Ремені безпеки їх типи і плюси

Ремені безпеки: пристібатися чи ні

Будь-які методи, що підвищують рівень безпеки під час пересування на автомобілі, гарні. Ремені безпеки вбережуть пасажира не тільки від сильного удару об сидіння або панель, але і допоможуть вибратися з машини після події. Вдумайтеся, при зіткненні на швидкості 50 км / год сила інерції збільшує вагу людини середньої комплекції до 3,5 тонн! Уявіть собі, травмонебезпека у такій ситуації дорівнює падінню з четвертого поверху! А за статистикою, 70% аварій, в яких травмуються пасажири, відбуваються саме на такій низькій швидкості.

Не пристебнута людина після аварії, як правило, втрачає свідомість і вже не може вилізти з машини без стороннього втручання, що загрожує ще більш страшними наслідками. До того ж, якщо пасажир знехтував ременями безпеки, велика ймовірність, що під час зіткнення він вилетить з машини через лобове скло, 75% таких випадків закінчуються трагічно.

Найчастіше в автомобілях, подушки і ремені безпеки пов’язані і ефективно діють тільки в парі. Велика частина автомобілів сконструйована таким чином, що якщо не пристебнуті ремені, подушки безпеки не спрацюють. В якійсь мірі це навіть добре! Адже подушка безпеки при ударі надувається зі швидкістю 300 км / год і може не менш серйозно травмувати людину яка не пристебнута ременім безпеки.

Ремені безпеки

Будова ременя безпеки автомобіля

Старі моделі автомобілів оснащені інерційним механізмом, за рахунок якого ремінь може повільно витягатися на необхідну довжину з котушки, що забезпечує водієві свободу рухів. У разі зіткнення ремінь різко витягується, що призводить до спрацьовування фіксатора який блокує котушку від подальшого розмотування. У даного механізму є істотний недолік. Через об’ємний зимовий одяг, між тілом людини і ременем, утворюється великий простір. В наслідок чого ефективність інерційного механізму сильно знижується, і може стати причиною серйозної травми.

Більш досконала конструкція ременів безпеки з преднатяжителями з’явилася зовсім недавно. Автомобілі, які обладнані преднатяжителями, найбільш безпечні. Тіло пасажира, під час аварії щільно притискається до сидіння. У перших моделях, використовували піротехнічні патрони, але з розвитком технології в новітніх моделях автомобіля, їх все частіше замінюють електроприводами. Такі пристрої спрацьовують безшумно. До того ж, на відміну від піропатронів вони багаторазові. Виробники нерідко поєднують ці два види в одному механізмі ременів безпеки. В цьому випадку рішення про те, який з них використовувати, приймається електронікою на основі даних датчиків, якими обладнана машина.Види ременів безпеки в машину

Автомобільні ремені безпеки за типами кріплення бувають:

Двоточкові.
Триточкові.
Чотирьохточкові.
Для гоночних болідів розроблені посилені п’яти- і шеститочкові ремені, але в серійних автомобілях вони не знайшли поки шо застосування, через труднощі установки.

Існує ще поділ ременів безпеки по принципу спрацьовування. Виділяють наступні види:

  • Статичні. Статичні ремені безпеки не встановлюються на сучасні моделі автомобілів. Широка лямка, яка складає основу такого ременя, являє собою шматок синтетичної стрічки певної довжини, яка регулюється вручну. Така конструкція не відповідає сучасним вимогам безпеки.
  • Динамічні. Динамічні ремені безпеки оснащені спеціальним механізмом, який рівномірно подовжує їх або змотує при плавних рухах пасажира. При різкому ривку відбувається фіксація ременя, за рахунок чого тіло людини щільно утримується в сидінні.
  • Випереджальні. Механізм випереджальних ременів тісно пов’язаний і працює в комплексі з усіма іншими системами безпеки машини. Електроніка, якою обладнаний автомобіль, на підставі показань датчиків заздалегідь підтягує страхувальні ремені і надійно фіксує їх при виникненні небезпечних ситуацій. Якщо машина успішно мине небезпеку, ремені повертаються в звичайний режим роботи. Цим найбільш передовим і надійним на сьогоднішній день механізмом оснащуються найсучасніші автомобілі.

Ремені безпеки

Плюси і мінуси різних ременів безпеки

Двоточкові ремені безпеки поки ще можна зустріти на задньому сидінні деяких автомобілів. Ними були обладнані застарілі російські моделі машин. Зустрічаються як поясні, так і плечові варіанти таких ременів.

  • Поясні виглядають як страхувальні ремені в кріслах літаків. Вони не ускладнюють рухів водія, але можуть стати причиною важких травм хребта і навіть привести до паралічу.
  • Плечові закріплюються діагонально. Верхня точка розташовується на центральній стійці бічній частині салону. Нижня являє собою замок, встановлений між пасажирським та водійським сидіннями. Такий вид ременів недостатньо надійний, так як людина при аварії може вистрибнути.

Триточкові ремені безпеки встановлюються практично на всіх сучасних автомобілях. V-образна діагонально-поясна конструкція сприяє рівномірному розподілу енергії інерційного руху між частинами торсу.

Чотирьохточковими ременями безпеки обладнуються спортивні моделі авто, сидіння яких мають чотири точки кріплення. Разом з п’яти- і шеститочкові вони представляють групу найбільш надійних ременів безпеки, але не можуть бути встановлені на звичайні автомобілі через конструктивну особливість.

Ремені безпеки

Підсумок: пристібатися чи ні?

За статистикою, ризик фатального результату або отримання серйозних каліцтв, якщо людина не користується ременем безпеки, при лобовому зіткненні зростає в 2,5 рази, в разі бокового удару – в 1,8 раз, а при перекиданні машини – в 5 разів. Сподіватися на одні тільки подушки безпеки не варто. Система пасивного захисту автомобіля ефективна лише в комплексі, коли спрацьовують подушки безпеки, а тіло пасажира надійно фіксується в сидінні ременями.

Деякі можуть сказати, що із задоволенням би користувалися всіма заходами безпеки, але через свою забудькуватість не можуть цього робити. Вчені давно прийшли до висновку, що для вироблення будь-якої звички потрібно всього лише 21 день. Використовуйте будь-яке нагадування протягом цього часу, щоб не забувати пристібати ремінь. Через певний час, вам стане не комфортно їздити не пристебнутим.

Уважно ставтеся до ременів безпеки! Регулярно перевіряйте їх справність. Під час руху екстрена ситуація може виникнути раптово і саме в цей момент ви повинні бути максимально захищені! Тому, найголовніше, не нехтуйте використанням ременів безпеки! Пам’ятайте, така дрібниця, як пристебнутий ремінь, може врятувати вам життя!

Читайте також

Автокомплект автомобіліста для подорожі
Детектор сна для водіїв Stop Sleep
Безпечне водіння в тумані. Порада водію