Привод компресора кондиціонера Ланос 2 комментария

Привод компресора кондиціонера -перевірка стану і заміна ременя приводу Елементи кондиціонування повітря-призначення

Привод компресора кондиціонера автомобіля Ланос відповідно до регламенту технічного обслуговування потребує перевірку стану ременя через кожні 10 тис. км пробігу, ремінь приводу компресора необхідно міняти кожні 60 тис.км або 6 років експлуатації (в залежності від того, що настане раніше).

Привод компресора кондиціонера – перевірка стану, натяг ременя

Знімаємо брудозахисний щиток моторного відсіку знизу автомобіля. Перевіряємо натяг ременя приводу компресора кондиціонера.
Привод компресора кондиціонера
При натисканні пальцем руки на ремінь посередині між шківами приводу допоміжних агрегатів і компресора із зусиллям близько 10 кгс прогин ременя повинен становити 5-8 мм. На ремені не повинно бути тріщин, розривів і відшарувань гуми від тканинної основи.
Для натягу ременя …
Привод компресора кондиціонера
… Накидним ключем на «14» послаблюємо гайку кріплення осі натяжного ролика.
Привод компресора кондиціонера
Обертаючи за годинниковою стрілкою накидним ключем або головкою на «12» регулювальний болт, натягуємо ремінь.
Після натягу ременя затягуємо гайку кріплення осі натяжного ролика.

Привод компресора кондиціонера – його заміна

Для заміни ременя послаблюємо його натяг, обертаючи регулювальний болт проти годинникової стрілки при відпущеної гайки кріплення осі натяжного ролика.
Привод компресора кондиціонераЗнімаємо ремінь з натяжного ролика.

Привод компресора кондиціонера
Знімаємо ремінь зі шківів.
Встановлюємо ремінь і брудозахисний щиток моторного відсіку в обратної послідовності.


Елементи кондиціонування повітря-призначення

У систему кондиціонування повітря входять наступні елементи.
6_001_293x240Компресор з ремінним приводом від шківа колінчастого вала двигуна. У шків компресора вбудована фрикційна електромагнітна муфта, яка відключає вал компресора від шківа або з’єднує їх при роботі кондиціонера по сигналу електронного блоку управління двигуном. При роботі компресор стискає до високого тиску пари холодоагенту, що надходять до нього з теплообмінника випарника. Температура парів холодоагенту на виході компресора значно вище, ніж на вході.
7Редукційний клапан вбудований в компресор і виконує захисну функцію, виробляючи при збільшенні тиску понад допустимого значення на виході компресора. Причиною спрацювання редукційного клапана може бути відмова клапана високого тиску, електричного вентилятора і ін.

8_001_274x225

Теплообмінник (радіатор) конденсатора, розташований попереду радіатора системи охолодження двигуна і має змійовик з розвиненим ребрами для швидкого охолодження і конденсації стиснутих компресором до високого тиску парів холодоагенту.
Дросельний патрубок (редуктор) з сітчастими фільтрами на вході і виході встановлений в трубопроводі, що підводить рідкий холодоагент до теплообмінника випарника. Дросельний отвір в патрубку обмежує витрату рідкого холодоагенту і знижує тиск у випарнику. Після зупинки двигуна рідкий холодоагент продовжує деякий час перетікати через дросельний патрубок із зони підвищеного тиску в зону низького тиску. Перебіг рідини через дросельний отвір супроводжується характерним шиплячим звуком, який прослуховується протягом 30-60 с після зупинки двигуна і не свідчить про несправність.
Теплообмінник (радіатор) випарника. Рідкий холодоагент теплообмінника конденсатора через дросельний патрубок надходить у теплообмінник випарника, розташований в блоці обігрівача. В теплообміннику рідина переходить в газоподібний стан, поглинаючи тепло. Волога, що міститься в повітрі, що надходить до теплообмінника, конденсується на ньому, стікає з випарника і видаляється з блоку обігрівача. З теплообмінника випарника газоподібний холодоагент з домішкою невеликої кількості рідкої фракції холодоагенту і крапель холодильного масла надходить в ресивер, який підключений до вихідного трубопроводу випарника.
9_001_163x341Ресивер-осушувач. У нижній частині корпусу ресивера знаходиться ємність з поглиначем парів води з парів холодоагенту, які, звільняючись від вологи через спеціальний отвір в забірної трубці, змішуються з холодильним маслом. У верхній частині корпусу ресивера розташовані штуцери для приєднання трубопроводів. Ресивер неремонтопрігоден, замінювати його потрібно тільки в зборі.
Крім перерахованих елементів, в систему входять клапани високого та низького тиску, а також датчики тиску.

Принципова схема руху холодоагенту в системі кондиціонування повітря

11_001_549x212

1 – компресор кондиціонера; 2 – теплообмінник конденсатора; 3 – дросельний патрубок (редуктор); 4 – теплообмінник випарника; 5 – ресивер-осушувач; 6 – поглинач вологи в ресівері; 7 – отвір для змішування парів холодоагенту з холодильним маслом; 8 – редуктор тиску в компресорі; А – рідкий холодоагент під високим тиском; В – рідкий холодоагент під низьким тиском; З – газоподібний холодоагент під високим тиском; D – газоподібний холодоагент під низьким тиском

Всі роботи по ремонту системи кондиціонування слід виконувати тільки при повністю розрядженою системі,так як пари холодоагенту токсичні, ремонтуйте систему з використанням спеціального устаткування, що є в спеціалізованих сервісах по обслуговуванню систем кондиціонування.