Ремені протиковзання авто. Поради водію

Ремені протиковзання авто – протибуксовочні ремені, поради водію як вибрати

Ремені протиковзання авто (протибуксовочні ремені) – спеціалізовані пристрої, що встановлюються на шини коліс і підвищують прохідність автомобіля по бездоріжжю. В статті Ви отримаєте деяки поради водію що до цього пристрою.
Ремінь вдає із себе гнучку але міцну пластикову (зазвичай поліуретанову) смужку з встановленими на неї грунтозацепамі, яка оснащена замком для натягування і замикання.

ПРИНЦИП ДІЇ ПРИСТРОЯ, КОНСТРУКЦІЯ І МАТЕРІАЛ ВИГОТОВЛЕННЯ.

Ремені протиковзання авто зазвичай встановлюються в кількості декількох штук на привідне колесо, і виконують роль додаткового зовнішнього протектора шини. Ремінь активно «вгризається» в грунт або сніг за тим же принципом, що і шипи зимової гуми, і за рахунок цього забезпечує виграш в прохідності по поганій дорозі.

Ремені виготовляються з синтетичних матеріалів: пластмас того чи іншого сорту. Найбільш поширені ремені з поліуретану. Для зчеплення з дорогою на ремені встановлюються пластикові, металеві або композитні грунтозачепи. Кріплення ременя здійснюється за допомогою замку який затягується.

Ремені протиковзання автоРемені протиковзання авто – ефективність, та особливості експлуатації

Ефективність ременів значно нижче, ніж у класичних ланцюгів проти ковзання, але тим не менше виграш від їх використання на літній гумі значний. Ремені ефективні на поверхнях, де під слизьким шаром є тверда основа. Вони добре самоочищаються від бруду і володіють необхідною цепкисттю – було б за що вчепитися. У разі, якщо до твердої поверхні не дістатися – наприклад, при русі по піску, то ефективність ременів значно знижується. Найменш ефективні ремені при використанні їх для пересування по льоду: по-перше, мало толку – ремені просто шліфують лід, не в силах вгризтися в його поверхню, а по-друге, при такій роботі ремені досить швидко виходять з ладу.

Установка ременя гранично проста, але вимагає фізичної сили. Ремінь потрібно протягнути крізь отвір в колісному диску і закріпити замком. Затягування має бути сильним – якщо у ременя залишається вільний хід, то він швидко порветься. При монтажі важливо переконатися також у тому, що між ременем і гальмівним супортом залишається достатня відстань. Встановлювати ремені слід тільки на провідні осі автомобіля. Установка ременів на неприводні колеса не принесе ніякої користі.

По пухкому грунті або снігу, при невмілому використанні ременів, колеса легко закопати по самі арки. Щоб уникнути такого розвитку подій працювати педаллю газу потрібно дуже акуратно. Якщо колеса загрузли, безглуздо продовжувати газувати: краще спробувати здати трохи назад і взяти складну ділянку дороги «накатом» або вийти з колії.

Важливо розуміти, що запас міцності у ременів невеликий і щоб уникнути їх обриву слід уникати лихих прискорень і різких гальмувань. Пересування по асфальту або по сухій дорозі можливо і навіть комфортно, але цим не варто зловживати.

Ремені протиковзання авто – експлуатація, альтернатива пристрою

Максимальна швидкість пересування на автомобілі, оснащеному ременями протиковзання, обмежена 50км / год, хоча деякі власники стверджують, що ходять на них до 80км / год без будь-яких негативних наслідків. Однак слід мати на увазі, що перевищення швидкісного ліміту може привести до обриву ременя.

Радимо не користуватися пристроєм на тривалих пробігах по сухому асфальту: в цьому випадку він досить швидко вийдє з ладу.

При експлуатації ременів слід уникати різких розгонів і гальмувань щоб уникнути їх обриву.
Особливу обережність при експлуатації ременів слід проявляти на льоду: тверде покриття і промерзання пластику робить їх крихкими.
При установці важливо переконатися, що між кріпленням ременя і гальмівним супортом колеса є достатній зазор.
ABS, ESP і інших електронних помічників краще відключити: вони не навчені працювати з ременями і знизять ефективність їх роботи.
Ремені невибагливі в експлуатації: ними не тільки легко користуватися, але їх також легко очищати, вони компактні в зберіганні і майже невагомі. Зазвичай в комплекті знаходиться 10 ременів, цього достатньо для більшості випадків.

Ремені протиковзання авто

АЛЬТЕРНАТИВА ПРИСТРОЮ.

Класичні ланцюги проти ковзання: більш ефективні по тяговим характеристиками, надійніши і довговічніше ременів, але значно менш зручні в експлуатації.
Браслети проти ковзання: влаштовані за принципом ременів, але виготовлені не з пластику, а з відрізків ланцюга. При установці в достатній кількості можуть змагатися за ефективністю з традиційними ланцюгами проти ковзання, яки надійніши і довговічніши ременів, але все-таки менш зручні в експлуатації. Також використовують спеціальні текстильні чохли антиковзання, набір шипованих протибуксовочних стрічок.

Ремені протиковзання авто – переваги над іншими подібними засобами

 • Дуже прості у використанні. Монтуються за принципом хомута, і легко знімаються з коліс що дозволяє швидко встановити їх навіть на колесо яке вже загрузло. Ланцюги не завжди дозволяють це зробити принципово.
 • Ремені підходять до коліс різного діаметра, вони універсальні, на відміну від ланцюгів.
 • Підходять як для легкових автомобілів, так і для позашляховиків, легких вантажівок, мікроавтобусів.
 • У разі обриву, не представляє небезпеки для кузовних поверхонь автомобіля, в той час, як ланцюг який обірвався може розбити арку.
 • Ремені легко мити, вони компактні і мало важать, зручні в зберіганні та експлуатації.
 • При обриві одного з ременів, інші продовжують працювати, у той час як при обриві ланцюга проти ковзання колесо залишається «лисим»
 • Ремені протиковзання характеризуються високою зносостійкістю і розраховані на багаторазове використання.
 • Сучасний термопластичний поліуретан, з якого виготовлені ремені зберігає робочі властивості в інтервалі температур від -30 до + 50 градусів.
 • Можуть використовуватися з усіма видами електроніки: ABS, ESP, ASR, ASC + T, не заважаючи їх роботі.
 • Допускається короткочасний рух по асфальту зі швидкістю до 50 км / ч.
 • Завдяки використанню сучасних композитних матеріалів, ремені антиковзання не завдають шкоди поверхні покришок і дисків.

НЕДОЛІКИ РЕМЕНІВ В ПОРІВНЯННІ З ТРАДІЦІЙНИМИ ЛАНЦЮГАМИ.

 • Механічна конструкція ременя в цілому слабка, до того ж взимку матеріал стає крихким і легко лопається.
 • При русі по льоду пластик ременя легко прослизає, з великою ймовірністю ремінь лопне. В цілому, ефективність пересування на льоду невисока. Це підтверджується і тестами. Однак виробник ременів PUT & GO NEW стверджує, що завдяки додатковій металевій скобі ефективність руху по льоду кардинально покращилася.

Перед тим, як використовувати ремені антиковзання, порядок дій при установці

Перед тим, як використовувати ремені антиковзання, необхідно переконатися в наступному:

 • Двигун внутрішнього згоряння повинен бути заглушений.
 • Автомобільний транспортний засіб повинен стояти на ручному гальмі.
 • Якщо коробка в автомобілі автоматична, вона повинна перебувати на становищі паркінгу (Р).
 • Відстань між колісним диском і гальмівним супортом повинна становити як мінімум 10 міліметрів на 1 сантиметр.
 • З сталевих дисків повинні бути зняті ковпаки.

Порядок дій при установці ременів протиковзання:

 • Не варто монтувати ремінь близько штуцера підкачки коліс.
 • Ремені антиковзання необхідно розподіляти рівномірно по ведучих коліс.
 • Пропускати ремінь необхідно безпосередньо через отвір на диску.

З ременями протиковзання, ви з легкістю вийдете з важкої ситуації. Змонтувавши їх в один момент, ви будете готові продовжити шлях відразу ж. Досить вилучити з багажника і встановити ремені на провідні колеса свого автомобіля. Тепер ні сніг, ні лід, ні бруд більше не проблема. Нові супер ремені протиковзання авто допоможуть вам дуже швидко повернути ефективне зчеплення з дорогою, покритою пухким снігом, льодом, а також допоможуть руху по піску, бруду і мокрій траві.

Ремені протиковзання авто – Put & Go Jeko New

Ремені Put & Go Jeko New – відмінне рішення для тих, кому час від часу необхідно проїжджати важкодоступні місця на своєму автомобілі. На відміну від ланцюгів на колеса, ремені можливо одягати, коли колесо автомобіля вже загрузло в багнюці, снігу або піску. Ремені або як багато їх називають браслети Put & Go Jeko виготовлені з міцного, але в той же час еластичного поліуретану, що дозволяє використовувати їх при будь-яких температурах не боячись пошкодити диски. Довжина в 1080 см з максимальним обхватом в 860 см, дозволяє використовувати ремені практично на будь-якому типі шин. Встановлена металева пластина дозволяє використовувати ремені Put & Go при їзді по льоду. Даний набір ременів поставляється в брезентовому кожусі, всередині якого знаходяться 12 ременів, набір рукавичок і інструкція по установки.

ПРИДБАТИ РЕМЕНІ ПРОТИКОВЗАННЯ АВТО В УКРАЇНІ.

http://www.multibox.com.ua/catalog/remni_antiskolzheniya/

http://prom.ua/Remni-protivoskolzheniya.html