Прикурити автомобіль від акумулятора.

 Прикурити автомобільщо необхідно для запуску автомобіляпослідовність проведення операції прикурювання авто, та коли варто відмовитися від прикурювання?

 Прикурити автомобіль правильно, якщо батарея сіла, поговоримо в цій статті, аджеж неприємна ситуація коли раптово сів акумулятор, напевно траплялася в житті практично кожного водія. Причом, як правило, відбувається це в самий невідповідний момент, коли часу на виправлення ситуації катастрофічно не вистачає.

Як бути? Звичайно ж, можна викликати евакуатор, або, залишивши авто, дістатися до місця призначення на таксі, але це не вихід із ситуації. Оптимальне рішенняспробувати завести авто від допоміжного джерела живлення. Зробити це зовсім не складно, головне знати основні правила та особливості проведення процедури.

прикурити автомобіль

Отже, як прикурити автомобіль від акумулятора? Давайте розберемося – причини розрядки АКБ.

АКБ може розрядитися з різних причин. Дуже часто це може статися через споживання енергії різними пристроями. Включені фари, обігрів заднього скла або сидінь, а також багато іншого, неминуче призведе до розрядки акумулятора, через що згодом машина може і не завестися. Також досить поширеною причиною є холод у зимовий час, особливо часто розряджаються старі батареї, ресурс яких вже порядно вичерпаний (не спішить викидати такий акумулятор – спробуйте його оживити). У деяких випадках температуру навіть – мінус 15 градусів цілком достатньо, щоб розрядити АКБ.

Також причинами розрядки можуть стати наступні проблеми технічного характеру:

 • Ушкоджена або неякісна ізоляція проводки
 • Несправна акумуляторна батарея
 • Несправний генератор для підзарядки
 • Неправильна робота сигналізації
 • Наявність підключеного позаштатного обладнання

Для того, щоб виявити несправність у роботі АКБ необхідно закрити двері авто і вимкнути пристрої, що споживають електроенергію. Потім потрібно в ланцюг батареї під’єднати амперметр і заміряти показники сили струму. В ідеалі амперметр повинен показати значення не вище 50 мА, якщо ж показник вищийзначить, є несправність. Для її виявлення потрібно послідовно відключати запобіжники і стежити за силою струму, як тільки вона впаде, це означає, що ви знайшли ланцюг, в якій є проблема.

Що необхідно для запуску автомобіля.

Для того щоб правильно прикурити автомобіль, необхідна наявність наступних компонентів:
Надійний і якісний провід для прикурювання, що має необхідну довжину і металеві зажими на кінцях.
Щоб правильно прикурити від іншого автомобіля, потрібно вибрати дроти, здатні витримувати велике навантаження. Це дуже важливий момент, адже за наявності неполадок з проводкою, до візиту на СТО (а його потрібно здійснити якнайшвидше), потрібно мати при собі якісні стартові дроти, відповідні суворим критеріям:

 • Довжина повинна бути від 1,5 до 2,5 метрів, оскільки із збільшенням довжини зростає і опір, а занадто короткіпросто незручно прикріплювати
 • Оптимальне січіння дроту – 16 мм² (4,5 мм в діаметрі), а мінімально допустиме10мм²
 • Сила струмуне менше 200 А, але чим більше, тим краще.

Що ж стосується візуальних ознак, то тут також є кілька важливих моментів:

 • Пайка. Всі проводи повинні бути припаяні до затискачів (краби) – це забезпечить найкращу провідність струму.
 • Обшивка. Гумове обплетення переважніше, ніж пластик, тому як при перепадах температур останній тріскається і втрачає свої захитні властивості.
 • Затискачі. Вони повинні бути не тільки широкими, але і досить широко розкриватися.

Процедура прикурювання складається з декількох досить простих етапів, грамотне виконання яких, зможе забезпечити необхідний результат.

прикурити автомобіль


Прикурити автомобіль від автомобіля, що виступає в ролі донора, порядок дій.

 • Перед початком, необхідно відключити всі споживачі струму, заглушити автомобіль, який використовується в якості донора.
 •  Тепер можна починати прикурювати, беремо провід для прикурювання, що має металеві зажими на кінцях. Тут дуже важливо правильно підключити клемичервоний дріт сполучає між собою позитивні полюса на обох акумуляторах, а чорний (або безбарвний, залежно від типу використовуваних проводів), з одного боку кріпиться до мінусового полюса батареї авто донора, а з іншогона масу авто, яке прікуріваєтся. Це може бути блок двигуна або будьяке інше різьбове з’єднання, та вільне від фарби. Не слід підключати кабель до мінусової клеми розрядженого акумулятора, оскільки вся електроенергія піде на стартер, а не на батарею. Підключаючи дроти, потрібно діяти максимально обережного, у жодному разі не можна зачепити мінусом плюсв цьому випадку відбудеться коротке замикання. Коли дроти з’єднані, можна запускати двигун авто донора. Таке з’єднання необхідне ,тому що акумулятор є активним споживачем електроенергії і забере на себе велику частину тієї потужності, що здатне дати зовнішнє джерело.
 •  Тут необхідно почекати приблизно 10 хвилин, щоб акумулятор трохи зарядився. Це дозволить знизити навантаження на електрику авто при його запуску і зведе до мінімуму нагрівання проводів, що використовуються для прикурювання.
 • Тепер можна заводити і другий автомобіль, при цьому, тривалість спроб запуску повинна бути в межах 15 секунд, а інтервал між ними складати 1 хвилину. Після вдалого старту, рекомендується залишити обидва двигуна на холостому ходу на 23 хвилини, а перед відключенням клем, включити на проблемному авто будьякої споживач струму, наприклад, обігрів скла. Це дозволить стабілізувати напругу в системі і позбавить від різких стрибків. Не рекомендується використовувати для цих цілей освітлювальні прилади, оскільки перепади напруги викличуть перегорання ламп.
 •  Відключення проводів, яке проводиться в зворотному порядкуспочатку маса, а потім і позитивний полюс. Щоб дати можливість акумулятору трохи підзарядитися, варто після закінчення процедури прикурювання, залишити двигун включеним на 1520 хвилин.

Все, на цьому прикурювання автомобіля закінчено, і можна спокійно їхати у своїх справах.

прикурити автомобіль

Ситуації, в яких варто відмовитися від процедури прикурювання.

Незважаючи на всю простоту даної процедури, її проведення в деяких випадках не просто недоцільно, але й небезпечно. Отже, коли ж краще не прикурювати авто:

 • Температура навколишнього середовища нижче20 градусів
 • Є істотна різниця в об`ємі двигунів
 • Необхідно прикурювати автомобіль з дизельним двигуном
 • Мають місце проблеми з електрикою авто.

Прикурити автомобіль – чи можна прикурювати від інжекторного авто та машини з  коробкою автомат.

Серед деяких водіїв існує думка, що не можна прикурювати від інжекторної машини, оскільки в цьому випадку можливі різні поломки. Це зовсім не так. Можна прикурювати і інжекторну машину і від неї. Головне слідувати всім перерахованим вище правилам техніки безпеки.
Також багато автолюбителів побоюються прикурювати машини з  коробкою автомат. Слід сказати, що наявність автомата не впливає на здатність автомобіля заряджати інший або ж отримувати енергію від донора. У цьому випадку всі дії, а також їх послідовність не змінюється, відмінність лише в тому, що з сучасними машинами слід дуже дбайливо і обережно поводитися.

Прикурити автомобіль -деякі особливості прикурювання.

В деяких ситуаціях процес прикурювання може бути ускладнений певними факторами. Наприклад, існують моделі машин, в яких акумуляторна батарея знаходиться не під капотом, а під підлогою, в багажнику або під кріслом. У цьому випадку потрібно відшукати спеціальні клеми під капотом авто, виробники позначають їх знаками + іабо ж написами POS і NEG відповідно.
Якщо Ви не хочете шукати іншу машину, щоб прикурити свій автомобіль у разі розрядки акумулятора, то Ви можете придбати пусковий пристрій, за допомогою якого Ви можете завести автомобіль, навіть коли сіла батареєю.

Варто зазначити, що в процедурі прикурювання немає нічого складного, головне все робити правильно і послідовно. Ну а уникнути подібних ситуацій, допоможе Ваша уважністьщоразу, при виході з автомобіля варто перевіряти, чи не залишилися, включені будьякі джерела споживання електроенергії, періодично перевіряти АКБ. Просте рішення, але воно дозволить вам позбавитися від багатьох проблем.