Перевірити ходову частину авто при покупці


Як перевірити ходову частину авто при покупці авто, і на що необхідно звернути увагу

Перевірити ходову частину авто при покупці Ви можете залучити для цього професіоналів або на СТО. Якщо такої можливості немає то деякі поради допоможуть Вам самотужки перевірити ходову.

Проведіть візуальний огляд ходової частини. Для перевірки вам знадобиться оглядова яма або підйомник.  Перш за все необхідно оглянути всі з’єднання, якщо болти і гайки покриті багаторічною іржею, слід насторожитися, швидше за все, ходову давно не чинили і не проводили профілактичних робіт. У разі необхідності заміни той чи інший болт або сайлентблок у вас, швидше за все, виникнуть складнощі при спробі відкрутити його.  Вартість ремонту такої ходової буде вище, це необхідно враховувати.Далі проведіть візуальний огляд гумових деталей. Коштують гумові втулки, пильники і ущільнювачі дорого, тому, щоб не платити за них зі своєї кишені, краще виявити ці дефекти. Зверніть увагу на мікротріщини, якщо вони є на поверхні сайлентблоков, ці деталі доведеться міняти. Також зверніть увагу на пильовики шрусів і амортизаторів. Також гумові шланги, на вигляд повинні бути цілими без розтріскування і пошкоджень, на дотик м’якими і еластичними.

Перевірити ходову частину авто

Кардинальний підхід що до перевірки ходової

Якщо візуально все виглядає прийнятно, можна перейти до кардинального підходу, та перевірити ходову частину авто.

Використовуючи монтажну лопатку, необхідно перевірити люфт в з’єднаннях важелів. Для цього, між з’єднанням встановлюється лопатка і прикладається невелике зусилля з метою виявлення люфту або розірваного сайлентблока. Перевірте кермові тяги (вони не повинні бовтатися), кульові опори (пильовики повинні бути цілими, люфту бути не повинно), стійки стабілізатора, а також сам стабілізатор поперечної стійкості. Перевірте відсутність люфту в інших з’єднаннях і важелях ходової частини за тим же принципом, використовуючи лопатку. Для порівняння можна похитати один і той же важіль з лівого і правого боку автомобіля. Люфту не повинно бути або він повинен бути мінімальним, і однаковим з обох сторін. Перевірте ШРУС.

Перевірте, чи немає люфту в ступиці колеса, для цього обома руками візьміться за колесо і похитайте його в напрямку зняття колеса. Якщо почуєте стукіт або люфт, підшипник доведеться міняти. Врахуйте цей момент при покупці даного автомобіля, вимагайте у продавця поступитися в ціні у зв’язку з наявною несправністю. За аналогічним принципом слід перевірити амортизаторні стійки, в них також не повинно бути ні стуку, ні люфту. Зверніть увагу на гальмівні диски, на них не повинно бути заглиблень. Неприпустимий люфт супортів. пильовики супортів повинні бути сухими і цілими.

Все має бути сухо. Наявність патьоків на амортизаторах або пильовиках ШРУСів, на гальмівних шлангах, свідчить про несправності вузлів ходової частини.  Всі виправдання господаря, щодо патьоків, звичайно можна вислухати, однак всі вони вказують на стан даного авто, а також на те, що ці нюанси доведеться усувати вам. Реально оцініть вартість необхідного ремонту або запитайте у працівників СТО, і вимагайте відняти цю суму з вартості машини.

І на останок можно зробити перевірку ходової частини автомобіля на ходу, та подивитись як веде себе автомобіль в русі.