Ремонт бічних порізів шин самотужки

Ремонт бічних порізів шин чи варто провести ремонт самотужки

Ремонт бічних порізів шин можливо провести самотужки якщо Ви плануєте знайти інше примінення для колеса (в якості запасного колеса, до прицепу, саморобного візка). З ушкодженнями автомобільних шин рано чи пізно стикається будь-який автомобіліст. При виникненні бічних порізів на покришці завжди виникає питання: міняти або ремонтувати?

Ремонт бічних порізів шин

Для початку слід прояснити: доцільність і безпеку ремонту бічних порізів, що визначається розмірами цих самих порізів.

  • Поздовжній поріз, що йде уздовж корду, можна ремонтувати, якщо його розмір не перевищує 35 мм.
  • Поперечний поріз підлягає ремонту при розмірах не більше 25 мм.
  • Якщо бічний поріз закінчується ближче, ніж в 40 мм від краю покришки, ремонтувати його вже не можна.

При цьому ремонт будь-якого бокового порізу шини – це всього лише тимчасова міра, в майбутньому цю покришку необхідно замінити. В екстремальних умовах відремонтована шина може повести себе непередбачувано!


Ремонт бічних порізів шин

Отже, ви прийняли рішення не міняти шину з боковим порізом, а ремонтувати її. Поставьтеся до цієї процедури дуже уважно, так як від цілісності покришок залежить безпека автомобіля. Ремонт бокового порізу виконується наступним чином:

  • Сточити краї покришки в місці порізу, щоб вийшла форма чаші.
  • В отриману “чашу” заливається сира гума.
  • Покришка піддається вулканізації за допомогою спецкамери або виробничого фена.
  • Після установки заплатки місце ремонту ретельно зачищається.
  • Виконується балансування колеса.

Ремонт бічних порізів шин

Зверніть увагу, що при порушенні технології ремонту латка може просто відлетіти від покришки на високій швидкості. Досвідчені автомобілісти радять використовувати відремонтовану покришку як запаску, а на автомобіль встановити справну шину без пошкоджень.
Не забувайте, що зовнішні пошкодження шин (в тому числі, і порізи) відносяться до переліку несправностей і умов, при яких забороняється експлуатація транспортних засобів.

У невеликому містечку в Колумбії існує майстерня, в якій підприємливі фахівці навчилися робити одяг і взуття з викинутих на смітник шин. Спеціальна група людей шукає м’які види покришок, з яких можна зробити практично будь-який елемент повсякденного гардероба.
Прикол дня