Поліроль для авто, основні види

Поліроль для авто, основні види: воскові, на основі синтетичного складу, абразивні групи

Поліроль для авто використовується в загальному, коли після тривалої експлуатації автомобіля з’являється безліч подряпин,тріщин та ін. В наслідок чого лакофарбове покриття втрачає глянсовий блиск і стає жорстким на дотик. Відновити колишній вигляд автомобіля допоможе спеціальна поліроль – на ринку представлено безліч різновидів таких засобів, які розрізняються хімічним складом і основними властивостями.

поліроль-для-авто
Іноді доводиться чути, що полірування вимагають виключно автомобілі, вік яких перевищує 3-5 років. Це дійсно так, якщо ви розглядаєте абразивне або очисне-відновлюване полірування. Однак в межах зазначеного терміну кузов транспортного засобу також потребує захисту, який може забезпечити восковий, полімерний або інший синтетичний склад. Його застосування запобігає пошкодженню лакофарбового покриття. Тому для повсякденного захисту автомобіля варто використовувати склади, які перешкоджають пошкодженню фарби, а для додання транспортному засобу виключно презентабельного вигляду – глибоке полірування. Також при потребі слід ориентуватись який поліроль використовувати: рідкий, твердий, у вигляді крему, або аерозоль. В цій же статті розглянемо основні види поліролей та деяки відомі бренди поліролей.

Поліроль для авто на основі натурального або штучного воску

Найбільш доступними за ціною є поліролі на основі натурального або штучного воску. Їх перевагою є легкість використання, а також відсутність негативного ефекту для лакофарбового покриття автомобіля, викликаного застосуванням такого складу. Крім того, воскові поліролі дозволяють отримати найбільш барвисті відтінки при обробці кузовів червоного, жовтого і зеленого кольору. Навіть білі і чорні кольори набувають насиченого блиску завдяки заповненню всіх тріщин і відколів воском, вирівнює поверхню кузова візуально і на дотик. Варто відзначити і широку поширеність складів на основі воску – знайти їх можна в будь-якому магазині.

Однак мінуси воскових поліролей більш численні, ніж їх переваги – в першу чергу, вони мають малу довговічність. Оброблений кузов придбає колишній вигляд вже після другої або третьої мийки в разі використання найбільш якісного складу, або через кілька днів активної їзди, якщо ви віддали перевагу дешевим маркам поліроля.

Також деякі воскові поліролі вимагають нанесення тільки в гарячому вигляді для оптимального обтікання кузова. Це істотно підвищує небезпеку отримання опіків при роботі з подібними складами. Кузови автомобілів обробляються такими засобами виключно після ретельного очищення, за рахунок чого підвищується трудомісткість роботи і витрата часу на її виконання.


Воскові поліролі

Серед воскових полиролей можна виділити кілька підвидів:

  • Гарячі склади – вимагають застосування професійного обладнання.
  • Холодні спреї – легко наносяться, але швидко змиваються.
  • Тверді поліролі – наносяться полірувальною машинкою, дозволяють отримати більш тривалий ефект.

Поліролі з синтетичним воском – дорого коштують, але дають тривалий якісний ефект. Їх підбір багато в чому залежить від фізичних можливостей власника авто, оскільки ціни на різні склади можуть відрізнятися в кілька разів. Також потрібно звертати увагу і на наявність у вас спеціалізованого обладнання для нанесення поліроля.

поліроль-для-авто

3M Synthetic Wax Protectant

Відомі марки. 3M – краща поліроль на основі синтетичного воску американської компанії – вона отримала назву Synthetic Wax Protectant. Час затвердіння досить тривалий, що дозволяє обробляти за один раз досить великі поверхні. Також перевагою є утворення досить товстого шару захисного покриття, яке захищає кузов автомобіля не тільки від абразивного пилу, але і від дрібних камінчиків, що вилітають з-під коліс транспорту який їде попереду.

Поліроль для авто Meguiar's G18216

Meguiar’s G18216

Хороші результати дає Meguiar’s G18216, вироблен в США. В комплект входить, як губка для розтирання, так і ганчірка для подальшого догляду за кузовом транспортного засобу. Помірний час висихання поліролю, дозволяє обробляти деталі не поспішаючи. Однак при яскравому сонячному світлі поліроль може тверднути швидше – за цим стоїть стежити дуже уважно.

Поліроль для авто – синтетичні склади

Кращі поліролі для кузова автомобіля виробляються із застосуванням полімерних компонентів. Вони досить швидко тверднуть і утворюють міцну, стійку плівку, яку неможливо пошкодити навіть досить сильними впливами – такими, як удари дрібним камінням і іншими предметами.

Також полімерні поліролі довговічні за рахунок терміну служби, що досягає 2-3 місяці або 10 мийок. Мінусом є дорога ціна полімерної поліролі та її висока токсичність. Крім того, більшість виробників рекомендує використовувати спеціалізоване обладнання для нанесення таких засобів.

Силіконові поліролі дуже схожі за своїми властивостями з восковими, оскільки вони мають подібну консистенцію. Однак наносити їх набагато простіше – достатньо розтерти засіб м’якою ганчіркою без ворсу і потім змити залишки холодною водою. Крім того, поліроль на основі синтетичного силікону тримається трохи довше – до 3-4 тижнів. Проте, кілька послідовних мийок здатні повністю зруйнувати захисне покриття. Багато автомобілістів не хочуть купувати силіконові поліролі, оскільки коштують вони дорожче воскових, а отриманий результат не дає особливих переваг.

Поліроль для авто

Synthetic Sealant Meguiars

Відомі бренди. Фахівці рекомендують користуватися засобом Synthetic Sealant Meguiars. Він створен на основі комплексу складних гідрофобних полімерів, які створюють досить товсте захисне покриття. Тривалість ефекту приблизно дорівнює трьом місяцям.

Поліроль для авто Turtle Wax Extreme Nano-tech

Turtle Wax Extreme Nano-tech

Серед силіконових поліролей варто віддати перевагу засобу Turtle Wax Extreme Nano-tech, поставляється в пляшці з зручним курковим розпилювачем. Він досить швидко утворює захисне покриття, проте дає користувачу час на те, щоб розтерти поліроль по деталі, не чекаючи застигання. Перевагою такого засобу, є його універсальне застосування – він дає чудовий ефект на кузовах усіх кольорів. Також істотним плюсом є можливість заповнення  поліролем досить глибоких подряпин.

Поліроль для авто – абразивні групи

Дуже хороша поліроль для кузова відноситься до абразивної групі, використовується механічна обробка, таке полірування найчастіше називається глибоким. Дозволяє отримати тривалий ефект, та зробити кузов машини гладеньким на кілька місяців, а то й на рік. В разі використання абразивного поліролю вдається позбутися від досить глибоких подряпин і відколів.

Абразивна поліроль, при невмілому поводженні, завдає великої шкоди лакофарбовому покриттю кузова, оскільки кожна обробка зменшує товщину ЛФП. Тому бажано не купувати спеціальний засіб для домашнього використання, а користуватися послугою професіоналів на СТО. На користь цього варіанту говорить і той факт, що застосування абразивної поліролі вимагає наявності спеціальної машинки з електричним або пневматичним приводом.

Фахівці взагалі не рекомендують використовувати поліролі з абразивним ефектом, якщо вік автомобіля перевищує 10 років.

Відомі марки серед абразивних складів – варто звернути увагу на засіб від американської фірми 3M. Він досить м’яко обробляє кузов, дозволяючи зберегти більшу частину лакофарбового покриття неушкодженою. При цьому ефект помітний навіть з великої відстані – поверхня автомобіля набуває глянсового блиску, який зазвичай можна побачити тільки на нових машинах.

Поліроль для авто Willson

Поліроль для авто Willson

Willson – вироблений японською фірмою. Головна його особливість – застосування особливого «рідкого скла», яке дозволяє прибрати навіть найбільші подряпини, ідеально вирівнюючи поверхню лакофарбового покриття. При обробці автомобілів світлих кольорів досягається ефект, аналогічний поліролі – 3M. У випадку з темними кольорами машини вдається отримати дуже глибокий і насичений блиск, який можна порівняти із застосуванням воскових полиролей, але зберігається набагато довше.