Прокачування гальмівної системи Lanos 2 комментария

Прокачування гальмівної системи -процедура прокачування, послідовність

Прокачування гальмівної системи полягає у видаленні бульбашок повітря з гідроприводу – розширювальних бачків, шлангів та супортів гальмівної системи. Процедуру прокачування необхідно виконувати кожен раз після від’єднання або заміни будь-якого з компонентів або при виконанні капітального ремонту супорта або головного циліндра.

Ознаки наявності повітря в гідроприводі гальм:
– Збільшення ходу педалі, її «м’якість» при одноразовому натисканні на педаль;
– Поступове зменшення ходу педалі з одночасним збільшенням її «жорсткості» при повторном натисканні на педаль.
Перед прокачуванням гідроприводу необхідно виявити і усунути причину розгерметизації.
Прокачування гальмівної системи проводимо по черзі в наступній послідовності:

 • Гальмівний механізм правого заднього колеса
 • Гальмівний механізм лівого переднього колеса
 • Гальмівний механізм лівого заднього колеса
 • Гальмівний механізм правого переднього колеса

Щоб прокачати гідравлічний контур гальмівної системи, вам знадобиться свіжа гальмівна рідина DOT4, відрізок прозорого шланга, невеликий контейнер, частково заповнений гальмівної рідиною, чисті ганчірки і ключ,  для гвинтів (штуцерів) прокачування. Придбати такий ключ можна в автомагазині. Якщо гальмівні механізми ще нові, то можливо відвернути штуцера і звичайним ключем.

Якщо прокачування гідроприводу пов’язана з ремонтом будь-якого одного контуру і свідомо відома справність іншого контуру, то допустима прокачування тільки ремонтується контуру.

У продажу є цілий ряд пристосувань для прокачування гальмівної системи однією людиною. Рекомендується використовувати один з таких комплектів, оскільки вони значно спрощують роботу. Якщо таке пристосування не доступно, застосовуем основний метод прокачування (для двох осіб), докладно описаний нижче.

Перед початком прокачування і під час всієї процедури необхідно стежити щоб рівень гальмівної рідини завжди був в нормі, тобто постійно її доливати. Заводити двигун при прокачуванні гальм не потрібно.

Прокачування гальмівної системи

Прокачування гальмівної системи

 • Підготуйте чистий скляний резервуар, відповідної довжини пластикову або гумову трубку, яка туго сідає на штуцер прокачування. Буде потрібна допомога другої людини.
 • Піднявши капот накрийте пофарбовані компоненти кузова, щоб запобігти їх пошкодження при проливанні гальмівної рідини.
 •  Зніміть пилозахисний ковпачок штуцера прокачування і насадити на штуцер підготовлену для прокачування трубку. Занурте другий кінець трубки в попередньо налиту в резервуар гальмівну рідину.
  Переконайтеся, що резервуар головного циліндра наповнений, і підтримуйте рівень рідини в ньому вище лінії “MIN” протягом всієї процедури.
 • Попросіть асистента натиснути гальмівну педаль до упору кілька разів, а потім утримувати її натиснутою.
 • Тепер відвертаємо штуцер прокачування на 1/2 – 3/4 обороту.
  Коли клапан буде відкрито, гальмівна рідина почне витікати через прозорий шланг, а педаль гальма переміститься вниз. Після того ка рідина перестане текти, затягніть гвинт прокачування, потім повільно відпустіть педаль гальма.
 • Повторіть процедуру, поки в ємність не буде витікати гальмівна рідина без бульбашок.
  Зніміть шланг, насухо витираючи штуцер прокачування і надіньте на нього захисний ковпачок.
 • Зніміть кришку розширювального бачка і перевірте рівень гальмівної рідини. Не дозволяйте, щоб рівень гальмівної рідини знижувався до рівня нижньої позначки під час процедури прокачування.
 • Переходьте до прокачування іншого колеса. Повторюємо процедуру як описано вище … з тією тільки різницею що для відвернення штуцера передньго колеса буде потрібно ключ «на 10», для прокачування заднього колеса накидний ключ на « 9»
 • Повторюємо ці процедури для всіх чотирьох коліс.
 • Перевірте рівень гальмівної рідини в резервуарі головного циліндра і доведіть його до норми, якщо необхідно, далі встановити кришку бачка гальмівної рідини, протріть всі сліди пролитої гальмівної рідини, потім перевірте систему на наявність витоків. Після прокачування, педаль гальма повинна бути досить “жорсткою”, щоб при натисканні вона проходила не більше половини відстані до підлоги.

Якщо ви замінюєте стару гальмівну рідину, то відпрацьованна рідина буде набагато темніше, ніж залита свіжа гальмівна рідина, тому ви легко зможете визначити, коли вся стара рідина зіллється з системи.

Якщо гальмівна система все одно не працює належним чином і педаль падає в підлогу при натисканні, можливо, гальмівна рідина спінилася. Дайте гальмівної рідини стабілізуватися протягом декількох годин, потім повторіть процедуру прокачування. Якщо повторна прокачування не принесла задовільного результату, можливо зношені ущільнення головного циліндра.


Прокачування гальмівної системи – деяки поради

Пам’ятайте, що гальмівна рідина отруйна. Слід промити великою кількістю холодної проточної води частини тіла, на які потрапила рідина, і негайно звернутись за медичною допомогою, якщо рідина потрапила в порожнину рота або в очі.

Деякі типи гальмівної рідини вогненебезпечні і можуть займатися при контакті з гарячими компонентами. Прийміть відповідні заходи пожежної безпеки.

Гальмівна рідина агресивна до фарбування і пластиків – при попаданні її на такі поверхні негайно змийте рідину великою кількістю води. Крім того, рідина гігроскопічна (поглинає вологу з повітря) – стара рідина може бути забруднена водою і непридатна для використання.

При доливанні рідини в систему або її заміні використовуйте рекомендований тип рідини, наливаючи її з щойно відкритого герметичного контейнера.
Протягом процедури прокачування додавайте тільки чисту, свіжу гальмівна рідина зазначеного в Специфікаціях типу. Ніколи не використовуйте рідину повторно.
Якщо є які-небудь сумніви щодо типу рідини, залитої в систему, промийте систему чистою рідиною і замініть всі ущільнення.