Техніка та тактика водіння Огляд 2 комментария

Техніка та тактика водіння, яка відмінність цих понять

Техніка та тактика водіння, для чого ж потрібно такий розподіл понять? Здавалося б, ведеш автомобіль  безпечно, не потрапляєш в аварії, та й добре. Вся справа в тому, що за кожен вид активної безпеки «відповідають» абсолютно різні ваші водійські навички: за контроль над машиною відповідає техніка водіння, а за контроль над обстановкою – тактика водіння. Розглянемо ці два поняття.

Техніка та тактика водіння

Техніка водіння складається з наступного:

 • Правильність посадки водієм за кермом.
 • Правильність і доведення дій до автоматизма з органами управління.
 • Навички водіння в типових ситуаціях.
 • Плавна манера водіння, що забезпечує комфорт для пасажирів.
 • Навички водіння в критичних ситуаціях.
 • Відчуття габаритів авто, навички паркування.

До тактиці водіння відноситься:

 • Наявність безпечного простору навколо автомобіля (безпечні дистанція і інтервал).
 • Раціональний огляд навколишнього оточення і видимість авто іншими учасниками руху.
 • Здатність прогнозувати зміни дорожньої обстановки.
 • Вибір оптимальної швидкості руху для даної дорожньої обстановки.
Техніка та тактика водіння невід’ємна частина успіху водіння

Напрацьовувати ці навички потрібно окремо, приділяти особливу увагу кожному з них. Навчитися – або техніці, або тактиці – недостатньо для грамотного і безпечного водіння. Можна бути асом керма, вміти проходити трасу набагато швидше за інших водіїв, з ходу розгортати її на 360 градусів і так далі. Але ці навички ніяк не допоможуть водієві орієнтуватися в транспортному потоці і безпечно пересуватися в оточенні інших машин. Такий водій, хоч і майстерно володіє автомобілем, може, наприклад, не вміти визначати оптимальну швидкість руху в потоці і через це регулярно потрапляти в ДТП.

І навпаки, можна відчувати себе серед інших машин як риба в воді: бачити все навколо, передбачати дії всіх оточуючих учасників руху, чітко дотримуватися безпечної дистанції і швидкість і завдяки цьому ніколи не стикатися з іншими машинами. Але водій, який володіє тільки цими навичками і не володіє правильною технікою керування автомобілем, може постійно потрапляти в замети взимку або потрапляти в кювети на віражах дороги влітку.

Звичайно, зайва обережність може компенсувати недолік в техніці водіння. Яким би акуратним не був водій, все одно взимку він зіткнеться з ковзанням своєї машини по снігу або льоду. Неможливо повністю виключити ковзання машини взимку, хоча б раз в зимовий сезон водій обов’язково його спровокує – або занадто сильно загальмує, або дасть більше «газу», або увійде в слизький поворот швидше, ніж варто було б. Тому, щоб їздити безпечно по будь-яких дорогах і в будь-яких ситуаціях, вам необхідно не тільки бути акуратним і уважним водієм, а й володіти технікою безпечного управління – прийомами, які допоможуть вам не допустити втрати керованості, або допоможуть повернути керованість, якщо вона все-таки буде втрачена.

Отже, грамотна техніка водіння забезпечить вам контроль над машиною, а грамотна тактика водіння – контроль над дорожньою обстановкою. Відповідно, і більшість ДТП відбувається через помилки водіїв або в техніці, або в тактиці водіння.Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 мыслей про “Техніка та тактика водіння Огляд

 • Dima Alekseev

  Вожу автомобиль уже давно, есть опыт вождения. Ваша статья полезна для новичков вождения. Надо кроме опыта вождения развивать навыки оценки, прогнозировать действия других участников движения. Эти два качества взаимосвязаны – от них зависит безопасность движения.

 • Максим

  Ця стаття дуже корисна для новачків на автомобільній дорозі, так як вміючи прекрасно водити авто це ще не означає бути майстром руху. На це необхідно звернути увагу, так як саме через брак досвіду та орієнтації у дорожньому просторі трапляються ДТП. Це важливо. При правильному поєднанні вищезгаданих понять у вас не виникне непередбачуваних ситуацій на вашій автомобільній дорозі.