Проектор на лобове скло авто 1 комментарий

Проектор на лобове скло авто: які бувають і як працює цей гаджет

Проектор на лобове скло авто за кордоном з’явився порівняно давно. Перші проектори на лобове скло (HUD – дисплеї) з’явилися ще в кінці 90-х. років, хоча тоді, на ряду з іншими технологічними розробками, були доступні виключно військовослужбовцям і мали монохромну картинку (кольорова картинка з’явилася тільки в 2001 році). Якщо копнути ще глибше, то стане зрозуміло, що розробка технології HUD – дисплея взагалі не належить світу автомобілів. Дійсно, перші такі проектори були розроблені для військової авіації і являли собою спеціальні прилади, які дозволяли виводити інформацію про стан літака на скло шолома пілота, що в умовах великої швидкості і необхідності повної концентрації уваги стало просто незамінним винаходом.

Що стосується розвитку технології в автомобільному контексті, то компанія BMW, першою з виробників Європи почала проектувати на лобове скло автомобіля цифрові дані датчиків.

Дослівно «HUD – дисплей», перекладається з англійської як «дисплей піднятої голови» і дозволяє водієві бачити всі показники автомобіля (швидкість, температуру охолоджуючої системи, кілометраж, витрата палива і ін. ) прямо перед собою, на лобовому склі, не повертаючи і не нахиляючи голови. Така можливість значно підвищує рівень безпеки в процесі їзди, і забезпечує зосередженість водія тільки на дорозі.

Проектор на лобове скло авто

В даний час існують різні вдосконалені моделі HUD – дисплеїв, яки дозволяють виводити на лобове скло картинку з додатковою інформацією: показниками тахометра, режим роботи круїз-контролю, інформацію про ступінь бічних перевантажень і про включення габаритного освітлення, а також водій може побачити зображення з інфрачервоної камери нічного бачення.

Складається такий пристрій з високої яскравості світлодіодного дисплея і кріпильних елементів, які допомагають надійно зафіксувати на приладовій панелі автомобіля проектор, звідки проектується зображення. В комплект входить ще спеціальна тонка плівка, кріпиться на лобове скло і проявляє зображення з проектора. За всіма параметрами даний винахід сміливо можна назвати лідером серед новинок автотюнінгу.


Проектор на лобове скло авто – види проекторів

В час технологічного прогресу, жодне нове відкриття не стоїть на місці, продовжує розвиватися, це стосується і автомобільних HUD – дисплеїв.

Розділити всі існуючі види проекторів на лобове скло умовно можна за способом підключення:

  • Підключення до прикурювача – найпростіший спосіб установки HUD – дисплеїв. Це, також, оптимальний варіант підключення, якщо Ваш автомобіль знаходиться на гарантії і мати справу з бортовим комп’ютером дуже небажано.
  • Через діагностичний порт.
  • Безпосередньо до бортової системи автомобіля – найскладніший спосіб, який краще довірити професіоналам.

Види HUD – дисплеїв відрізняються, виходячи з їх функціональних особливостей. За цим критерієм виділяють:

  1. Мультимедійний проектор – порівняно новий різновид, яка не тільки виводить інформацію про стан автомобіля в форматі зображення, а й супроводжує цей процес спеціальним звуковим сигналом, якщо раптом якийсь показник виходить за межі норми.
  2. Проектор швидкості на лобове скло (наприклад, HUD CRX – 3001) – найпростіший такого роду приладів, що спеціалізується виключно на виведення показників спідометра і попередженні звуковим сигналом в разі перевищення швидкості. Підключається до автомобіля за допомогою бортового комп’ютера.

Проектори HUD CRX – 3002 і Carax HUD CRX – 3003 – також відносяться до проекторів швидкості, але мають деякі відмінності в порівнянні з попередньою моделлю. Перший, забезпечує висновок інформації не тільки про швидкість автомобіля, а ще інформує водія про напругу в мережі, температурі тосола, показниках включення або відключення габаритів і надає показники тахометра.

А проектор Carax HUD CRX – 3003 має вбудовану GPS-антену і підключається до автомобіля за допомогою Bluetooth.

  1. Проектор-навігатор – (наприклад ASUS R710). Крім показників спідометра та інших приладів, відображає напрямок руху Вашого авто. До позитивних якостей таких моделей варто віднести і функцію відтворення музики, фото, відео.

Розрізняють проектори на лобове скло автомобіля і за компанією-виробником.

Проектор на лобове скло авто – установка проектора

Встановити деякі моделі дисплеїв на автомобіль, для більшості водіїв, не складе великих труднощів. Перш за все це стосується проекторів з можливістю підключення до прикурювача. У комплект кожного проектора входить спеціальна плівка, яка при установці наклеюється на лобове скло.

Важливий момент! Скло обов’язково має бути рівним, чистим і без подряпин, в іншому випадку Вам не вдасться отримати високу якість проектувати зображення. Якщо лобове скло старе і має подряпини – його краще замінити.

Самий складний спосіб підключення проектора на лобове скло авто – підключення безпосередньо до бортового комп’ютера. Звичайно, в такому випадку установку краще довірити професіоналам, але якщо ви все-таки вирішили зробити це самостійно, вам варто дотримуватися певних рекомендацій:

Провести проводку у моторний відсік так щоб вона незаважала, відключити від акумулятора мінусову клему. Червоний дріт, підключити до плюса, чорний – до заземлення, білий – до датчика швидкості. Після цього зберіть всі дроти в джгут і ізолюйте.

Приклеїти плівку на скло і підключити проектор. Перед наклеюванням плівки лобове скло слід добре вимити і змочити водою, а після наклеювання – приберіть залишки води скребком. Налаштувати проектор легко, так як ви самі можете задати налаштування, відрегулювати і зберегти їх.

ПРИДБАТИ ПРОЕКТОР НА ЛОБОВЕ СКЛО В УКРАЇНІ.
http://cardot.com.ua/avtoelektronika/proektoryi-na-lobovoe-steklo/
http://prom.ua/Proektory-na-lobovoe-steklo.html
https://ru.aliexpress.com/popular/windshield-projector.html
Проектор на лобове скло авто