Прокачати гальма без помічника 1 комментарий

Прокачати гальма без помічника – декілька способів

Не всі знають, що можливо прокачати гальма без помічника. Якраз в цій статті ми і розглянемо кілька способів самостійного прокачування гальм. Якщо ви виконуєте цю операцію самостійно вдома, вам знадобиться помічник, тому що це значно полегшить весь процес виконання робіт. 

Але якщо на ваші прохання про допомогу ніхто зі знайомих не відгукнувся, а звертатися до працівників СТО не хочеться, вам доведеться виконувати роботу одному. Використовуючи прості способи Ви в змозі самотужки в дорозі прокачати несправні гальма та доїхати до СТО.

Тут встає питання -Як зафіксувати педаль гальма при прокачуванні? Найкраще використовувати, наприклад, найпростіший газовий упор, тоді вам не треба буде ні один помічник

Прокачати гальма без помічника використовуючи газовий упор

Перше, що вам слід зробити, це підготувати нову рідину, яку ви будете заливати в гальма, ємності, в яку буде стравлюватися рідина, та не забудьте про газовий упорі, про який вже згадувалося вище, це можуть бути упори задніх дверей або капота.

прокачати гальма без помічника

Якщо це потрібно долити в бачок гальмівну рідину, . Після цього сідайте в кабіну і готуйте газовий упор. До десяти разів швидко і різко натисніть на педаль гальма, після чого залиште ногу в зафіксованому положенні,  поміняйте ногу на газовий упор, сперши його на сидіння і переконайтеся, що він дуже міцно і жорстко тримає педаль, і немає ймовірності, що зіскочить.

Після цих маніпуляцій починайте стравлювати гальмівну рідину і повітря,поки ви займаєтеся, газовий упор щільно притискає педаль гальма до підлоги. Це набагато зручніше, ніж просити про допомогу інших людей, з якими можуть виникнути розбіжності під час роботи.
Прокачати гальма без помічника другий спосіб

В даному способі використовуємо спринцовку і прозорий шланг. Шланг необхідно підбирати таким діаметром, щоб в нього щільно заходив «носик» спринцовки.

прокачати гальма без помічника

Надягаємо шланг на спринцовку, однією рукою сжимая останню, виштовхуючи повітря, іншою рукою щільно надягаємо шланг на перепускний штуцер.
Відкриваємо штуцер і одночасно разжимаем спринцовку, по шлангу піде рідина з повітрям, в якої кількості залежати від того, якого розміру підібрана спринцовка.
Як тільки остання повністю повернула свій об`єм, відразу ж перекривається клапан. В районі носика спринцовки перегинаємо шланг.
За перший раз з системи вийде трохи рідини, так як трубка ще заповнена повітрям.
Тому в спринцовці теж буде повітря, від якого потрібно буде позбутися шляхом її стиснення, але перед цим  від’єднати її від завчасно перегнутого шланга.
Видавивши повітря, щільно вставте спринцовку в перегнутий шланг та повторіть описані вище дії знову.
Як правило, за друге коло спринцовка вже заповнитися рідиною з повітрям. Позбавляємося від неї і повторюємо процес, не забуваючи доливати свіжої гальмівної рідини в бачок і перегинати шланг.
Так як шланг прозорий, а це обов’язкова умова, ви будете бачити на якому етапі викачування гальмівної рідини в шлангу перестануть спостерігатися бульбашки повітря.

Недоліки цього способу:

Велика затрата часу.
Велика кількість місць з’єднань, через які може бути підсос повітря.
Незручність робіт.
Тому хоча цей спосіб і має право на життя, але є більш ефективні методи самостійної прокачування гальм.

Прокачати гальма без помічника третій спосіб

Нам знадобляться два шматки прозорого шланга, один довгий, другий короткий. Саморобний зворотний клапан і ємність для збору гальмівної рідини.

Найголовніший тут елемент, це зворотний клапан. Можна використовувати заводські аналоги, але можна зробити і самому.

Для цього нам знадобляться:

Два шприци на 5 – 10 мл;
Пружинка від авторучки;
світлодіод;
Ізолента або скотч;
Гострий ніж.

Обрізаємо шприци, як показано на фото нижче.

прокачати гальма без помічника

Получимо ось такі елементи.

прокачати гальма без помічника

За допомогою наждачного паперу відшліфувати краю цих елементів.

Вставляємо світлодіод в пружину,потім в корпус шприца так щоб діод своєї головкою перекрив отвір шприца, з’єднуємо другу половинку шприца та закріплюємо все ізоляційною стрічкою.

прокачати гальма без помічника

Один кінець короткого прозорого шланга (10 – 15 см) надягаємо на штуцер, а другий його кінець на зворотний клапан з боку головки світлодіода.З іншого боку зворотного клапана приєднується другий шланг, рекомендований розмір якого 25 – 30 см.

прокачати гальма без помічника

На малюнку показан заводський варіант клапана, де придбати дивиться нижче.

Тепер нам залишилося опустити шланг в ємність, наповнену на 20% старої гамівноі речовини. Якщо старої немає, то доведеться жертвувати нової.

Далі виконуємо наступні дії:

  • Перевіряємо, щоб бачок з гальмівною рідиною був повним під зав’язку.
  • Відкручуємо штуцер на 1/4 обороту.
  • Сідаємо за кермо і робимо перший підхід, 5 – 8 качків педаллю гальма (її можна не фіксувати).
  • Перевіряємо рівень гальмівної речовини в бачку і доливаємо свіжу рідину.
  • Перевіряємо скільки рідини вийшло і чи є повітря в трубці.
  • За другий підхід буде достатнім 5 – 8 качків.
    Під час періодичного натискання на педаль гальма, рідина з повітрям буде виходити через зворотний клапан, який не дозволить рідинно-повітряної суміші повертатися назад в систему.

На кожному колесі робиться мінімум два підходи з доливом нової речовини в бачок.

Після кожного підходу необхідно перевіряти наявність повітря в трубках, особливо перед зворотним клапаном.

І не забувайте, що гальма і гальмівні колодки є одним з найважливіших деталей автомобіля, і, чим більше ви приділяєте їм уваги, тим краще вони працюють і тим безпечніше стає ваша участь в дорожньому русі.

КЛАПАН ДЛЯ прокачування гальм

прокачати гальма без помічника

FORCE клапан видаляє повітря з гальмівного циліндра, забезпечуючи безпечне і ефективне гальмування. Операція виконується однією людиною.

 

 

КЛАПАН ДЛЯ прокачування гальм -де придбати.

http://toolsclub.com.ua/force-klapan-dlya-prokachki-tormozov-p-21389.html

http://forceauto.com.ua/goods/6408-klapan-dlya-prokachki-tormozov/11288.html

http://prom.ua/Ustanovka-dlya-prokachki-tormozov.html

http://www.proftool.com.ua/klapan-dlya-prokachki-tormozov-force-9b3501.html

http://auto-vin.com/-/10242–force-9b3501.html

http://www.avtotool.com.ua/force-9b3501/