Прямоточний глушник мiфи реальнiсть.


Прямоточний глушник що це таке.

Прямоточний глушник – глушник, який не має перегородок для зменшення шумів. Його призначенням є випуск вихлопних газів без перешкод, що призводить до підвищення потужності двигуна. Особливісттю прямоточного глушника є низький шум, схожий на рев, який з’являється при роботі двигуна автомобіля. На жаль, у зв’язку з малою проінформованісттю люди, найчастіше очікують від тих чи інших примочок того, чого дати вони їм не можуть. Одним із предметів таких помилок є система прямоточного вихлопу. Встановлюючи її на транспортний засіб, водії чекають скаженого приросту потужності, проте далеко не завжди їх надії збігаються з результатом.
Прямоточний глушник

Прямоточний вихлоп газів.

Спочатку варто розглянути, що таке прямоточний вихлоп, і які переваги він нам дає. Практично кожен автолюбитель знає, що деяка частина потужності двигуна йде на проштовхування вихлопних газів через систему фільтрів і каталізаторів. Агрегати, що забезпечують низький опір на виході, називаються прямоточними вихлопними пристроями. Як правило, їх установка сильно впливає на шумовий фон роботи автомобіля, саме це і є вирішальним фактором, що спонукaє більшість водіїв на установку прямоточних вихлопних систем. Їх основне призначення – підвищення потужності автомобільного двигуна. Те, наскільки високий буде приріст потужності після заміни системи вихлопу, залежить від безліч факторів.


Приміром, важливу роль відіграє модель, тип і стан рідної вихлопної установки.
В середньому, заміна штатної вихлопної системи, що перебуває в ідеальному стані прямоточною, забезпечує приріст від 2% до 10%. З одного боку, для потужних двигунів – це корисний ефект, але при установці на серійних, малопотужних автомобілях приріст, навіть у 10%, не проявить себе, через слабку силову установки.

Прямоточний глушник

Прямоточний глушник

Переваги прямоточного глушника.

  • Зміна звучання вихлопу. Багато автомобілістів встановлюють прямоток тільки заради його потужного звучання. Зараз можна навіть спеціально підібрати тембр звучання, який вам більше припаде до душі.
  • Надбавка потужності. Не варто занадто радіти на цей рахунок – без серйозних доопрацювань мотора прибавка в пару-трійку «конячок» не буде відчутна при повсякденній їзді, хоча двигуну і буде «дихати» трохи легше.

Недоліки Прямоточного глушника.

  • Неправильно налаштоване звучання вихлопу може не тільки заважати оточуючим, але і заважати самому водію, особливо в далеких поїздках. У цій справі головне не перестаратися і підійти до процесу налаштування тембру звучання вкрай відповідально.
  • Вібрація. З підвищенням навантаження на вихлопну систему, підвищиться і рівень вібрації. Тому без додаткової віброізоляції обійтися навряд чи вдасться.
  • Витрата пального. Автомобіль може почати споживати більше палива, через хоч і незначне, але всеж збільшення потужності.

Тому якщо ви не маєте практичних навичок і вмінь з даного питання, то тюнінг вихлопної системи краще доручити професіоналам і звернеться в СТО.

Крім того після установки прямотока необхідно буде провести діагностику і переналаштувати всю систему харчування і виконати це без спеціального обладнання та діагностичних стендів дуже складно. Адже якщо ви цього не зробите, то отримаєте як мінімум збільшену витрату палива, а можливо і більш складні проблеми з двигуном.

Якщо ви вирішили таким чином прокачати свій автомобіль, то необхідно буде викласти кругленьку суму для того щоб її спочатку придбати, а потім встановити.

Крім того варто пам’ятати, що прямоточний глушник встановлюється в тому випадку, коли це дозволяє двигун автомобіля.

Прямоточний глушник

Якщо ви все-таки зважилися встановити прямоток, то варто знати. що крім збільшення потужності він подарує вам і кілька мінусів.

Зросте рівень шуму при роботі двигуна, що у свою чергу може утруднити прохід ТО за рівнем шуму.

Щоб пройти ТО по еконормам, то потрібно заміна каталізатора.

Зменшиться кліренс машини і зросте небезпека пошкодити прямоток.

Ширші труби дають можливість доступу в зимовий період більшої кількості холодного повітря, що тягне за собою промерзання двигуна. Якщо ви потрапите в ДТП, і буде потрібно ремонт задньої частини, то ви зіткнетеся з тим, що важко буде знайти підходящі деталі. Загалом якщо ви вирішили прокачати свій автомобіль, і вас є всі передумови, щоб це здійснити, то не замислюйтесь і зробіть це!