Регулювання дзеркал автомобіля

Регулювання дзеркал автомобіля, поради професіоналів

Регулювання дзеркал автомобіля важливий момент що до безпеки руху, але не кожен водій приділяє належної уваги правильної регуліровки дзеркал. Дзеркала дозволяють не тільки бачити дорогу, завдяки їм можна повністю контролювати стан автомобіля в дорожньому потоці і відчувати його габарити. Відсутність кращого огляду, при здійсненні маневру, приводить к ДТП. Правильний контроль дзеркал допоможе значно знизити ризик потрапляння в ДТП. Найчастіше більшість водіїв нехтують налаштуванням дзеркал, створюючи тим самим аварійні ситуації на дорогах. Знання і дотримання основних принципів настройки не викликає особливих труднощів. Дотримання інструкції допоможе успішно впоратися з цим аспектом і впевнено почувати себе навіть в напруженій дорожню обстановці. Щоб правильно настроїти дзеркала необхідно слідувати спеціальною методикою налаштування, про яку й піде мова в цій статті.
регулювання дзеркал автомобіля
Для контролю за ситуацією на дорозі автомобіль оснащується внутрішнім дзеркалом розташованим в салоні та зовнішніми (бічними) дзеркалами, що знаходяться зовні на кузові авто. Перше, про що ви обов’язково повинні знати – всі дії по регулюванню кращого огляду, необхідно здійснювати перебуваючи за кермом автомобіля. При цьому ваш транспортний засіб не повинен перебувати в русі. А тепер детально розглянемо всі аспекти настройки для кожного типу дзеркал.

Регулювання дзеркал автомобіля заднього виду

Під час слід орієнтуватися на те, щоб центр дзеркала відповідав середній зоні видимості заднього скла. Після цього необхідно повернути дзеркало вправо і злегка нахилити його вниз, так як подібна фіксація дозволяє повноцінно бачити ділянку дороги, що знаходиться позаду і збоку автомобіля. Салонне дзеркало буде налаштоване правильно тільки в тому випадку, коли при погляді в нього ви максимально “охоплюєте” заднє скло автомобіля і чітко бачите його нижню кромку.

регулювання дзеркал автомобіляРегулювання бічних дзеркал автомобіля

Дзеркало водія (Ліве).Вам потрібно відхилитися в лівий бік, практично торкаючись бокового вікна. Регулюйте дзеркало таким чином, щоб ви могли чітко бачити заднє крило вашого авто. Після того як ви займете звичне положення в кріслі, бічне крило вашого авто буде практично непомітно. Це говорить про те, що регулювання було проведена правильно.

регулювання дзеркал автомобіля
Налаштування правого дзеркала. Дії аналогічні налаштування дзеркала водія. Відхиліться у правий бік так, щоб ваша голова знаходилася в центрі автомобіля. У правому бічному дзеркалі потрібноі побачити праве задньє крило вашого авто.

регулювання дзеркал автомобіля
Навіть правильна настройка дзеркал передбачає наявність так званих “сліпих зон”. Погляд через плече дасть вам необхідний огляд, який ви не отримаєте, навіть якщо будете дивитися в відрегульовані дзеркала. Щоб уникнути так званих “сліпих зон” можна придбати спеціальні допоміжні дзеркала яки кріпяться до основних бічних дзеркал. Придбавши іноваційний гаджет Парктроник ParkMaster Plus BS-6251 Ви надовго забудете про мертві зони автомобіля.

регулювання дзеркал автомобіля

Важливо! Головна умова грамотної настройки дзеркал – зони огляду ні за яких обставин не повинні дублюватися. Вони можуть тільки доповнювати один одного. Лише в цьому випадку можна позбутися від “сліпих зон” і забезпечити повноцінний задній огляд.

Для запобігання замерзання і запотівання в зимній період оптичні елементи огляду оснащуються спеціальними нагрівальними елементами.

Як перевірити регулювання дзеркал автомобіля

Метод перевірки полягає в наступному: попросіть кого-небудь пройтися навколо вашого автомобіля на відстані не менше 2 метрів. У цей час водій перебуває за кермом і стеже за цією людиною через дзеркала свого авто. При правильному регулюванні дзеркал, людина не повинна пропадати з поля вашого огляду. Якщо ж ви виявили сліпі зони, то це говорить про те, що настройка дзеркал не завершена, і необхідна додаткове регулювання.

Пам’ятайте – повноцінний огляд під час руху є гарантією вашої безпеки. Тому завжди підходите до регулювання дзеркал з максимальною відповідальністю.