Промивання форсунок своїми руками

Промивання форсунок, чому забруднюється інжектор, ознаки забруднення

Промивання форсунок які під час експлуатації втрачають роботоздатність – не така проста задача на перший погляд. Основу інжектора складають форсунки, які впорскують паливо. Процес контролюється електронним бензонасосом інжектора, який під тиском закачує паливо – так воно з потрібною потужністю виривається з отворів форсунок.
Інжектор забруднюється в першу чергу, через застосування неякісного бензину. Але навіть найкраще паливо не вбереже інжектор від забруднення. А тому періодично чистити інжектор доводиться всім автомобілістам.
І все ж, для продовження терміну служби інжектора, варто заливати в бак якісне паливо і частіше міняти паливний фільтр.

Ознаки забруднення інжектора

Визначити, коли прийшов час промивання форсунок можна за такими ознаками:

Збільшилась витрата палива – оскільки інжектор засмічується поступово, то водій збільшення витрати може помітити не відразу.
Спостерігаються «провали» в роботі двигуна, він може запуститися з другого чи третього разу, погано стабілізуються холості оберти.
Погіршився розгін автомобіля, загубилася потужність.
На холостому ходу спостерігається нестійкість обертів – двигун “троїть”.
Водіння стає некомфортним, з’являються провали, якщо різко натиснути на педаль акселератора.
Виходять з ладу каталітичний нейтралізатор і кисневі датчики – це обумовлено присутністю незгорілих компонентів і збільшення температури випускних газів.
Коли спостерігається пара симптомів, то пора чистити інжектор.


Спосіб промивання форсунок

Взагалі-то промити систему можливо декількома способами, однак та чи інша промивка має як свої плюси, так і мінуси. У свою чергу треба сказати, що якщо автомобіль працює справно, то чистка форсунок своїми руками не рекомендується.

Отже, промивання форсунок інжектора з їх зняттям хороша тим, що власник автомобіля на власні очі бачить процес очищення. Для роботи нам знадобиться:
Силіконова трубка з внутрішнім діаметром близько 5 мм, дроти однакової довжини, кнопка, акумулятор, ізоляційна стрічка,
Засіб для очищення форсунок Liqui Moly, Wins…, призначений для очищення елементів системи впорскування. За ефективністю все промивні рідини приблизно однакові.

Перед зняттям форсунок знижуємо тиск в паливній системі – виймаємо реле в блоці запобіжників в моторному відсіку:

Промивання форсунок

 

Заводимо авто, якщо завівся, чекаємо поки двигун заглохне, відключаємо клему мінус на акумуляторі і беремося за справу.

Знімаємо всю рампу з форсунками, для цього відкручуємо два болти, що кріплять її, ключ на – 12, відключаємо всі шланги, проводи й акуратно виймаємо все це. Паливний трубопровід, який підходить безпосередньо до рампи можно не знімати, замісь цього зніміть шлангу від паливного фільтра.

Промивання форсунок
Щоб зняти дроти живлення, потрібно потягнути вгору синенькі штопорні кнопки і натиснути на чорний ползунок.

Промивання форсунок
Зняти рампу, отвори в рампі закрити, щоб не допустити потрапляння в них сторонніх предметів.

Промивання форсунок
Коли знімите рампу, знімаєте форсунки з неї, для цього потрібно зняти стопорні кільця, підчепивши викруткою.

Промивання форсунок Знімаємо з форсунки гумовий ущільнювач і сіточку-фільтр, якщо він знімний, не рекомендується піддавати ущільнувач впливу промивної рідини – велика ймовірність, що гумка деформується, приступаємо до самої процедури очищення.

 

Промивання форсунок

Промивання форсунок

Для промиванням форсунок нам необхідно виконати герметичне з’єднання між балончиком з рідиною і форсунках, так як рідина повинна доходити до форсунки під тиском. Як з’єднання використовуємо силіконову трубку.
З одного боку щільно з’єднуємо шланг до сопла балончика. Для забезпечення герметичності необхідно наростити діаметр сопла балончика до рівня внутрішнього діаметра шланга. Для цього підійде звичайна ізолента.
Іншим кінцем силіконову трубку насаджуєм на форсунку – ту частину, якої форсунка вставляється в паливну рейку. Еластичність силіконового шланга зробити це дозволяє без особливих зусиль.

Залишилося організувати підведення електричного живлення, використовуючи дроти – для плюса і мінуса.
В розрив одногоипровода приєднуємо кнопку, при натисканні якої ланцюг буде замикатися, завдяки чому на форсунку буде поступати ток і форсунка відкриється. Другий провід залишаємо цільним.
Зловживати електрикою не варто, тому що акумулятор видає 12в, а на форсунку подається не більше 9В., тому, при дуже тривалій подачі електрики на форсунку може оплавітся її внутрішня проводка.
З одного боку приєднуємо дроти до акумулятора, з іншого до «штирька» коннектора форсунки. На корпусі коннектора форсунки є відмітки про полярності штирьків. Відповідно до відміток на форсунки з’єднуємо плюс акумулятора з плюсом форсунки, а мінус з мінусом.

Тепер залишилося зручно розташувати всі компоненти саморобної установки і приступати до безпосередньої чищенні форсунок.
Дана процедура ніщо інше, як імітація роботи форсунки з тією лише різницею, що замість палива під тиском подається промивна рідина.
Після натискання на пулівізатор балончика рідина під тиском подається до форсунки і не проходить через неї поки ми не відкриємо форсунку. Подаємо ток, натискаючи на кнопку, відкривая форсунку, рідина за рахунок тиску почне розпорошаться з іншого боку.
Розпил повинен бути рівномірним. Якщо розпил спочатку був правильної геометрії, це говорить про те, що форсунки були чистими.

Промиваємо так форсунку протягом 2-3 хвилин з невеликими перервами. Після того як всі форсунки зазнали чищенні повторюємо процедуру для кожної форсунки ще раз. За час поки інші форсунки чистяться залишкова рідина в першій очищеної форсунки роз’їдає відкладення і при наступному промиванні всі залишки вимиваються.

Після промивання форсунок

Мабуть, це все, що можна сказати по даній темі. Після промивання форсунок збираємо все в зворотному порядку. Якщо гумові ущільнювачі форсунки в хорошому стані ставимо їх назад, попередньо змастивши моторним маслом. В іншому випадку, замініть на нові гумові ущільнювачі. Деформовані гумки можуть стати причиною течі палива або підсмоктування повітря у впускний колектор.
Закінчивши збірку розібраного,та не запускаючи двигун, включаємо запалювання з метою активації на пару секунд паливного насоса і підйому тиску в системі живлення. Повторюємо включення вимикання запалювання кілька разів для нагнітання більшого тиску. Потім перевіряємо паливну лінію і форсунки на предмет витоку палива. Якщо течі не виявлено можете сміливо запускати двигун. Зазвичай роботи з промивки паливних форсунок поєднують з чищенням дросельної заслінки.