Свічки запалювання – перевірка стану і заміна

Свічки запалювання – перевірка стану і їх заміна

Свічки запалювання – найважливіший компонент в роботі двигуна внутрішнього згоряння. Адже саме вони відповідають за момент підпалу паливоповітряної суміші. Зазор на свічках запалювання інжекторного двигуна повинен бути підібраний найтоншим чином, втім, і карбюраторні двигуни не виняток.

Зазор між електродами

Мабуть, найголовнішим параметром в будь автомобільної свічки запалювання вважається зазор між електродами. Він підбирається в залежності від того, якої сили струм подається в системі запалювання. Якщо, наприклад, слабкий струм подати на свічку з незрівнянно більшим зазором, то вона буде слабкою. Часто це видно візуально, коли іскра не блакитна, а червона, її температура при цьому занадто низька, щоб підпалити топливоповітряну суміш.

У малому зазорі теж нічого доброго немає. Якщо струм занадто великий, а зазор занадто малий, електроди свічки будуть швидко зношуватися. Якщо зазирнути більш глибше, то іскра, по суті – це удар електронами по електроду, внаслідок чого виділяється тепло. Так ось, при малому зазорі удари будуть значно сильніше. У зв’язку з цим потрібно дуже ретельно регулювати зазори електродів свічок під заявлений струм.

Зазор на свічках інжектора

В інжекторних двигунах завдяки електронній системі подачі іскри досягається висока напруга. У зв’язку з цим на інжекторних двигунах Daewoo-Lanos зазор електродів свічки не повинен бути менше ніж 0.6-0.7 мм. Такої відстані цілком вистачає, щоб свічка забезпечувалася потужної для підпалу палива іскрою. Втім, будь-які електроди з часом зношуються, тому зазор потрібен час від часу регулювати.

Перевірка якості запалювання. Перш ніж вкручувати свічку запалювання, її перевіряють, для цього її підключають до високовольтного проводу і кладуть металевим корпусом на масу автомобіля. Потім потрібно крутануть стартером, якщо іскра буде яскравого блакитного кольору, значить, зазор виставлений правильно. Якщо ж іскра майже прозора, червонуватого кольору, значить, зазор потрібно зменшувати. Головне в цій справі – це знайти золоту середину.

Який зазор на свічках запалювання вибрати, щоб інжектор автомобіля Ланос працював стабільно, вибирати повинен кожен сам для себе. У середньому ця цифра коливається від 0.6 до 0.7 мм., це стане гарантом тривалої і безвідмовної роботи вашого залізного коня.


Свічки запалювання – перевірка стану і заміна

Відповідно до регламенту технічного обслуговування стан свічок запалювання контролюємо при проходженні кожного планового технічного обслуговування, тобто через 10 тис. км пробігу. Замінюємо свічки через кожні 20 тис. км.
Роботу проводимо на холодному двигуні. Використовуйте свічки запалювання, рекомендовані заводом-виробником CHAMPION RN9YC, NGK BPR6ES або аналоги інших виробників.
Для заміни свічки запалювання …
Свічки запалювання
… Знімаємо з свічки наконечник високовольтного проводу.
Свічки запалювання
Високої головкою на «21» з подовжувачем або свічним ключем вивертаємо свічку запалювання …
Свічки запалювання
… І виймаємо її.
Свічки запалювання
Перевіряємо круглим щупом зазор між електродами свічки.
Якщо зазор не відповідає нормі (0,7-0,8 мм), акуратно підгинаємо бічний електрод, домагаючись необхідного зазору.
При закручуванні свічки, необхідно обертати подовжувач з головкою або свічковий ключ рукою, щоб уникнути пошкодження різьблення свічкового отвору в голівці блоку циліндрів. Якщо свічка пішла не по різьбі, буде відчуватися сильний опір обертанню. В цьому випадку необхідно повністю вивернути свічку і, очистивши різьблення, повторно завернути. Остаточно затягуємо свічку моментом 25 Н · м. Аналогічно перевіряємо (замінюємо) інші свічки запалювання.

Надмірне затягування свічок запалювання може привести до пошкодження різьблення в свічкових отворах головки блоку циліндрів.

Свічки запалювання для авто з ГБО.