Полірувальна машинка для авто

Полірувальна машинка для авто, види, як вибрати

Полірувальна машинка для авто значно полегшить і прискорить процес полірування елементів кузова автомобіля. Цей допоміжний пристрій дозволить механізувати Вашу працю. Полірувальну машинку можна використовувати не тільки для того, щоб додати кузову блиску, але й в домашніх потребах, тобто для полірування металевих виробів, меблів і інших предметів інтер’єру. Тобто купити такий інструмент все-таки варто. Полірувальна машинка зовні дуже схожа на болгарку, тільки дискова вісь цього пристосування перпендикулярна основній, але бувають модифікації.

Полірувальна машинка для авто

 

Види полірувальних машинок

З точки зору принципу роботи полірувальна машинка буває:

  • Кругова.
  • З ексцентриком.

Полірувальна машинка для автоФахівці рекомендують купувати машинку другого виду – з ексцентриком. У цієї машинки вал не тільки обертається по колу, а й здійснює зворотно-поступальні рухи зі зміщенням 2 – 5 мм. Коли полірувальний диск переміщається уздовж осі, то цей рух називається орбітальним ходом. Ця особливість конструкції дозволяє зробити роботу більш якісно, при цьому та частина кузова, яка обробляється, не буде перегріватися. Це дуже важливо, тому що через сильне тертя зростає температура в області контакту шліфувального диска і металу, через що може підгоріти шар лаку і фарби, які покривають кузов.

За способом живлення машинки діляться на:

  • пневматичні (їх харчування забезпечує компресор). Пневматичні машинки рідко використовуються в домашніх цілях, більше підходять для професійної роботи.
  • Мережеві (живляться від мережі). Найпоширені моделі, які живляться від мережі. Перевага таких полірувальних машин є тривалий час роботи.
  • Акумуляторні (забезпечені акумулятором ємністю 12 В, але можуть працювати і від автомобільної мережі). Для тривалих і складних маніпуляцій не підходить, так як заряду не вистачає ненадовго, а потужність пристрою досить низька. Головним плюсом такого виду пристрою є висока мобільність, тому таку машинку частіш використовують для полірувальних робіт з попереднім нанесенням захисних матеріалів.
Полірувальна машинка для авто – як вибрати

Це питання досить складне, тому що до уваги потрібно брати кілька важливих чинників. У магазинах продається велика кількість моделей, які відрізняються габаритами, підходять для аматорської діяльності, призначені для професійних робіт, відносяться до різних цінових категорій. Дуже важливо визначитися з критеріями відбору, так як без цього розібратися у всьому різноманітті вибору і купити потрібний інструмент досить проблематично. Більшість фахівців виділяють кілька факторів, на які потрібно орієнтуватися при виборі даного агрегату:

1) Потужність пристрою.

2) Можливість або неможливість регулювання частоти обертів.

3) Робочі ресурси.

4) Зручність у використанні.

Звертати увагу потрібно на напівпрофесійні агрегати, які здатні «прожити” не один рік, але при цьому кожен раз всі вимоги водія будуть задоволені.

Чим більше насадок має полірувальна машинка, тим більше її функціональні можливості.

Полірувальна машинка для автоРядова машинка для полірування кузова автомобіля працює з потужністю 400 – 1500 Вт. Чим вище потужність пристрою, тим більше буде його продуктивність. Щоб відполірувати стару машину, потрібно багато зусиль, тому і агрегат повинен бути досить потужним. Але, одночасно зі зростанням потужності і продуктивності, буде рости і вага машинки. Якщо пристрій важить більше 5 кг, то, не маючи спеціальних навичок, Вам буде дуже складно його використовувати.

Оптимальним варіантом буде полірувальна машинка з потужністю близько 1000 Вт. Вона буде важити близько 2,5 – 3 кг. Використання такого пристрою не вимагає значних фізичних зусиль, а якість виконаної роботи буде на висоті.

Без регулятора обертів купувати полірувальну машинку не варто. Бажано, щоб регулятор був електронний, тобто механізм буде знати сам, коли слід змінити частоту обертання.

Полірувальна машинка для автоВеличезним плюсом буде наявність в машинці системи стабілізації швидкості обертання. завдяки їй, число оборотів не буде розкидатися через тертя при зіткненні полірувального диска з поверхнею, яка обробляється. В ідеалі швидкість обертання ротора повинна бути постійною, тобто не залежною від сили натиску.

Від швидкості обертів буде залежати, на скільки якісно буде зроблена робота. Найчастіше, швидкісного діапазону в 1000 – 3000 оборотів в хвилину буде досить.

Полірувальна машинка для авто – зручність використання

Дуже важливу роль відіграє зручність пристрою, багато в чому залежить від форми машинки. Існує три основних види конструкцій:

  • Кутова.
  • Пряма з двома симетричними ручками.
  • Пряма з однією головною і однієї додаткової ручками.

Поширена полірувальна машинка з кутовою конструкцією. Тому, що полірувальний диск і корпус утворюють між собою прямий кут. Це дуже зручно для полірування вертикальної поверхні, в тому числі, і для роботи з кузовом автомобіля. Все ж чіткої рекомендації щодо форми немає. Кожен вибирає машинку згідно зі своїми власними уподобаннями.