Підігрів дзеркал в автомобіль 1 комментарий

Підігрів дзеркал в автомобіль, як встановити, основні заходи безпеки, де придбати

Підігрів дзеркал, ми втановимо в автомобіль, не звертаючись до агентства тюнінгу або автомайстерні. Найголовнішим питанням під час керування автомобілем є звичайно ж комфорт водія і його хороший огляд. І найчастіше саме якість огляду страждає під час зимових поїздок, коли дзеркала автомобіля замерзають. Саме тому давайте розглянемо можливість своїми руками встановити підігрів дзеркал в своєму автомобілі.

Підігрів дзеркал

Перш за все, потрібно сказати, що підігрів дзеркал може бути декількох видів:

  • З дротяними нагрівачами
  • З провідниковими нагрівачами нанесеними на плату
  • З ламповими нагрівачами
  • З плівковими нагрівачами

Суть встановлення залишається та ж – ви розбираєте корпус скла і встановлюєте всередині його нагрівальний елемент.

Підігрів дзеркал


Куди більш простим способом буде, звичайно ж, покупка готових нагрівальних елементів(де купити дивиться нижче), які підійдуть для практично будь-яких дзеркал заднього виду. Плівкові резистивні елементи є найбільш надійними на даний момент.

Установка проводиться практично так само, як і друкованих плат. Плівку до зворотньої сторони дзеркального елемента приклеюють за допомогою двостороннього скотча. Такі нагрівачі продаються відразу з проводами, їх потрібно підключити до автомобільної проводки і вивести кнопку на панель управління. Цей варіант обійдеться вам не набагато дорожче, але проблем з установкою у вас буде на порядок менше, так що ми зупинимося саме на простому способі організації підігріву для дзеркал заднього виду.

При покупці елементів переконайтеся, що напруга і сила струму, зазначені на нагрівальному елементі, підходять для живлення від акумулятора вашого автомобіля.

Подальші дії по установці з використанням необхідних інструментів для розбирання і збирання дзеркал.

Для цього нам знадобиться: Будівельний фен, або ємність з гарячою водою, ніж, пласмасовий скребок, дрель, паяльник і припій, також викрутка відповідних розмірів і потрібного типу, щоб розкрутити дзеркало.

Зверніть увагу на те, як ви будете підключати підігрів дзеркал в систему проводки автомобіля. У тому випадку, якщо ви купили готовий нагрівальний елемент, проблем у вас не буде, адже найчастіше в комплекті йдуть і необхідні для підключення провода, і звичайно ж – окрема кнопка включення, яку можна буде розташувати під, чи на панелі приладів.

Отже, щоб встановити такі нагрівачі на дзеркала, спершу останні слід демонтувати і витягти з пластикової підкладки. Вам доведеться зняти корпус дзеркала, акуратно, щоб не пошкодити пластик, тут на виручку прийде фен або гаряча вода. За допомогою будівельного фена ретельно розігріти оправлення дзеркального елемента дзеркала заднього виду.

Замість фена можна використовувати ємність з гарячою водою, в яку потрібно помістити дзеркало заднього виду цілком.Тільки не варто кидати конструкцію в гарячу воду або гріти феном, тільки прийшовши з морозу, від цього дзеркало може тріснути!

Коли будете виймати дзеркальне покриття, робіть це дуже обережно, адже його дуже легко пошкодити. Найкраще робити це за допомогою пластикових інструментів і зовсім відмовитися від металевих, адже ними можна подряпати скло або навіть його розбити.  Також заздалегідь подивіться на те, як ви будете проводити проводку для нагрівача.

Якщо нагрівач підходить за розмірами, то саме час його приклеїти на місце. Для цього варто використовувати двосторонній скотч, після чого, радимо вам перевірити, чи працює він. Для цього достатньо підключити живлення нагрівача і якщо все в порядку, то можна підключати проводку, яку ви будете закладати під обшивку машини і збирати корпус. Проводку найкраще прокладати під обшивкою, чи в недоступних для очей місцях, якщо підключаємо підігрів дзеркал до окремої кнопки включення нагрівача, не забудьте продумати місце, де вам було б зручно встановити цю кнопку, дивиться по ситуації.

Якщо ви використовували ємність з гарячою водою для того, щоб розібрати дзеркало, перед перевіркою роботи нагрівача, потрібно ретельно висушити дзеркало заднього виду, щоб не сталося короткого замикання. Невикористовувайте гарячу воду для розм’якшення оправлення дзеркала після того, як до дзеркала буде приклеєний нагрівач. Для цього найкраще використовувати побутової фен.

Щоб убезпечити нагрівач від короткого замикання і перегорання,  підключайте його через запобіжник і ретельно ізолюйте місця, через які волога може потрапити на контакти або нагрівач. Для цього можна використовувати звичайний силіконовий клей, також для надійності за допомогою герметика закрити шов між половинками корпусу дзеркала заднього виду.

Якщо ви все зробили правильно, то вдосконалені дзеркала експлуатуються без всяких обмежень.

З таким завданням впорається практично будь-яка людина, яка не боїться сам модифікувати автомобіль, а задоволення від їзди з чистими дзеркалами в будь-яку погоду варто того, щоб витратити близько години на таку просту процедуру

Основні заходи безпеки

Оскільки дзеркала знаходяться зовні, волога може з часом потрапити всередину корпусу дзеркального елемента, це може призвести до короткого замикання. Тому ретельно герметизуйте дзеркала, після того, як встановите нагрівальний елемент. Для даної мети використовуйте герметик або силіконовий клей.

Бажано щоб нагрівальні елементи були підключені до мережі автомобіля через запобіжник, який захистить нагрівачі від короткого замикання і перегріву.

Перевіряйте нагрівальні елементи перед підключенням їх до мережі автомобіля.

Перед тим, як збирати корпус дзеркала заднього виду, гарненько його просушіть феном, тому що волога яка потрапила всередину  може привести до небажаних наслідків.