Пуск холодного двигуна автомобіля

Пуск холодного двигуна в холодну пору року

Пуск холодного двигуна – головна проблема взимку. Власник з інжекторним двигуном в сильний мороз може зіткнутися з такою проблемою. Основні причини невдалого пуску в холодну пору року є: загусло масло, падіння ємності акумуляторної батареї і погане випаровування бензину.
Один з варіантів вирішення цієї проблеми – установка електричних пристроїв підігріву рідини системи охолодження двигуна.
Пуск холодного двигунаОсновний недолік електропідігріву охолоджуючої рідини полягає в тому, що біля будинку або офісу потрібно мати спеціальний щиток з розеткою. Вихід – автономний підігрівач на рідкому паливі. Цей пристрій теж вбудовується в систему охолодження двигуна і працює за принципом водогрійного котла. Паливом для нього служить бензин чи дизельне паливо в залежності від того, на чому працює двигун вашого автомобіля.
Користь від систем підігріву полягає ще і в тому, що при їх застосуванні збільшується ресурс двигуна. Кожен пуск холодного двигуна при температурі -20 ° С еквівалентний пробігу 800 км. До речі, відповідно до сучасних поглядів, мотор досягне робочої температури швидше. А його знос буде менше, якщо після пуску не стояти на місці, а почати рух якнайшвидше, уникаючи, звичайно, надмірного навантаження на двигун.

Установку підігрівачів системи охолодження двигуна слід проводити тільки на фірмових станціях технічного обслуговування.

Пуск холодного двигуна без підігрівача

Процедура пуску двигуна без передпускового підігрівача в сильні морози практично не відрізняється від звичної. Можна лише порекомендувати провести наступні підготовчі операції, що полегшують пуск холодного двигуна.

  • Якщо машина стояла більше однієї ночі, після включення запалювання перед пуском двигуна почекайте 3-5 сек. Електробензонасос встигне підвищити тиск бензину в системі харчування до робочого.
  • Ємність акумуляторної батареї на сильному морозі знижується, а енерговитрати на провертання колінчастого вала двигуна з загуснувшим маслом набагато більше. Для того щоб збільшити термін служби акумуляторної батареї, перед включенням стартера ввімкнить на 30-60 сек. дальнє світло фар, використовуючи підрульовий перемикач в режимі світлової сигналізації. Через проходження невеликого струму в акумуляторної батареї починаються хімічні процеси і її здатність віддавати енергію істотно зростає.
  • Якщо двигун не запустився з першої спроби (стартер працював 5-10 сек), другу можна зробити не раніше ніж через 30 сек. Якщо двигун не завівся з третьої спроби, необхідно шукати несправності в системах живлення і запалювання.

КОРИСНА ПОРАДА
Не намагайтеся в сильний мороз пустити двигун буксируванням. При такому пуску часто трапляється перескакування зубчастого ременя приводу газорозподільного механізму, в результаті буде потрібно дорогий ремонт двигуна.