Термокейс для акумулятора – виготовлення 1 комментарий

Термокейс для акумулятора – самостійне виготовлення, матеріал для виготовлення, переваги

Термокейс для акумулятора є своєрідний чохол, який служить для захисту батареї від охолодження і перегріву, зберігаючи сприятливу температуру для її надійної роботи. Термосумка, підтримуючи температуру від – 15 до + 30, забезпечує постійний підігрів АКБ, допомагає продовжити термін її служби, за рахунок дбайливого ставлення до неї. Це досягається завдяки тому, що під час роботи двигуна на акумулятор надходить струм, він нагрівається і створює навколо себе теплову ванну, яка, утворюючи вакуум, дозволяє батареї перебувати в комфортній для себе атмосфері.

Термокейс для аккумулятора можно купити в магазині автозапчастин, замовити в інтернеті або зробити своїми руками. Виготовити чохол, слідуючи певній інструкції, не складе великих труднощів і допоможе заощадити кошти.

Уся робота в середньому займає 4-6 годин.

Термокейс для акумулятора призначення

Головне призначення термокейса – забезпечити підігрів акумулятора в морози, захистити від перегріву влітку і створити комфортну для його роботи атмосферу. Уникнути термоударів протягом всього терміну експлуатації, так як перегрів, і переохолодження, яким АКБ піддається регулярно під час експлуатації автомобіля негативно впливає на батарею, крім цього, використання теплосберігаючої сумки дає ряд інших переваг:

 • Допомагає захистити батарею від пилу і бруду.
 • Чохол досить ефективний для захисту акумулятора від механічних пошкоджень.
 • Завдяки тому, що термокейс забезпечує постійний підігрів АКБ, вона не буде розряджатися на морозі під час стоянки.
 • Підігрів акумулятора, досягнутий в результаті роботи двигуна, дозволяє добре його зарядити перед тривалою стоянкою.

Всі ці чинники позитивно впливають на роботу АКБ, значно подовжують термін її служби і захищають від морозу, спеки, саморазрядкі, зниженого або підвищеного заряду. Постійний підігрів акумулятора врятує його від перепадів температур і забезпечить достатній стартовий струм для запуску двигуна.

Важливо знати, що замерзлий акумулятор більше не заряджається. Це означає, що в морози Ваш акумулятор тільки розряджається. Особливо це стосується автомобілів експлуатуються в міському режимі коротких переїздів, від будинку до офісу, і вантажних автомобілів у яких акумулятори знаходяться на відкритому повітрі.
Термокейс для акумулятора -що знадобиться для виготовлення

Для того, щоб зробити термокейс для акумулятора необхідно підготувати наступні інструменти:

 • 1/1 метр кислотоустойчивой тканини
 • 1 метр липкої стрічки або липучки з тканини швейна «павутинка»
 • будівельний фольгований ізолон, багато хто використовує в якості основного
  теплоізоляційного елемента – пенофол або ізолон.

Підготувавши необхідні матеріали можна робити термокейс.

Для виготовлення сумки необхідно виконати наступні дії:

 • Зняти АКБ.
 • Виміряти батарею, для складання викрийки.
 • Зробити викрийку, при цьому слід враховувати, що края матеріалу будуть зшиватися, тому до основних показників довжини і висоти слід додати 05 – 1 см .
 • Відповідно до розміру стінок акумулятора, вирізати 12 шматків изолона, по 3 на кожну стінку.
 • Скласти шматки изолона таким чином, щоб два шари відображали зовнішню частину термокейса, і один внутрішню. Таким чином, АКБ буде захищена від проникнення холодного повітря, а всередині буде підтримуватися необхідна температура.
 • Обшити шматки изолона тканиною. Матеріал, з якого виготовляється чохол, повинен бути стійкий до впливу кислоти, масла, антифризу, гальмівної рідини і палива.
 • До верху стінки коробки прикріпити липку стрічку або липучку. Її можна пришити, закріпити за допомогою «павутинки» або клею.
 • Вирізати ізолон для кришки.
 • Обшити кришку тканиною.
 • Прикріпити до кришки другу частину липкої стрічки або липучки.
 • Термокейс повинен щільно сидіти на батареї. Провід “+” та “-“, що виходять з АКБ, будуть проходити між чохлом і кришкою.

Встановлення акумуляторної батареї у термокейсі.

Для того, щоб встановити батарею, вміщену в термокейс на штатне місце, необхідно:

 • Помістити батарею в чохол.
 • Помістити пристрій на штатне місце.
 • Закріпити клеми проводів + та і підключити їх.
 • Термокейс необхідно щільно закрити кришкою, щоб уникнути появи зазорів і щілин. Це забезпечить постійний підігрів батареї і захистить її від попадання пилу.
 • Зафіксувати акумулятор за допомогою штатних кріплень.

ПЕРЕВАГА ВИКОРИСТАННЯ ІЗОЛОНА ПРИ ВИГОТОВЛЕННІ ТЕРМОКЕЙСА

Однією з головною складовою термокейса, зробленого своїми руками, є ізолон. Саме він забезпечує якісний підігрів батареї. На користь цього матеріалу, свідчать такі його якості:

 • Ефективно захищає від вологи.
 • Не вбирає воду.
 • Є стійким до впливу хімічних речовин, кислот, бензину, масла.
 • Відмінно забезпечує підігрів батареї за рахунок збереження тепла.
 • Надійно захищає від холоду.
 • М’якість матеріалу робить його зручним при експлуатації.
 • Мала вага та довговічність.
 • Екологічна безпека.

З огляду на всі ці якості, можна з упевненістю сказати, що изолон є найкращим матеріалом для того, щоб зробити термокейс, який буде забезпечувати постійний підігрів і зберігати тепло, це комплексний ефективний захист автомобільного акумулятора від перегріву, перемерзання, який економить витрати автовласника на передчасну покупку нового акумулятора, і допомагає впевненому запуску автомобіля навіть в сильний мороз, зберігаючи час, гроші і здоров’я людини!

Однак існує протилежна думка про доцільність встановлення термокейса та який захист АКБ ефективний.

Термокейс який не приносить користь.

Якщо уявити теплий акумулятор, який перебував у нас вдома в теплі, і ми його «теплим», несемо в машину в термокейсі – тоді він не буде довго остигати і добре почне брати зарядку після пуску! Тобто сенс такого термокейса є.

Але не так все просто.
Як правило, акумулятори стоять цілу добу на морозі (а в нічний час морози тільки посилюються). АКБ в кейсі волею чи неволею охолоне, навіть трохи замерзне,- так от, прогрівається ваш двигун, а акумулятор не прогрівається, тобто він замерз, і холод не виходить за межі термокейса, так як і тепло (від двигуна) не може пройти всередину! Виходить ефект «сніговика» – якщо в теплу погоду на сніговика надіти пуховик, то він буде повільніше танути, ніж інші. Адже холод всередині залишатиметься як в термосі, тобто ваш термокейс з ранку буде тримати холод всередині батареї, а не зігрівати її!

Правильне застосування термокейса

Термокейс для акумулятора

Продаються термокейси:

Просто термочохол на АКБ.
Термокейс для акумулятора з підігрівом – в нього вбудовано низьковольтні пластини, які в принципі дають тепло всередині, яке як термос тримає цей термокейс.

Саме другий тип, має місце на існування взимку, саме його потрібно застосовувати на своїх машинах. Тут, нагрівальні елементи розігрівають батарею, вона стає теплою і відмінно приймає заряд, після запуску мотора. ТІЛЬКИ таким повинен бути такий чохол для АКБ.

Нагрівальні елементи

Зараз багато хто може задати питання – а де їх взяти ці елементи і скільки вони беруть енергії?
Це пластини – які зроблені або з пластику, або з тонкого текстоліту, з вбудованими елементами нагріву. Зазвичай їх всього дві і встановлюються вони по великі сторони від АКБ. Споживання енергії дуже маленьке, від 20 до 40 Вт. Купити пластини Ви можете в автомагазині або заказати через інтернет. Споживання пластин нагріву дуже маленьке, середньо на дві пластини, які розташовуються з боків акумулятора – 30 Вт.
Можна порівняти з нагріванням заднього скла машини так приблизно 20 – 30 Вт, звичайно «до красна» вони не нагріють вашу батарею, але і охолодитися до мінусових показників – не дадуть, батарея буде тепла, що для неї – «саме те».

Варто пам’ятати – як правило, харчування елементів відбувається безпосередньо від акумулятора, але ви можете включити тільки тоді коли потрібно, наприклад перед запуском або після запуску двигуна машини, якщо залишити на ніч, то може посадити вашу АКБ.

Отже пісумовуючи вище сказане, щоб заощадити кошти та правильно застусовувати термокейс,  краще зробити кейс самому та придбати термопластини для ефективного використання АКБ.