Підвіска автомобіля Ланос і Сенс.


Підвіска автомобіля Ланос і Сенс.

Підвіска автомобіля являє собою систему, за допомогою якої забезпечується з’єднання машини з несучим кузовом, гасіння коливань, що виникають у процесі функціонування. Ця система приймає на себе всі діючі сили. Фактично можна говорити про те, що підвіска являє собою елемент, що входить до складу ходової частини автомобіля. Підвіска для Ланоса, як і для інших моделей різних виробників має деякі відмінності, але в цілому конструкція підвіски сучасних автомобілів схожа між собою.

Елементи підвіски.

Спільними елементами підвіски, які є в кожному автомобілі, є направляючи частини, пружні елементи, що гасять пристосування. А крім них опори амортизатора, стабілізатори поперечної стійкості, крипіжні деталі. Характер переміщення коліс визначається направляючими частинами підвіски. Також вони визначають взаємний зв’язок з кузовом автомобіля. Крім того, бокові або поздовжні сили передаються завдяки направляючим частинам. Зазвичай важелі застосовуються в ролі направляючих елементів підвіски. Поперечними, поздовжніми і здвоєними можуть бути останні.

Всі ударні навантаження від ям та інших вад дорожнього покриття на себе приймають пружні елементи підвіски. Накопичення отриманої енергії відбувається саме в цих елементах підвіски з подальшою передачею на кузов. Існують металеві та неметалеві елементи підвіски. Ресори, пружини і торсіони відносять до числа перших.

Конструкція підвіски.

У підвісках легкових автомобілів найчастіше використовують пружини. З сталевого стрижня роблять звичайну виту пружину. Для її виготовлення використовують стрижень круглого перетину. 

Гумові, пневматичні та гідропневматичні деталі відносяться до числа неметалевих пружних елементів підвіски. Перші є своєрідним доповненням до металевих пружних елементів підвіски автомобіля. Відбійники, буфери відносяться до їх числа. Пружні якості повітря при його стисненні в своїй роботі використовують пневматичні пружні елементи підвіски. Високою плавністю роботи характеризуються такі деталі. Постійну величину кліренсу можна підтримувати завдяки їм.

Коливання пружний елемент створює неминуче при своєму функціонуванні. Вони передаються на кузов транспортного засобу. Спеціальні пристрої застосовуються для їх гасіння. Дані пристрої називаються амортизаторами. Однотрубними називають конструкції амортизатора з одним циліндром. Якщо ж їх два, то такі амортизатори називають двотрубними.

Більш широко застосовується двотрубний амортизатор. Більш компактними розмірами відрізняються такі деталі. До того ж вони більш практичні. Дві труби знаходяться одна в іншій – саме в цьому полягають особливості його конструкції. Роль робочого циліндра грає внутрішня. А компенсаційної порожнини зовнішня.

Регульовані демпфуючі властивості має більшість сучасних амортизаторів. Кажучи іншими словами, вони мають здатність гасити виникаючі коливання. Використання електромагнітних клапанів із змінною площею на калібрувальних отворах для перетікання рідини дозволяє добитися цього.

Звести крен при проходженні поворотів до мінімуму дозволяє стабілізатор поперечної стійкості. Наявність даного елементу забезпечує перерозподіл ваги між колесами машини. Пружна штанга зазвичай виступає як стабілізатор. З частинами підвіски вона з’єднується через стійки стабілізатора. Як на передню вісь, так і на задню може бути проведена установка стабілізаторів поперечної стійкості. Або на обидві осі одночасно.

Впливаючі від коліс сили на себе приймають опори коліс. Вони здійснюють їх перерозподіл на деталі підвіски автомобіля – амортизатори і важелі. Поворотний кулак для передніх коліс виступає в якості опори.

Кріпіжни елементи підвіски.

Для з’єднання частин підвіски автомобіля з кузовом і між собою в конструкції підвіски використовуються кріпижні елементи. Три види кріпижних елементів прийнято розрізняти в теперішній момент:

  • жорстке болтове з’єднання
  • кульовий шарнір
  • з’єднання на еластичних елементах

При кріпленні частин підвіски до кузова використовуються останні. Використовувані в підвісці еластичні елементи дозволяють погасити певні види вібрацій. Це знижує шум при функціонуванні підвіски. Через підрамник забезпечується з’єднання елементів підвіски з кузовом. Правильна геометрія повороту керованих коліс забезпечується завдяки кульовій опорі. На нижніх важелях передньої підвіски встановлюються кульові. 


Підвіска автомобіля – типи: залежна і незалежна.

Два головних типи підвісок існує в теперішній момент залежна і незалежна. Між собою вони розрізняються по конструкції направляючих частин. Жорсткою балкою колеса з’єднані в залежній підвісці. Це призводить до утворення моста. Поперечне переміщення одного колеса в такій конструкції призводить до переміщення й іншого. Простою конструкцією відрізняється така підвіска, що робить її надійною.

Основними видами незалежних підвісок є Макферсон, на поздовжніх важелях, на подвійних поперечних важелях. Крім них на багатьох автомобілях використовується торсіонна і многоважельна підвіска.

Підвіска буде справно працювати, якщо приділяти їй увагу. У тому випадку, якщо ви помітили проблеми у функціонуванні вашого автомобіля, то їх потрібно негайно усунути.

Передня підвіска автомобіля Ланос незалежна, важільно-пружинна типу Макферсон, з телескопічними амортизаційними стійками, крученими пружинами, нижніми поперечними важелями і несучим стабілізатором поперечної стійкості.

Підвіска автомобіля

Передня підвіска автомобіля Ланос:

А – права сторона передньої підвіски

Б – загальний вигляд передньої підвіски і рульового управління

1 – упорна шайба

2 – гайка штока амортизатора

3 – захисна кришка верхньої опори

4, 30, 40, 51 – гайки; 5, 23, 29, 31, 35, 45, 48, 50, 53 – шайби; 6 – верхня опора амортизатора; 7 – тарілчаста шайба; 8 – опора захисного кожуха; 9 – захисний кожух стійки; 10 – верхня прокладка пружини; 11 – пружина; 12 – буфер стиснення; 13 – нижня прокладка пружини; 14 – кришка амортизаторной стійки; 15 – телескопічний амортизатор; 16 – кулак амортизаторной стійки; 17 – щит переднього гальма; 18, 20 – стопорні кільця; 19 – підшипник колеса; 21 – ступиця; 22 – гальмівний диск; 24 – шплінт; 25 – гайка передньої ступиці; 26 – гвинт; 27 – супорт переднього гальма в зборі; 28 – гвинт; 32, 34, 46, 52 – гумові втулки; 33 – штанга стабілізатора поперечної стійкості; 36 – розпірна втулка; 37 – втулка задньої опори важеля; 38 – скоба задньої опори важеля; 39 – пружинний фіксатор; 41, 44, 47, 54 – болти; 42 – кульова опора; 43 – нижній важіль; 49 – сайлентблок важеля; 55 – скоба; 56 – втулка штанги стабілізатора