Передпусковий підігрівач автомобіля

Передпусковий підігрівач продовжує термін служби двигуна автомобіля і економить паливо

Передпусковий підігрівач був придуманий для полегшення запуску двигуна в регіонах, для яких характерна екстремально низька температура повітря. Поступово в результаті досліджень з’ясувалося, що запуск прогрітого двигуна продовжує термін його служби, так як двигун зношується сильніше за все як раз при холодному старті.
Потім виявилося ще одне важливе для споживача властивість підігрівача – виявилося, що він дозволяє забезпечити водієві мінімальний комфорт при використанні автомобіля в зимовий час: попередньо прогрітий двигун починає виділяти тепло через радіатор опалення практично відразу після запуску. Сучасні підігрівачі, залежно від конструкції можуть працювати на різних видах енергії і прогрівати не тільки антифриз, а й моторне масло.

Передпусковий підігрівач

Різновиди підігрівачів

За видами споживаного палива опалювачі поділяються на дизельні, бензинові, газові, і електричні.

Електричні підігрівачі діляться на автономні, працюючі від акумулятора, і ті що працюють від побутової електромережі.

Залежно від клімату і потреб в автомобіль можна встановити салонний обігрівач, передпусковий підігрівач двигуна, і підігрівач салону і двигуна.

Сумарна витрата палива автономного підігрівача на рідкому паливі значно поступається витраті при роботі холодного двигуна на холостих обертах.

І нарешті, підігрівачі підрозділяються по виду теплоносія, який вони підігрівають. Салонні обігрівачі (які часто називають «автономки») гріють повітря. Опалювачі працюють з охолоджувальною рідиною або маслом.Передпусковий підігрівач  на рідкому паливі

Передпусковий підігрівач

Підігрівач на рідкому паливі складається з паливного насоса, камери згоряння ( “котла”) і насоса, що перекачує охолоджуючу рідину. Залежно від конструкції і вартості приладу може включати в себе блок управління вентилятором обігрівача автомобіля і контролер дистанційного запуску.

Сучасний підігрівач надає широкі можливості по управлінню. Він може бути запущений за таймером, з пульта дистанційного керування або через GSM-модуль за допомогою програми, встановленої на смартфон водія.

Принцип дії

Після включення пристрою паливний насос підкачує паливо з бака в камеру згоряння підігрівача. В автомобілях з бензиновими двигуна може бути встановлений бензиновий опалювач, а може бути і обігрівач на дизельному паливі, яке вважають більш безпечним. В такому випадку в системі обігрівача передбачений додатковий бачок для дизеля. При експлуатації в екстремально холодному кліматі в окремий паливний бачок заливається високооктанове якісне паливо.
Крізь котел обігрівача проходить теплообмінник, в якому циркулює охолоджуюча рідина. Циркуляцію забезпечує водяний насос. Спочатку прогрівається двигун, а потім, коли досягнута заздалегідь встановлена температура, електромагнітний клапан підключає до циркуляції контур штатного опалювача салону і включає вентилятор печі. При невеликому морозі двигун прогрівається до робочої температури за 15 хвилин; а для досягнення більш-менш комфортної температури в салоні потрібно і того менше. Споживає сучасний підігрівач не більше 0,7 літра пального на годину.

Автономний, електричний

Автономний обігрівач салону по влаштуванню практично не відрізняється від підігрівача двигуна. Він встановлюється в салоні автомобіля і працює тільки з контуром штатного опалювача.

Обидва типи підігрівачів обладнані власною системою відводу відпрацьованих газів.
Електричний передпусковий підігрівач з живленням від мережі.

Передпусковий підігрівач

Основа конструкції електричного підігрівача, що працює від побутової мережі, це нагрівальний елемент потужністю від 500 до 3000 Вт. Він розташований в герметичному теплообміннику, який вбудовується в систему охолодження двигуна при установці.

Повітря в салоні підігріває тепловентилятор, схожий на побутові моделі, які можна купити в супермаркеті електроніки. Управляє роботою обігрівача електронний блок управління з таймером і дистанційним пуском.
Нерідко електричні підігрівачі з метою економії електроенергії не оснащують навіть циркуляційним насосом. В цьому випадку циркуляція охолоджуючої рідини відбувається природним чином, підкоряючись законам фізики – гаряча рідина піднімається у верхню частину системи, а холодна, відповідно, опускається в нижню, проходячи через теплообмінник обігрівача.

Електричні підігрівачі з автономним живленням.

Ці прилади не отримали достатнього поширення через обмеження в роботі, викликаних обмеженим ресурсом акумуляторної батареї. Обігріти салон такий підігрівач не в змозі, але двигун буде запускатися з попередньо прогрітим моторним масло, що сприяє зменшенню зносу двигуна. При використанні підігрівача цього типу рекомендується встановити в автомобіль акумулятор підвищеної ємності.

Передпусковий підігрівач – плюси і мінуси

  • Опалювачі продовжують життя двигуну автомобіля. Регулярний запуск холодного мотора призводить до прискореного зносу деталей, що труться: циліндрів, поршнів, масляного насоса і тп.
  • Опалювачі, навіть ті, що працюють на рідкому паливі, вигідні з економічної точки зору. Передпусковий підігрівач витрачає, в середньому, один літр палива в день. При прогріванні того ж автомобіля на холостому ходу буде витрачено більше палива. Це обумовлено тим, що в момент прогріву блок керування двигуном сильно збагачує паливо-повітряну суміш, щоб застрахувати холодний двигун від зупинки в режимі автозапуску.
  • Є і ще один позитивний чинник – автономні підігрівачі не так шкідливі для екології, як двигуни, що спалюють при прогріванні збагачену суміш. Кількість шкідливих речовин у вихлопі підігрівача значно нижче в порівнянні з відпрацьованими газами, що потрапляють в атмосферу через вихлопну систему непрогрітого двигуна.
  • Головний недолік електричних підігрівачів – прив’язка до побутової електромережі.