Робота іммобілайзера, елементи системи

Робота іммобілайзера, елементи системи, транспондерна система іммобілайзера

Робота іммобілайзера мало чим відрізняється від звичайної автомобільної сигналізації, хоча багато в чому і поступається їй. Зокрема, останні розробки «сигналок» для автомобілів дозволяють відстежити викрадача навіть через супутник та одразу ж повідомлять власника про проникненні. З іммобілайзерами все набагато простіше – вони просто не дають викрадачеві можливості завести автомобіль. Тобто про те, що автомобіль хотіли викрасти, Ви зможете дізнатися тільки згодом.

Робота іммобілайзера

Принцип роботи іммобілайзера досить простий. Коли автомобіль намагається завести стороння людина, пристрій розриває електричний ланцюг, щоб перешкоджати подачі сигналу від запалювання. Можливий і зворотний процес, коли іммобілайзер подає харчування на спеціально встановлені механізми, завдяки яким здійснюється блокування двигуна і його системи харчування. В результаті двигун взагалі не заводиться, або ж може заглохнути через певний час. Великою перевагою цього пристрою є те, що навіть після розриву проводів або ж спроб його «нейтралізувати», автомобіль все одно блокується. Тобто, якщо система пристрою фіксує спробу зламу – вона відразу ж реагує, блокуючи і себе, і всі системи автомобіля. При цьому активація іммобілайзера відбувається автоматично. Мається на увазі, що якщо Ви залишили автомобіль без нагляду на певний період часу, то незабаром іммобілайзер сам зреагує і заблокує його. З цієї причини залишати авто без ключів не рекомендується, оскільки Ви самі не зможете потрапити в салон.


Робота іммобілайзера – елементи системи іммобілайзера автомобіля

Робота іммобілайзера – по суті це цілий комплекс різних електронних датчиків, які блокують певні системи автомобіля, не даючи викрадачам можливості завести і зрушити з місця Ваш автомобіль. Найчастіше за допомогою іммобілайзера блокується вся система подачі палива в двигун або ж система запалювання.

Конфігурація цього пристрою є стандартною. Однак останнім часом виробники почали приділяти йому все більше уваги. Все ж, незважаючи на нововведення, основа будь-якого іммобілайзера складається з:

Блоку управління пристроєм. По суті, він є центром всієї системи захисту автомобіля. Саме тут обробку проходять всі сигнали, які надходять на нього з датчиків. Відповідно, саме блок керування посилає команду про блокування, якщо ідентифікує будь-які зовнішні дії як несанкціоновані.

Мікроіммобілайзер або ж електромагнітне реле, завдяки якому здійснюється розрив електричного кола автомобіля. Тобто цей блок виконує команди блоку управління іммобілайзером.

Ключа від автомобіля. Саме по ньому система здатна розпізнати Вас як власника і дати доступ до автомобіля. Процес «впізнання» відбувається завдяки спеціальному чіпу, який встановлюється в сам ключ. На чіпі попередньо кодується певний сигнал або шифр, який здатний розпізнати блок управління.

В цілому іммобілайзери ділять на два основних типи – це контактні пристрої і безконтактні. До першого типу відносять іммобілайзер, де активація відбувається завдяки використанню ключа. А для другого типу замість ключа може використовуватися транспондер (приймач, який здатний відправляти свій власний сигнал у відповідь на щойно прийнятий від іншого пристрою) або ж спеціальна карта-мітка.

Існують ще й кодові іммобілайзери, застосовуються набагато рідше. Суть їх полягає в тому, що для активації або ж деактивації такого пристрою водієві постійно доводиться набирати певну кодову комбінацію на спеціальній панелі. В останні роки почали використовуватися іммобілайзер, які розпізнають власника автомобіля за відбитком пальця.

Транспондерна система іммобілайзера: в чому особливості та відмінності?

На сучасних автомобілях Вам, швидше за все, доведеться зустріти саме таку систему. Її перевага полягає в тому, що вона максимально знижує ризик можливого викрадення.  Для активації транспондерного іммобілайзера навіть професійному автомеханіку доведеться витратити багато часу і перебрати практично весь автомобіль. А суть такої системи полягає в тому що блокування або розблокування транспондерного іммобілайзера відбувається завдяки спеціальному брелку або ж картці, в яких зашифрований спеціальний код або шифр. Коли ключ знаходиться в зоні дії приймача іммобілайзера, відбувається розблокування автомобіля і власник може спокійно заводити двигун і їхати в будь-якому напрямку. Коли ж він віддаляється від автомобіля, його вже не завести ніяким іншим способом, оскільки іммобілайзер просто блокується.

Такий приймач можна заховати де завгодно. Для цього підійде і панель приладів, і підкапотний простір, і оббивка сидінь. Найважливіше – зробити маскування максимально надійним. Знайти його за допомогою спеціальної техніки також неможливо.

Самостійна установка іммобілайзерів практично не проводиться, оскільки це вимагає високого професіоналізму і великої практики в роботі з подібним пристроєм. Тому, якщо Ви хочете встановити іммобілайзер на своє авто – краще звернутися з цього приводу до фахівців.

Іммобілайзери в Україні.

http://130.com.ua/category/immobilizers/

http://carsig.com.ua/immobilajzery

http://www.mobilluck.com.ua/katalog/immobilizer/

http://www.autostudio.com.ua/Avtosignalizatsii/Immobilazery.html

http://prom.ua/Immobilajzery