Ремінь приводу генератора – перевірка стану

Ремінь приводу генератора автомобіля Ланос- перевірка стану

Ремінь приводу генератора відіграє важливу роль у працездатності двигуна. Кожен автолюбитель в курсі, що правильна сила натягу ременя генератора сприятливо впливає на термін служби його підшипників, його самого, акумуляторної батареї. Це аж ніяк не дріб’язкові характеристики, як може здатися на перший погляд. Якщо цей елемент натягнутий погано, то значно знижується коефіцієнт корисної дії автомобільного генеруючого пристрою, так як воно не може виробляти зарядний струм необхідної сили. Напевно, всі чули як лунає свист з під капота, коли автомобіль починає рух. Саме такий свист видає ремінь генератора, якщо він має слабкий натяг або необхідна його заміна. Також зверніть увагу на щиток приладів після запуску двигуна Ланос. Якщо лампочки змінюють яскравість після натискання на педаль газу, отже, ремінь генератора потребує натягу.


Перевірка стану

Відповідно до регламенту технічного обслуговування перевірку стану ременя приводу генератора проводимо через кожні 10 тис. км пробігу, а на новому автомобілі після 1 тис. км, перевірити натяг ременя.

Перевірка і натяг ременя приводу генератора здійснюється на непрацюючому двигуні!

 

ремінь приводу генератора

Перевірка натяжіння ременя приводу генератораю

Оглядаємо ремінь приводу генератора. На ремені не повинно бути тріщин, розривів і відшарувань гуми від тканинної основи. Для перевірки натяжіння ременя …
1_001_370x152

… Пальцем руки натискаємо на ремінь посередині між шківами генератора і насоса гідропідсилювача рульового управління.

Для наочності місце перевірки натяжіння ременя приводу генератора і операції по регулюванню його натяжіння показуємо на двигуні.
При зусиллі натискання 10 кгс прогин ременя повинен складати приблизно 10 мм.

ПРИМІТКА
Для перевірки натягу можна використовувати ваги-безмін, відтягуючи гачком ремінь.
Якщо натяг ременя недостатній, потрібно його відрегулювати. Щоб відкрити доступ до генератора, знімаємо шланг підведення повітря від повітряного фільтра до дросельного вузла.Вам будуть потрібні: ключі на « 12», монтажна лопатка.Для цього…

ремінь приводу генератора

… Послаблюємо гвинти трьох хомутів кріплення (показані стрілками).

Для регулювання натягу ременя …

ремінь приводу генератора
… Ключем на « 12» послаблюємо затяжку гайки кріплення генератора до натяжной планці.

ремінь приводу генератора

Ключем на « 12» послаблюємо затяжку гайок двох болтів нижнього креплення генератора, утримуючи болти від провертання іншим ключем того ж розміру.

Монтажної лопаткою віджимаємо геніратор від блоку циліндрів, натягуючи ремінь, і, утримуючи генератор в цьому положенні, затягуємо гайку креплення генератора до натяжної планки. Після чого затягуємо гайки болтів нижнього кріплення і перевіряємо натягування ременя генератора. Якщо воно не відповідає нормі, повторити регулювання.

Увага! Перетягнутий ремінь викликає прискорений знос підшипників генератора і самого ременя! Недостатній натяг ременя призводить до прослизання ременя на шківах, що призводить до порушення зарядки акумулятора і прискореного зносу самого ременя!