Поліуретан – властивості, використання в авто.


Поліуретан – властивості в порівнянні з гумою, використання в автомобілі, де купити та замовити.

Поліуретан – клас синтетичних еластомерів з програмованими властивостями. Висока абразивна стійкість, завдяки чому поліуретани стали відомі автомобілній техниці. Вироби з поліуретану до 50 разів довговічніші гум. Твердість по Шору в діапазоні 30-95 одиниць. Поліуретан – один з найжорсткіших, найбільш абразійно-стійких еластомерів, не схильних до розлому під навантаженнями. Висока міцність на розрив і опір поширенню надрізів, вироби з поліуретану зберігають форму і механічні властивості після прикладення циклічних навантажень.

Властивості поліуретанового матеріалу.

Висока еластичність. Вироби з поліуретанів добре протистоять багаторазових вигинів без руйнування.
Коефіцієнт тертя. Поліуретани можуть бути виготовлені з коефіцієнтом тертя від дуже низького, подібно втулкам, підшипників або змінним вкладишам, до дуже високого, подібно шинам або валам. Природна змащуюча здатність поліуретанів дозволяє їх використання з іншими рухомими частинами без мастил.
Температурний діапазон експлуатації виробів від -50 до + 80ºС, короткочасно до + 100С. Поліуретани залишаються гнучкими при дуже низьких температурах і володіють видатним опором теплового удару.
Висока пружність і еластичність в широкому діапазоні твердості, опір багаторазовий деформацій і вигинів без розлому. Низька залишкова деформація при знятті навантаження. Поліуретани мають високе допустиме навантаження на зрушення.
Гарна адгезія до більшості матеріалів. Можливість виготовлення армованих деталей. Хороша хімічна стійкість до масел, нафти, органічних розчинників. Прекрасна стійкість до несприятливих атмосферних впливів – вологи, озону, ультрафіолетової радіації, мікроорганізмам, комбінованому впливу тертя і корозійних середовищ.
Використання поліуретанів дозволяє зменшити вагу виробу до 50%, знизити рівень вібрацій і системного шуму працюючих механізмів у порівнянні з металами. Більшість поліуретанів – чудові електричні ізолятори.

Програмованість властивостей.

Безсумнівним достоїнством поліуретанів є те, що твердість (еластичність) поліуретану програмується, тобто, може змінюватися в широких межах, залежно від співвідношення компонентів. Поліуретани бувають одно-, двох-, трьох- компонентні. Якість різних поліуретанів, їх характеристики, сфера застосування і, відповідно, їх ціна значно різняться.
Нижче наведено порівняння усереднених властивостей поліуретану та гуми.
ПОРІВНЯННЯ фізико-механічних властивостей гуми і поліуретану.

Найменування показника Гума Поліуретан
Твердість по Шору (шкала А) 65-75 40-98*
Модуль пружності при розтягуванні 100% 12 29
Еластичність по відскоку (%) 30 40
Межа міцності при розриві (кг/см2) 115 312
Межа міцності при розриві (%) 200 540
Міцність на роздир (метод С), Н/мм 20 58
Коефіцієнт морозостійкості
по еластичному відновленню
після стискання, при –50°С
0,2 0,45
Абразивна стійкість (Шабер Н22) 2 10

Поліуретан та міфи що до нього.

Міф перший – Жовтий поліуретан краще червоного, а зелений поліуретан швидше руйнується

Це не правда. Сам поліуретан практично безбарвний, а колір набуває тільки після додавання фарбника. Реальні характеристики поліуретану залежать від складу конкретної марки, а колір додається вже виробником, щоб підкреслити унікальність свого товару.

Міф другий – Поліуретан токсичний.

На чому ґрунтується цей міф – не цілком зрозуміло. Насправді, фактично, поліуретан – звичайний пластик, який не випаровується, не фонить і ні яким чином не шкодить вашому здоров’ю. Звичайно, якщо намагатися вжити його в їжу, це навряд чи позитивним чином позначиться на вашому травленні, однак те ж саме можна сказати і про гуму, і про пластмасу.

Міф третій – поліуретанові деталі підвіски жахливо скриплять.
Це теж не зовсім правда. Або зовсім не правда – залежить від точки зору. Кількість відгуків про скрипі поліуретанових виробів приблизно відповідає кількості відгуків про безшумність поліуретану. Істина ж, як завжди, знаходиться десь посередині. При установці втулок рекомендуємо не тільки ретельно видаляти бруд з важелів підвіски, але і змащувати і втулку і важіль мастилом перед встановкою. Якщо гуму мастило руйнує, то на поліуретан не робить ніякого негативного впливу, і навпаки, навіть сприяє кращому ковзанню матеріалу по металу, продовжуючи термін служби виробу.
Поліуретан не боїться мастила! Використання мастила знижує шуми і скрипи.

поліуретанТюнінг ходової Daewoo-Lanos з використанням поліуретану.

Один з напрямків тюнінга підвіски – модернізація серійних вузлів, заміна гумових сайлентблоков і втулок на поліуретан. Улюблені об’ёкти для такого тюнінгу, це шасі джипів і спортивних машин, де потрібна еластичність і довговічність. Таким чином, сайлентблоки і втулки з поліуретану вирішують задачу саме тюнинга підвіски.
Технічні характеристики поліуретану набагато вище, ніж у інших матеріалів, в тому числі і у гуми, яку звикли використовувати для того, щоб виробляти сайлентблоки. Незважаючи на те, що цей матеріал перевершує за вартістю, він здатний витримувати різні перепади температур, а значить зможе окупити вартість протягом деякого часу. Не варто відмовлятися від придбання поліуретанових сайлентблоков тільки тому що вони мають високу ціну, адже якщо порахувати всі розтрати, то в результаті цей матеріал обходиться набагато дешевше, ніж гума.
Виробники та споживачі сайлентблоков з поліуретану стверджують, що їх використання здатне продовжити термін служби автомобіля Ланос за рахунок міцності цього матеріалу. Поставивши на свій автомобіль деталі з поліуретану, кожен водій зможе переконатися самостійно в їх довговічності і якості.

Порада при застосуванні поліуретану.

1. Перед встановленням поліуретанові сайлентблоки і втулки стабілізатора змастити консистентною силіконовою змазкою – необхідно для поліпшення стадії їх підробітки і полегшення запресовування, а також виключить можливий скрип на морозі.

2. Поліуретан боїться порізів, тому перед запрессовкой сайлентблоков в важелі і встановки втулок стабілізатора перевірте відповідні посадочні поверхні на відсутність задирок, зазубрин, іржі, піску і т.д.

3. Не можно запресовувати втулки ударним методом! Тільки за допомогою преса або лещат. Також неприпустимі перекоси!
4. Остаточний обтиск болтів сайлентблоков робити тільки на землі (при опущеному авто).

Де можливо придбати поліуретанові втулки до Daewoo-Lanos.

Інтернет магазин ВТУЛКАNET

http://prom.ua/Poliuretanovye-sajlentbloki-lanos.html

http://vidltd.com/index.php?route=product/category&path=76_92_260

http://tehnodvor.com.ua/g4889667-poliuretanovye-sajlentbloki-vtulki

http://a-tuning.net/pu/deawoo/lanos.htm

http://prostavochka.com.ua/brands/daewoo

http://shop.m-sport.com.ua/Poliuretanovye-sajlentbloki-c-33.html

Де можливо замовити на замовлення поліуретанові втулки.

http://silentprofi.com.ua/pages/lanos.html