Доцільність свічки запалювання для ГБО 1 комментарий

Навіщо свічки запалювання для ГБО встановлюють в атомобіль при установці ГБО?

Яка необхідність встановлення свічки запалювання для ГБО на автомобіль, який переобладнують на газобалонне обладнення? Багато власників авто чули, що встановка ГБО потребує заміну свічок запалення. Крім цого, деякі радять навіть використовувати інший тип автомобільного масла для двигуна. Чи дійсно існує різниця між звичайними свічками запалювання і газовими спробуємо відповісти в статті.

Згідно з рекомендаціями фахівців,які знаються на цьому ділі – при установці ГБО необхідно здійснити заміну свічок на автомобільному двигуні. Замість свічок запалювання які експлуатувалися раніше, необхідно встановити спеціальні свічки для газового палива.


Навіщо встановлювати спеціальні свічки запалювання для ГБО?

Справа в тому, що звичні свічки запалювання розраховані виключно на горіння суміші повітря – бензин. Але якщо ж їм доведеться функціонувати в процесі згоряння такої суміші як повітря – газ, то вони можуть дуже швидко вийти з ладу. Більш того, електричний опір такій суміші трохи більше суміші з бензином, тому для її загоряння міжелектродний зазор на свічках повинен бути трохи менше.

Виробники відомих марок розробили свічки для такого типу згоряння суміші як повітря і газ. На цьому процес вдосконалення не зупинився. Сьогодні вони продовжують переконувати автолюбителів в тому, що краще за все на автомобілі з ГБО зможуть працювати тільки ті свічки, електроди яких виконані з благородних матеріалів, тобто й ціна таких свічок на порядок більше.

свічки запалювання для ГБО

Більш розумним поясненням необхідності використання спеціальних свічок для газового палива є те, що горіння газу відбувається при більш високих температурах, що також відбивається на терміні їх експлуатації. Все це призводить до того, що для використання свічок на автомобілях з ГБО їх потрібно виробляти з більш якісних матеріалів, серед яких сучасні виробники використовують:

  • Іридій, з якого виготовляють центральні електроди таких свічок.
  • Платина, напайкою з якої покриваються бічні електроди.
  • Мідь, яка використовується для поліпшення відведення тепла, оскільки з неї виготовляється стрижень бічного електрода.

У деяких випадках, виробники навіть змінюють конструктивні особливості таких свічок, а на їх корпус наносять додатковий захисний шар. Завдяки цьому, вдається домогтися зменшенню інтенсивного утворення нагару на свічках запалювання. Однак все це тільки в ідеалі.

На практиці досить складно знайти свічки запалювання для ГБО, які дійсно призначені для експлуатації на автомобілях з газовим паливом. З цієї причини можно виділити найбільш популярні свічки для ГБО: японського виробництва Denso IW20, NGK Laser Line 2, німецького виробника Bosch WR7DP, вітчизнянного виробнитства Plazmo for Super GAZ.