Перевірка ходової авто на ходу


Перевірка ходової авто на ходу при покупці автомобіля

Перевірка ходової авто на ходу проводиться за згодою продавця. Більшість автовласників не дозволяють потенційним покупцям сісти за кермо, щоб зробити тестовий заїзд і на це у кожного своя причина. Хтось боїться, що ви зробите ДТП на поки ще чужому авто, хтось просто не бачить необхідності давати кожному бажаючому “покататися”, а хтось просто намагається таким чином приховати несправності свого авто. Тому, на це слід звернути свою увагу, якщо господар не дає вам проїхатися, слід насторожитися і уточнити причину. Якщо ж вам дозволили сісти за кермо, зверніть увагу на наступні моменти.Перевірка ходової авто

Звертаємо увагу на…

Насамперед вимкніть музику і будь-які джерела, здатні перешкодити вам перевірити ходову частину автомобіля. При проїзді нерівностей, або ям на середніх швидкостях не повинно бути ніяких стукотів, амортизатори повинні працювати чітко і зібрано. При різкому гальмуванні або зупинці машина не повинна “клювати” або “завалюватися”. Якщо машина поводиться “як корова на льоду”, це означає, що є проблеми з амортизаторами, або з ходовою в цілому.
Перевірка ходової авто на розвал \ сходження і балансування.  Ви не повинні відчувати биття, якщо воно є, швидше за все, є проблеми з балансуванням коліс або шинами. Шини з грижами і дефектами можуть створювати биття, яке буде відчуватися не тільки на водійському сидінні. Якщо розвал / сходження виконано правильно, машину не буде вести в сторону, якщо ви відпустите кермо на кілька секунд. Будьте уважні виконуючи такий тест, це може бути небезпечно!

Під час гальмування ви не повинні відчувати биття ні в педаль, ні по кузову, наявність биття явна ознака можливих несправностей (деформація гальмівних дисків, шини або глобальні проблеми з гальмівною системою).
Загалом, від ходової частини не повинно виходити ніяких скрипів, стукотів і інших звуків, які свідчать про проблеми і несправності.

Дистанційна перевірка автомобіля

Якщо у вас немає можливості перевірити ходову частину майбутнього автомобіля, ви можете довірити це професіоналам. На будь-якому СТО вам проведуть комплексну перевірку і вкажуть всі проблемні місця автомобіля. Обов’язково замовте перевірку підвіски на вібростенді, це допоможе адекватно оцінити стан амортизаторів і ходової частини автомобіля в цілому.

Більш того, сьогодні можливо провести дистанційну перевірку авто. Припустимо знайшли ви в інтернеті машину і вирішили її купити, однак проблема в тому, що знаходиться вона в іншому місті. Існує можливість перевірки даного авто фахівцями СТО, які співпрацюють з даними Інтернет-ресурсом. Ви оплачуєте перевірку, після чого машина, в разі згоди автовласника, перевіряється на СТО. Після цього вам нададуть повний звіт про проведену перевірку та стан ходової частини даного авто. За результатами проведеного ТО ви приймаєте рішення, купувати цей автомобіль чи ні, така послуга допомагає заощадити ваш час і гроші. Якщо власник відмовляється проходити перевірку або не дає вам заглянути під машину – відмовляйтесь від покупки даного автомобіля. Це не Ваше авто, швидше за все, господар чогось не договорює або хоче вас обдурити. Той, хто не шкодує грошей на свою машину і впевнений в її справності, погодиться на будь-яку перевірку, так як боятися йому нічого.

Виявивши ту чи іншу несправність, тверезо оцініть ситуацію. Якщо вона вимагає дорогого ремонту, вирішите для себе – чи є у вас час і бажання займатися нею. Варіантів кілька: попросити «скинути» ціну на усунення даної поломки або ж просто відмовитися від покупки і знайти більш підходящий варіант.