Таріровка бака автомобіля Ланос


Таріровка бака автомобіля Ланос включає точне визначення правильності показань датчика рівня палива. Калібровку необхідно проводити при заміні контролюючих датчиків, або при встановленні, чи ремонті бортового комп’ютера. Бортовий комп’ютер, в залежності від моделі, може мати власну програму тарування. Таріровка для БК проводиться на порожньому баку.

Таріровка бакаУ чому полягає процес таріровки?

Обсяг повного бака автомобіля Ланос становить 48 літрів. Щоб провести калібровку для бортового компютера, спочатку необхідно визначитись який шаг пролива палива робити. Мається на увазі кількість літрів потрібно заливати за один раз. Фахівці стведжують – щоб добитися точного показника, рекомендується робити не менше ніж 20 проливів. Пояснюється це тим що – чим частіше заливаємо меншим об’ємом паливо, тим точніше будуть показники. Щоб визначитись, як проводити калібровку на Ланосі, довелось довгий час шукати подібну інформацію в інтернеті. Орієнтуючись на наш автомобіль Ланос, провівши коректіровку, я зупинився на таких показниках -16 проливів по 3 літри палива, так досягається більш точний результат.

Таріровка бака для Ланос з 16 проливами.

Чому я рекомендую проводити тарировку з 16 проливами по 3 літри, спробую пояснити на прикладі.

Візьмем для прикладу два паливних баки. В перший бак заливаємо 16 проливів по 3 л., в другий бак робимо 8 проливів по 6 літрів палива.

Після калібровки, при подальший експлуатації автомобіля, датчик палива в першому паливному баку показує більш точні заміри. Пояснюється тим, що сам бак має закруглені форми.

Таріровка бака автомобіля Ланос

Як було зазначено колібровка проводиться на порожньому паливному баку. Для того щоб зляти весь бензин з бака необхідно скинути тиск у паливній системі автомобіля. Це можна проводити різними варіантами.

  • Заглушіть двигун автомобіля і почекайте 2-3 години. За цей час не доведеться скидати тиск в паливній системі додатковими заходами, оскільки воно падає в даному випадку майже до нульової позначки.
  • Потрібно знайти і витягти запобіжник, який відповідає за роботу паливного насоса. Потім слід завести автомобіль, і дати двигуну попрацювати приблизно пару хвилин – до того моменту, поки він сам не затихне. Після цього, вийнятий запобіжник можна повернути на місце, і зайнятися демонтажем елементів паливної системи паливний насос.
  • Відкачати по можливості повністтю паливо з бака.
  • Ставимо паливний насос на місце, проводимо зборку.
  • В настройки бортового компютера вносяться дані про стан палива – 0 л.

Далі заливаємо перші 3 літри бензину, відмічаєм в бортовому компютері і так повторюєм за такою формулой 3+3+3+3+3….. Так заливаємо до повного баку, кожен раз відмичаємо новий пролив палива в бортовому компютері.

Таким чином БК буде показувати більш точні показники розходу палива.