Регулювання ручника стоянки Ланос

Регулювання ручника стоянки Ланос – порядок виконання робіт

Регулювання ручника стоянки Ланос проводимо коли при ухилі 23% автомобіль не тримається.  Ручне гальмо на легковому автомобілі Ланос, призначене для гальмування, а потім розгальмування задніх коліс. Робиться це для того, щоб забезпечити нерухомий стан автомобіля при зупинці на ухилах. Досить часто, недосвідчені водії, забувають опустити ручник в нижнє положення перед початком руху. Це призводить до підвищеного зносу задніх гальмівних накладок, а також гальмівних барабанів, в наслідок чого не вистачає довжини тросів ручника, для включення в роботу задніх гальмівних механізмів.

Ручник стоянки повинен утримувати автомобіль на ухилі 23%. Повний хід важеля приводу ручника стоянки повинен становити 7-8 зубці (клацань) храпового пристрою сектора важеля.
Регулювання ручника стоянки Ланос порядок дій

Для регулювання ручника стоянки, необхідно викрутити три самореза кріплення задній частині облицювання тунелю підлоги в салоні авто.
Регулювання ручника стоянки
..виводім напрямні з пазів …
Регулювання ручника стоянки
… І знімаємо задню обліцювальну частину тунелю підлоги.
За допомогою домкрата підвішуемо обидва задні колеса, фіксуємо. Повністю опускаємо важіль ручника.
Регулювання ручника стоянки

Ключем на” 10″ крутимо регулювальну гайку за годинниковою стрілкою, натягуючи троси, поки задні колеса стануть насилу провертатися. Після цього відвертаємо гайку до того моменту, коли задні колеса стануть обертатися вільно.

Перевіряємо регулювання ручника стоянки – при повному ході важеля 7-8 зубців храпового пристрою задні колеса не повинні обертатися. при необхідності повторюємо регулювання.
При наявності високої головки на«10» можна не знімати задню частину облицювання тунелю статі. У цьому випадку, щоб забезпечити доступ до регулювальної гайки, витягаємо попільничку з облицювання тунелю статі.

4_001_368x149

Проводимо регулювання, використовуючи високу головку на«10».

У тому випадку, якщо неможливо відрегулювати гальмо стоянки, потрібно перевірити стан гальмівних механізмів задніх коліс і при необхідності замінити колодки( граничний знос накладок задніх гальмівних колодок), барабани( знос внутрішньої поверхні гальмівного борабана.) і троси приводу гальма стоянки. Так само, ручник перестає працювати при забрудненні оболонок троса до такої міри, що трос в них перестає переміщатися. До аналогічних результатів призводить і обрив хоча б однієї нитки троса, в результаті чого вона починає чіплятися за оболонку і не дає тросу рухатися.