Рідке скло для полірування авто 1 комментарий

Рідке скло для полірування авто, плюси і недоліки

Рідке скло для полірування авто, плюси і недоліки всі ці моменти обговоримо у статті. На жаль роки безжальні не тільки до людського організму, який з часом старіє і втрачає привабливість, така доля чекає і автомобіль. Яскравий колір кузова, блиск і ідеальна поверхня зберігаються 1-3 роки, але проходить час, і фарба на поверхні тьмяніє, з’являються подряпини, а згодом і корозія. Уникнути цього процесу не можна, а ось призупинити і замаскувати сліди можливо. Один з варіантів – застосування рідкого скла.

Рідке скло для полірування авто

Рідке скло для полірування авто – для чого воно призначене?

Рідке скло – вид полірування автомобіля, який гарантує надійний захист кузова і маскування дрібних пошкоджень.

Першими в даній сфері були дві компанії – Pika і Wilson, які в 2008 році випустили на ринок пробні варіанти полірування. В основі полиролей, виготовлених за технологією «Body Glass Guard», лежить оксид кремнію, його частка у виробі становить 15-25% в залежності від виробника і типу. Розробники заявляють, що саме оксид кремнію – головний елемент, який захищає поверхню від пошкоджень і забезпечує дзеркальний блиск.

Принцип дії поліролі – у взаємодії складу з поверхнею( вона входить в реакцію з верхнім лаковим шаром). Після нанесення складу відбувається кристалізація, яка триває 1.5-2 години. Після цього формується захисна плівка, що нагадує скло. Головне завдання рідкого скла – зберегти покриття автомобіля в первісному вигляді або замаскувати сліди «старості». На відміну від стандартних полиролей, товщина “рідкого скла” в 1.5-2 рази більше, що і гарантує результат.

В період експлуатації кузов автомобіля витримує масу негативних впливів – фізичних і хімічних. Так, до хімічних «факторів» відноситься дія дорожніх реагентів, мастила, бітуму і так далі. Фізичний вплив – удари піску або гравію. Не варто повністю відкидати і дію сонячних променів, які буквально «випалюють» колір фарби.

Ось чому обробку кузова варто робити відразу після покупки.

Рідке скло – спеціальний поліроль, яким дозволяється обробляти не тільки кузов, але і інші елементи автомобіля, такі як скло і ковпаки. Утворений в результаті обробки шар “скла” надійно захищає від корозії, усуває дрібні подряпини і забезпечує блиск.


Рідке скло для полірування авто – плюси і недоліки поліроля «рідке скло»

Популярність рідкого скла викликана наступними перевагами:

 • Надійність. Сформована на поверхні плівка надійно захищає від негативних впливів (фізичних і хімічних), про які ми говорили вище. Розробники запевняють, що рідке скло здатне захистити від гілок і ударів дрібного щебеню.
 • Гарний зовнішній вигляд. Обробка автомобіля поліруванням гарантує дзеркальний ефект і поліпшення зовнішнього вигляду навіть фарби яка потьмяніла з роками.
 • Демократична ціна, в порівнянні з професійними засобами воно обходиться дешевше.
 • Довговічність. При дотриманні технології в процесі нанесення, рідке скло тримається на поверхні 10-12 місяців без втрати своїх якостей.
 • Можливість періодичного поновлення. Щоб підтримувати зовнішній вигляд кузова в ідеальному стані, досить час від часу наносити тонкий шар поліролі, та на довгий час зберегти яскравість фарби і блиск.
 • Відштовхування бруду і води. Рідке скло має потужні водо і брудовідштовхуючи властивості, що подовжують термін життя кузова і захищають від корозії.
 • Теплостійкість. Рідке скло не боїться підвищених температур, що забезпечує довговічність плівки навіть в умовах жаркого літа.
 • Захист від ультрафіолету.
 • Функція антістатіка. Рідке скло виключає утворення підвищеного рівня заряду на поверхні автомобіля, особливо це актуально в зимову пору року.
 • Твердість. Наявність в складі спеціальних смол гарантує надійний захист. Зверху створюється шар, за структурою схожий на скло.
 • Прозорість. Незважаючи на значну товщину покриття, глибина і блиск покриття зберігаються.

Рідке скло має і недоліки:

 • Складність нанесення. Самостійне полірування – тяжкий процес, з яким впорається не кожен автолюбитель.
 • Серйозні вимоги до умов. Рідке скло наноситься в умовах – при відсутності впливу вітру, пилу і інших чинників.

Виробники поліролі «Рідке скло для полірування авто»

Рідке скло для полірування авто

V-Mafa N90 – рідке скло з Китаю. Особливість – високий рівень твердості, доступна ціна, унікальна ступінь захисту від подряпин, води, ультрафіолету і сонячних променів.

Kyowa Shoko Co., Ltd. – Японська компанія.

Рідке скло для полірування авто
AQuly – популярна модель поліролі. Особливість – забезпечення відмінного зовнішнього вигляду, створення захисного шару, високий рівень прозорості та щільності. Твердість такого покриття складає 6H, що дозволяє надійно захистити поверхню від ультрафіолету, незначних ударів, бруду і води.

Рідке скло для полірування авто
Willson – відомий японський виробник, який постачає найбільш якістний поліроль Body Glass Guard. Особливість – універсальність, захист поверхні, створення ідеального блиску і міцної плівки.

Правильне нанесення поліролі – шанс надовго захистити авто від подряпин і інших впливів.

Коли варто замовляти таку послугу?

Технологія полірування рідкого скла підходить для всіх автомобілів, незалежно від віку і кольору. Найчастіше майстри рекомендують наносити поліроль на нові машини, але можливо і виключення, якщо подряпини ще неглибокі.

Якщо ж на кузові присутня велика кількість подряпин, то застосування виробу буде малоефективним. Тут потрібні комплексні роботи (в тому числі ремонт і фарбування).

Як полірувати автомобіль рідким склом своїми руками?

Часто автолюбителі поспішають з роботою і допускають масу помилок. Як наслідок, дорогий склад «злазить» вже через кілька мийок.

Процес самостійного нанесення розглянемо на прикладі популярного Willson Body Glass Guard.

 1. Підготуйте склад для нанесення. Для цього потрібно змішати рідину з затверджувачем. При виконання цієї роботи застосовується піпетка, яка поставляється разом з пристроєм.
 2. Як тільки склади змішалися, перемішайте суміш до отримання однорідної маси.
 3. Беріть ємність з готовим складом і наносите склад поліроль на аплікатор. При цьому простежте, щоб робоча поверхня була повністю змочена.
 4. Наносите склад поздовжніми (НЕ круговими) рухами. Уважно стежте за тим, щоб на кузові не залишалося необроблених ділянок. Обробляйте поверхню неквапливо – дійте в розміреному темпі.
 5. Як тільки робота завершена, почекайте 7-10 хвилин до моменту, поки на кузові не почне з’являтися біла плівка. Це свідчення того, що “скло” підсихає.
 6. Не упускайте такий момент – беріть жовтий рушник і плавно розтирайте склад по кузовній частині авто. Намагайтеся діяти м’яко, без натиску. Головне – не перестаратися з поліруванням.  Намагайтеся, щоб кожен рух було коротким, без тиску на кузов.
 7. Якщо цей потрібно, підвищуйте тиск на ганчірку.
  Після завершення робіт залиште машину в спокої на 2.5-3 години. Цього достатньо, щоб дати складу зміцніти і кристалізуватися. При цьому процес кристалізації займає шість годин.
 8. Після цього машину можна експлуатувати, але намагайтеся утриматися від поїздок по дорогах, де багато бруду. По можливості автомобіль варто залишити в спокої на більший час, наприклад, на 10-12 годин.
 9. Найближчі п’ять діб оберігайте машину від впливу з боку хімічних складів. Знежирювати, мити або покривати поверхню піною заборонено. В іншому випадку рідке скло злізе, а ефект буде зведений на «нівець».

При нанесенні полірування врахуйте наступні моменти:

 • Працюйте тільки в добре провітрюваному приміщенні. При наявності сильного запилення або вітру від нанесення рідкого скла варто відмовитися.
 • Не наносіть “скло” на вулиці в сонячні дні, коли на поверхню падають прямі промені сонця.
 •  Перед нанесенням рідкого скла на весь автомобіль, варто перевірити рідке скло на малій ділянці.
 • Дотримуйтесь заходів безпеки. Враховуйте, що склад горить і не повинен потрапляти на відкриті ділянки шкіри. При наявності підвищеної чутливості шкіри можлива поява роздратування. Щоб уникнути проблем, працювати варто в рукавичках. Якщо склад потрапив в очі або на шкіру, то дане місце варто промити водою.
 • При погіршенні стану здоров’я в процесі роботи з рідким склом, варто припинити нанесення і звернутися до лікаря.
 • Зберігайте вироб з урахуванням рекомендацій виробника.

Можемо зробити висновок – рідке скло для полірування авто це поліроль, який підійде для автомобілів віком до 3-5 років. Поверхні на старих авто яки сильно зношені, застосування полірування навряд чи доцільно.

Інструкція по AQuly – популярна модель поліролі.

V- MAFA N 90 жидкое стекло для полировки авто.

Body Glass Guard