Зменшити навантаження системи охолодження


Саме з системи охолодження часто починається легкий тюнінг. Грамотний чіп-тюнінг майже завжди зменшує робочу температуру двигуна за рахунок більш раннього включення термостата і раннього включення вентиляторів радіатора. В статті розглянем дієві способи зменьшення навантаження на систему охолодження двигуна.системи охолодження

Як зменшити навантаження системи охолодження

Заміна термостата на більш низькотемпературний, дозволить значно зменшити навантаження на систему охолодження на трасі. Найчастіше термостат можна поставити від турбированого або більш форсованого варіанту двигуна. Всупереч поширеній думці, зниження робочої температури до 80-85 градусів не підвищує витрати палива, віна навіть знизиться за рахунок кращої ефективності роботи двигуна під навантаженням.

Установку додаткової помпи можна порекомендувати власникам великих моторів, для поліпшення циркуляції рідини в блоці циліндрів або в ході хорошого тюнінгу. Температуру в цілому це не знизить, зате можна уникнути перегріву далеких циліндрів або проблемних зон.

Встановлення більш низькотемпературних датчиків включення вентиляторів на недорогих машинах з простою системою управління – це теж дуже ефективний спосіб зменшення навантаженя.

Заміна штатних шлангів системи охолодження на силіконові, помітно покращує стійкість до високих температур і тиску. Та й виглядають вони часом естетичніше гумових. Ось тільки коштують значно більше.

Установка термоекранов між блоком або головками блоку і такими елементами як турбіна або каталізатори – теж річ корисна.

Слідкуйте за робочою напругою бортової мережі автомобіля і станом проводки. Зниження напруги на вентиляторах радіатора призводить до різкого падіння їх продуктивності.

Обов’язково стежте за справністю термостата, особливо його нагрівального елементу. Часто діагностика цього найважливішого вузла практично відсутня.

Як попередити навантаження системи охолодження?

Було б непогано навчитися уникати пробок. На перший погляд, пробки – неминуча реальність, але якщо замислитися, то, скорегувавши свій розпорядок дня, можна заощадити для себе купу часу. І заодно заощадити на ремонті машини. При справній системі охолодження це досить ефективний спосіб продовжити життя мотору.

Намагайтеся уникати даремного прискорення і гальмування. Уникайте різкого розгону після роботи двигуна на холостих обертах.

Не забувайте регулярно міняти антифриз і перевіряти працездатність датчика аварійного рівня охолоджуючої рідини. Один-два рази на сезон потрібно мити радіатори. У разі сильного забруднення краще проїхати в сервіс СТО.

Також в сервісі варто перевірити сканером на помилки в роботі системи управління: там можна знайти ті, які пояснять зміну температурного режиму. Наприклад, до таких наслідків можуть привести несправності в сумішоутворення. Крім того, сканером потрібно перевірити працездатність і режими включення всіх вентиляторів автомобіля. Зрозуміло, при необхідності їх доведеться полагодити.

Не використовуйте помпи системи охолодження з пластиковими крильчатками, використовуйте тільки керамічні або металеві вироби від хорошого виробника. Міняйте помпу регулярно, кожні 60-100 тисяч пробігу. Якщо в системі передбачена додаткова електропомпа, стежте за її справністю.

Перевіряйте шланги, трубки і бачки щороку. Помутніння пластика, тріщини і набухання гуми – вірні ознаки того, що система охолодження працює з перевантаженням і може незабаром не витримати навантаження. Такі елементи міняйте без жалю.

Як бачите, кілька нескладних правил допоможуть продовжити життя автомобілю, і особливо вони актуальні для машин старше 7 років. Головне – не ховати голову в пісок і не робити вигляд, що все в порядку, поки не загориться лампа аварійно високої температури.

Читайте також

Купити антифріз за якістю продукції
Установка сітки радіатора на автомобіль
Датчик температури Daewoo Lanos. Заміна