Підготовка акумулятора до зими

Підготовка акумулятора до зими, процес підготовки, утеплювачі АКБ

Підготовка акумулятора до зими, є важливим етапом у підготовці машини і експлуатації її в зимовий період. З настанням холодів багато водіїв стикаються з проблемою, коли їх акумулятор виявляється розряджений і не в змозі прокрутити стартер машини. Справа в тому, що взимку, коли холодному акумулятору доводиться запускати мотор з густим маслом, навантаження на батарею збільшується. А зарядка починається лише тоді, коли акумулятор зігрівся, і тільки на ходу (на холостих обертах зарядки немає). Само собою, це доставляє незручності, особливо якщо автомобіль відмовляється заводитися в самий невідповідний момент. Підготовка акумулятора до зими дозволить вам в майбутньому уникнути таких неприємних моментів.

Підготовка акумулятора до зими

Підготовку акумулятора до зими виконується в два етапи:

 1. Зарядка акумулятора зарядним пристроєм і приведення щільності електроліту в відповідність з нормою.
 2. Утеплення акумуляторної батареї (скорочено – АКБ) в моторному відсіку за допомогою спеціальних утеплювачів і пристосувань.

Зарядка акумулятора при його підготовці до зими

І так, після того, як ви знімите батарею з автомобіля її необхідно очистити від забруднень, які можуть перебувати на поверхні корпусу, зачистить наждачним папером клеми для поліпшення контакту.
Перш ніж заряджати акумулятор потрібно викрутити пробки з заливних отворів (якщо передбачена така можливість) і перевірити рівень електроліту в банках: він повинен покривати пластини. Це означає, що поверхня пластин не повинно видно над електролітом. Якщо ж пластини видно, то необхідно долити трохи дистильованої води в кожну з банок, щоб рівень електроліту став вище пластин.
Далі слід зарядити акумулятор, якщо ж акумулятор за терміном служби втратив свої властивості то має сенс завчасно провести його реанімацію.

Якщо для зарядки ви використовуєте сучасне зарядний пристрій для автомобільних акумуляторів (скорочено – ЗП), то в цьому нічого складного немає. Потрібно лише дотримуватися кількох простих правил:

Заливні горловини в акумуляторі повинні бути відкриті (тобто пробки потрібно залишити викрученими).
При підключенні ЗП до батареї дотримуйтесь полярності: червоний провід з’єднувати з плюсовою клемою АКБ, а чорний – з мінусовою. Важливо не переплутати полярність при підключенні, тому що не кожний зарядний пристрій має проти цього захист, що може привести до виходу його з ладу.
Після підключення зарядного пристрою до акумулятора можна включати його в мережу.
Заряджати акумулятор слід в добре провітрюваному приміщенні. Не дивлячись на те, що багато автоматичних зарядних пристроїв не дозволяють електроліту сильно кипіти в процесі зарядки, тим не менше, краще заряджати АКБ в нежитловому приміщенні. Наприклад, в гаражі, на теплій лоджії або, на худий кінець, в коридорі.
Приблизний час заряджання автомобільного акумулятора становить 12-13 годин.

Вірною ознакою закінчення процесу зарядки є виділення бульбашок газу з електроліту.Як підняти щільність електроліту в акумуляторі?

Після відключення акумулятора від зарядного пристрою необхідно, щоб батарея відстоялася не менше однієї години. Тільки після цього можна ареометром вимірювати щільність електроліту в кожній банці.
Нормальною щільність електроліту вважається в межах 1,26-1,27 г / см 3, але для того щоб акумулятор не замерз взимку щільність не повинна бути нижче 1,18 г / см 3. Якщо в якійсь із банок АКБ щільність буде занадто низькою, її необхідно підвищити, просто долив у неї електроліт підвищеної щільності (продається в автомагазинах).
Ну і в кінці процедури, щоб упевнитися, що акумулятор добре підготовлений до зими, потрібно виміряти напругу на клемах АКБ. Це можна зробити будь-яким вольтметром або цифровим мультиметром, включеним в режим вимірювання постійної напруги. Для нормального запуску двигуна в період зимової експлуатації автомобіля напруга на клемах акумулятора повинно бути не менше 12,6 Вольт.

Підготовка акумулятора до зими шляхом його утеплення

При підготовці акумулятора до зими також дуже важливо приділити увагу його утеплення в моторному відсіку. Найбільшою популярністю користуються два види утеплювачів:

 1. Пасивні «Термокейси» і «Шуби» для акумуляторів, зроблені з теплоізолюючих матеріалів і працюють за принципом термоса. Запобігають від замерзання акумулятора в зимовий час, забезпечуючи більш швидкий і надійний запуск автомобіля в мороз.
  – Захист від високих температур в літній час.
  – Захищає від пилу, води, бруду і окислення клем акумулятора.
  – Стійкий до кислоті, бензину, олії.
  – Збільшує термін служби акумулятора на 1-2 роки.
 2. Електричні нагрівачі для автомобільних АКБ. Зазвичай такі нагрівальні елементи розміщуються всередині спеціального термокейса для акумулятора і оснащуються терморегулятором і світлодіодним індикатором рівня заряду батареї.

Підготовка акумулятора до зими

Основним завданням утеплювачів для акумуляторів є підтримання температури АКБ на достатньому рівні для збереження працездатності батареї в умовах суворої зими. Справа в тому, що в мороз автомобільні акумулятори відновлюються довше, ніж при теплій погоді, і при коротких поїздках не встигають заряджатися повністю.
Це відбувається з тієї причини, що в мороз батарея починає заряджатися лише після того, як в ній нагріється електроліт. Тому теплий акумулятор, закутаний в хороший утеплювач, встигне зарядитися навіть за час короткої зимової поїздки.
До додаткових переваг фабричних зимових утеплювачів для акумуляторів можна віднести і той момент, що вони виготовлені з негорючих матеріалів стійких до агресивних рідин. Тобто, кажучи простими словами, ці утеплювачі не горять і не піддаються руйнуванням під впливом бензину, масел або кислот.
Тому, щоб уникнути нещасних випадків, радимо кілька разів подумати, чи варто самостійно утеплювати акумулятор підручними матеріалами, або все ж краще купити для цього спеціальний утеплювач?