Ремонт ниток обігріву заднього скла 1 комментарий

Ремонт ниток обігріву заднього скла, знаходження місця обриву,способи ремонту, виробники клею

Чи можливо провести ремонт ниток обігріву заднього скла, як знайти пошкодження та яки доступні способи усунення обриву – про це поговоримо в статті. Нитки підігріву на задньому склі автомобіля можуть виходити з ладу після закінчення тривалого терміну експлуатації машини або внаслідок механічних пошкоджень. В результаті водії автомобіля стикаються з відсутністю обігріву частини скла. Це викликає утворення на ньому конденсату при значних перепадах температури усередині салону і на вулиці в холодну пору року.

Ремонт ниток обігріву

Запітніле скло значно знижує видимість дорожнього покриття, що загрожує зростанням ризику ДТП. Ця проблема, на щастя, може бути усунена своїми руками за допомогою спеціального клею або пасти.

Знаходження місця обриву

Частина скла автомобіля припиняє обігриватися через обрив нитки, яку ви, наприклад, можете зачепити абразивом, видаляючи клей від тонировочной плівки. Самі елементи обігріву тонкі і при певному освітленні іх практично не видно.

Ремонт ниток обігріву

Існує кілька способів виявлення обриву:

На склі, яке вже запітніло, включаєте обігрів скла.

Далі візьміть вольтметр, з’єднайте один його щуп з масою машини, а другий загорніть у фольгу. Її вам потрібно буде переміщати по провіднику системи обігріву. У центрі кожної нитки з’єднувати щуп приладу: якщо він покаже напругу близько 5 В, то елемент справно працює. Якщо ж показник коливається від 0 до 12 В, то спостерігається розрив.

Після визначення елемента, в якому є розрив, виявіть місце деформації, приєднавши щуп приладу до плюсової клеми системи обігріву. Другий щуп рухайте по всьому обігрівального елементу: в якому місці напруга буде дорівнювати 0 В, там і є розрив.
Візьміть кило- або мегаомметр. Один з щупів приєднаєте до одного вивода системи обігріву вікон автомобіля, а другий – до другого виходу. Змочіть вату в дистильованої воді і проведіть нею по елементу обігрівача. Де стрілка омметра сіпнеться, там і знаходиться місце обриву. Користуйтеся аналоговим омметром. Врахуйте, що він покаже правильні дані, якщо обрив на елементі обігріву тільки один.


Ремонт ниток обігріву заднього скла -способи ремонту

Перш ніж почати ремонт обігріву заднього скла своїми руками, переконайтеся, що смужка проведення струму очищена від лаку. Робити це потрібно акуратно. Після очищення знежирте робочу поверхню.

Струмопровідна паста. Для її використання вимкніть обігрівач вікон і дайте склу час на охолодження. Після прочищення нитки проведіть розмітку робочої ділянки, а потім нанесіть пасту шаром близько 2 см на кожен з пошкоджених кінців елемента обігрівача. Паста сохне протягом 24 годин, протягом яких користуватися обігрівом вікон не можна. Однак для прискорення процесу можлива сушка будівельним феном.

Фарба зі стружкою. Візьміть брусок з міді з латунню або графіту і зітріть його дрібним напилком в стружку. Фарба вам буде потрібно під колір ниток. Її потрібно змішати з отриманою стружкою 1: 1. У вас вийде суміш тістоподібної консистенції. Після включення обігрівача фарба наноситься на місце розриву нитки (застигає протягом хвилини). Місце нанесення попередньо розмічається ізоляційною стрічкою. Коли ви будете наносити фарбу, почуєте шипіння, яке незабаром зникне. Після цього нитка де є обрив почне працювати.
Струмопровідний клей. Він вважається одним з найпростіших способів, тому що поодинці (без тирси) забезпечує проведення струму. Клей, продається в наборі з трафаретами і пензлем, наноситься на місце обриву ниток за допомогою шприца або пензлика. Ви повинні перекрити цілу частину нитки по 1 см з обох сторін. Висихає засіб близько доби.

Виробники клею для проведення струму:

Ремонт ниток обігріву

Keller. Випускає засіб Kontaktol, в наборі з яким містяться дрібні частинки срібла. Однокомпонентна суміш, низькотоксичен, водостійка, термостійка.

Ремонт ниток обігріву

Loctite. Продається в наборі з трафаретом і пензелем.

Електропровідний клей можна зробити і своїми руками. Для цього необхідно:

    • придбати в магазині будь-який супер клей
    • розкрити тюбик біля основи
    • засипати в нього заздалегідь начищений графітний порошок
    • ретельно перемішати суміш сірником
    • сметаноподібний розчин герметично закрити.