Промивання системи охолодження

Промивання системи охолодження, чи потрібно промивати, як промити

Промивання системи охолодження необхідно проводити, особливо при переході на новий сезон – (весна – літо, осінь – зима). Якщо охолоджуюча система автомобіля засмічується, вона починає працювати гірше, що призводить до перегріву двигуна.

Щоб система охолодження працювала на повну силу, її потрібно періодично промивати. В даному випадку мова йде не тільки про прочищення радіатора, але й комплексне промивання всієї системи охолодження.

Промивання системи охолодження

В системі охолодження з часом обов’язково з’являються сторонні речовини, які заважають рідини нормально циркулювати, а також нагріватися і охолоджуватися так, як вона повинна.

Основні джерела забруднення

Основними джерелами забруднення для системи охолодження є:

  • Накип від води (з’являється в тому випадку, якщо в систему охолодження заливається недистильованих вода).
  • Продукти розкладання антифризу (згодом будь-то антифриз або тосол дає осад у вигляді продуктів розкладання).
  • Інші речовини (пил, бруд, моторне масло, герметик і т.д.).

Будь-яка система охолодження з часом забруднюється, а значить, її потрібно промивати. Найпростіше довірити цю процедуру майстрам на сервісі, у яких є спеціальні засоби, і необхадне обладнання. Однак багато автомобілістів не бажають витрачати на це гроші, вважаючи за краще виконувати промивання системи охолодження своїми руками. Тим більше, що виконати цю процедуру самостійно не так вже й складно.


Промивання системи охолодження своїми руками

Існує кілька способів самостійного промивання системи охолодження. Для початку варто визначитися з тим, наскільки сильно забруднена система, і вже потім вибирати найбільш підходящий спосіб її очищення. Для промивання системи охолодження можна використовувати:

  • Воду.
  • Підкислену воду.
  • Спеціальні речовини.

Промивання системи охолодження водою – це найпростіший спосіб очистити систему охолодження. Дистильовану воду потрібно залити в систему, завести двигун і дати йому 10-15 хвилин попрацювати на холостих обертах. Після цього воду потрібно злити. Якщо вода при зливі брудна, процедуру повторити ще раз – і так до тих пір, поки з системи охолодження не буде текти чиста вода. Якщо дистильованої води немає, можна використовувати звичайну кип’ячену. Однак майте на увазі, що вода може вимити далеко не всі забруднення і відкладення, тому ефект від такого промивання буде не дуже відчутним.

Якщо при промиванні звичайною водою при зливі тапляються шматки накипу, то слід використовувати більш серйозні засоби. Підкислена вода, яка використовується для промивання системи охолодження, складається з трьох речовин: молочної кислоти, оцтової есенції і каустичної соди.

Процес промивки системи охолодження цією сумішшю виглядає наступним чином: залити суміш в систему, завести двигун, дати йому трохи попрацювати на холостих обертах, потім заглушити мотор, дати йому охолонути і повторити процедуру. Через 2-3 години воду злити і залити нову порцію. Загальний час такого промивання системи охолодження має становити 6-8 годин. Для завершення процесу промивання слід прогнати через систему дистильовану воду.

Нарешті, якщо промивання водою недостатньо, а на приготування підкисленою води немає часу, можна використовувати готові засоби, які продаються в автомагазинах. Вони бувають різних типів (кислотні, лужні, нейтральні) – змішувати їх не можна, так як реакція може бути непередбачуваною. Іноді в продажу можна зустріти двокомпонентні засоби, які являють собою кислотний і лужний розчини, які потрібно використовувати по черзі. Спосіб застосування спеціальних розчинів для промивання системи охолодження вказано на упаковці самого засобу.

Перед промиванням системи охолодження потрібно обов’язково злити антифриз, а після закінчення промивки – залити назад. Якщо злитий антифриз ще не втратив своїх властивостей, можна використовувати його й на далі, в іншому випадку, краще залити новий.