросіть його повернути кермо, а самі, поклавши руку на виток пружини, спробуйте відчути чи немає металевого клацання яке буде віддаватися в руку по пружині.
  3. Виберіть ділянку дороги, на якому немає машин. Зробіть невеликий тест: зупиніться повністю, потім руште з місця та повертаючи кермо, різко загальмуєте. Якщо опорний підшипник несправний, в районі передніх коліс ви почуєте хрускіт або неметалевий скрип чи скрегіт. Коли з’явиться цей скрип, ви відчуєте, як кермо поступово йде в бік, залежно від того, який з опорних підшипників несправний.

Пам’ятайте! Перевірити опорний підшипник Daewoo-Lanos слід не тільки в разі підозри на його несправність. Рекомендується виконувати перевірку не рідше ніж раз на 15-20 тис. км. пробігу. Зробити це можна як самостійно, так і на СТО, на спеціальному діагностичному стенді.