Смазка для ШРУСа. Як вибрати


Смазка для ШРУСа – життєво необхідна, тому стежити за її наявністю та станом

Смазка для ШРУСа – дуже важлива, тому до її вибору слід ставитися серйозно. У цій статті розповім про те, як і за якими критеріями слід вибирати смазку для ШРУСа, а також про те якою вона буває і яка для ШРУСа краще.

У питанні як вибрати смазку для ШРУСа слід керуватися такими критеріями:

  • Тип мастила.
  • Взаємодія мастила з гумою і полімерами ( прокладки, ущільнювачі, пильовики і т. д.)
  • Склад.
  • Строк служби.
  • Різновиди мастил для ШРУСа.

Існує багато різновидів мастил, серед яких: літієві, дисульфід молібденові, а також барієві мастила. Тепер більш докладно про кожен з них.


смазка для ШРУСа

Смазка для ШРУСа на основі літію

Смазка на основі розчину літію мають жовтий колір і густу консистенцію. При мінусових температурах літієва смазка, як правило, стає густішою. Через таку особливість “працювати” ці змащувальні компоненти починають не відразу, в результаті на морозі можливі короткочасні постукування на початку, до того моменту як мастило прогріється. Такий тип мастила добре себе зарекомендував і здатний до 10 разів знизити навантаження на вузли.

Не можна не відзначити таку важливу особливість цього типу мастила, як абсолютну сумісність з практично будь-якими полімерами, які використовуються для захисту робочих поверхонь ШРУСа. Мається на увазі пильовик, прокладки та інші гумки. Винятком є ​​пластик, точніше деякі його види, при взаємодії з якими цей полімер може руйнуватися.

Літієва смазка для ШРУСа володіє підвищеними консерваційними властивостями і майже не пропускає вологу до металевої поверхні деталі. Також слід зазначити гідну нейтралізацію пилу. Не всі мастила такого типу можуть похвалитися прекрасною стійкістю до корозії. Рекомендується виконувати перевірку стану мастила після кожних 50 тис. Км.

 Дисульфід молібденові смазки для ШРУСа

Мастила на основі дисульфід молібдену останнім часом стали витісняти літієві мастила для ШРУСа. Причин тому кілька, перш за все, літієві мастила протипоказані деяким видам пластику, який використовується в сучасних автомобілях. Крім того, молібденові мастила для ШРУСа мають більш тривалий термін служби, це в середньому – 100 тис. Км. Саме з цих причин мастила такого типу останнім часом стали дуже популярними серед автомайстрів і автомобілістів. Головною перевагою цих мастил є висока ступінь стійкості до корозії. Рівень тертя приблизно такий же, як і літієвих аналогів. За рахунок особливого складу, в якому знижений рівень кислоти, молібденові мастила практично не взаємодіють з пластиками і полімерами.

З недоліків можна виділити боязнь вологи. У разі потрапляння вологи на оброблену поверхню як вона тут же перестає “працювати”. Наприклад, якщо пильовик пошкоджений і всередину гранати потрапить вода, молибденовая смазка тут же втратить свої властивості. З огляду на таку особливість, власникам авто на яких використовується даний тип мастила рекомендується як мінімум раз на місяць або після поїздки по бездоріжжю, виробляти візуальний огляд пильників ШРУСа на предмет тріщин, розривів та інших дефектів.

Смазка для ШРУСа – барієва

Даний тип мастила можна назвати гідним конкурентом звичайної літієвої смазки. Його особливість в тому, що він як і молібденові аналоги не агресивний до полімерів і гумі, проте на відміну від дисульфид молібденових мастил він абсолютно не боїться вологи. Недоліком є те, що ціна досить висока. Подруге погано переносить низьки температури, в результаті таке мастило доведеться змінювати після кожної зими, а це, як ви розумієте – зайві витрати …

 Яка смазка для ШРУСа краще пристасованна

У питанні яка смазка для ШРУСа краще, слід керуватися рекомендаціями виробника вашого авто, а також враховувати склад пильників і інших “гумок”, які можуть бути схильні до руйнування. Оптимальним варіантом, можна вважати літієву смазку, за умови, що пильовики і інші полімери “не бояться” цього типу мастила. Якщо ж цей варіант не підходить, зверніть увагу на другий варіант – молібденові мастила. Вони не поступаються за якістю попереднім, однак вимагають постійного контролю і не переносять вологу, так що стежте за цілісністю пильників. Третій варіант підійде тим, хто живе в теплому кліматі де немає суворих зим, так як барієві мастила для ШРУСа не переносять низьких температур.

Вирушаючи в магазин, щоб купити смазку для ШРУСа, раджу звернути увагу на наступних виробників: Liqui Moly, BP, ESSO, Mobil і Texaco, а також: Литол, ШРУС-4, ШРБ-4 і Фіол.