Система опалення Ланос – доопрацювання.


Система опалення Ланос які є рішення доопрацювання.

Система опалення Ланос в зимку не особливо і тепло гріє. Дане доопрацювання не є моїм винаходом, я лише показую Вам матеріал який знайшов в інтернеті.
В підсумку зазвичай зовсім погано гріє система опалення Ланос коли відвалився радіатор грубки в салоні всередині воздуховода та завоздушена система радіатора грубки. Для перевірки злегка посмикайте патрубкі радіатора під капотом якшо причина в цьому закрипіть радіатор грубки – можливо це є вирішенням проблеми.

Подальші дослідження в інеті показали що завоздушення відбувається імовірно через не дуже вдалу конструкцію бачка розширювача.
Один з патрубків приходить на верх бачка і цівкою льється в рідину у центрі бачка.
У підсумку в рідину потрапляє ще й повітря, яке тут же забирається в нижній патрубок і після осідає в радіаторі печі в наслідок конструкції та розташування радіатора. Деякі кажуть, що цього в принципі не може бути, інші впевнені в тому, що подібна ймовірність є. Виявляється, охолоджуюча рідина, яка притікає з поворотнього патрубка обігріву дросельної заслінки, падає з певної висоти і якраз в цей момент і відбувається насичення повітрям.
На одному з форумів з Нексія була запропонована ідея перенести верхній патрубок вниз.Це і було реалізовано автором ідеї.

Система опалення Ланос

Система опалення ланос-доопрацювання.

Від авто Метиз були куплені трійник 1/2 “, і 3 штуцера під нього 10мм та 2шт на 20мм, хомути для затягування.
Трійники можуть бути з зовнішньої і внутрішньої різьбою, штуцера треба брати відповідні.
Зручніше використовувати трійники з зовнішньої різьбою, що дають можливість  якнайсильніше затягнути з’єднання.
Рідину  повністю не зливати .
Обрізати верхній патрубок 10мм який.

Система опалення Ланос
На фото він вже заглушений, але для зливу глушити його поки не треба. Залишаємо бачек закритим, той кінець патрубка що йде від дроселя опускаємо в порожню ємність (літра на 2-3), а в той кінець з бачка що стирчить дуємо (або засовуємо шланг від насоса), машина природньо заглушена.
Дивимося як йде рідина, як вона пропаде в бачку (пішла в нижній патрубок) ще трохи дуємо (звільняємо частково нижній патрубок) і прибираємо пляшку зі злитої рідиною.
Збираємо трійник і штуцера в єдину конструкцію, промативая різьбові з’єднання фум стрічкою.
Ріжемо нижній патрубок, відступивши деяку відстань від бачка (так щоб у кінець що стирчить вліз штуцер від трійника).

Система опалення Ланос
З’єднуємо 20мм патрубок і 10мм з трійником як на фото, не забувши надіти хомути.
Затягуємо хомути.
Після складання заливаємо знову рідину в бачок, глушимо отвір у недогризка 10мм патрубка що залишився в бачку.
Знайшовши гірку встаємо носом вгору і прогазовуєм хвилини 1.5-2.
Ця переробка проходила тестування з осені до весни, результат задовільний, машина прогрівається швидше.

Результат переообладнання.

Пічка гріє нормально (мабуть позначилося що в системі нагріта рідина стала циркулювати без прогріву рідини в бачку), за 4 міс. нагрів грубки не погіршиться.  Після перенесення поворотного патрубка обігріву, розширювач повністю виключається з малого кола і так до тих пір, поки не спрацює термостат. При спрацьовуванні термостата в розширювальний бачок потраплятиме охолоджуюча рідина з паровідводом радіатора. Це повинно посприяти прискоренню прогріву автомобіля і тим самим ми виключимо потрапляння повітря на радіатор грубки.

Але тут є і свій недолік. Виявляється, бачок з охолоджувальною рідиною буде холодним, поки: антифриз не буде прогонятися по великому колу.

Як поведе система  опалення Ланос влітку не перевірялось.

Пам’ятайте що всі дії зі своєю машиною ви робите на свій страх і ризик, якщо є сумніви у своїх силах, то краще звернутися на СТО.
Автор не несе ніякої відповідальності за будь-яку шкоду яку ви можете нанести собі або оточуючим.

Матеріал викладено для ознайомлювальних цілей, можливо багато хто з Вас – умільці зможуть призвести поліпшене доопрацювання використовуючи матеріал цієї статті.

Висловлюйтеся з приводу цієї ідей удосконалити системи опалення Ланос. Які ідеї вирішення проблеми є у вас?