Техніка та тактика водіння Огляд 2 комментария

Техніка та тактика водіння, яка відмінність цих понять

Техніка та тактика водіння, для чого ж потрібно такий розподіл понять? Здавалося б, ведеш автомобіль  безпечно, не потрапляєш в аварії, та й добре. Вся справа в тому, що за кожен вид активної безпеки «відповідають» абсолютно різні ваші водійські навички: за контроль над машиною відповідає техніка водіння, а за контроль над обстановкою – тактика водіння. Розглянемо ці два поняття.

Техніка та тактика водіння

Техніка водіння складається з наступного:

  • Правильність посадки водієм за кермом.
  • Правильність і доведення дій до автоматизма з органами управління.
  • Навички водіння в типових ситуаціях.
  • Плавна манера водіння, що забезпечує комфорт для пасажирів.
  • Навички водіння в критичних ситуаціях.
  • Відчуття габаритів авто, навички паркування.

До тактиці водіння відноситься:

  • Наявність безпечного простору навколо автомобіля (безпечні дистанція і інтервал).
  • Раціональний огляд навколишнього оточення і видимість авто іншими учасниками руху.
  • Здатність прогнозувати зміни дорожньої обстановки.
  • Вибір оптимальної швидкості руху для даної дорожньої обстановки.
Техніка та тактика водіння невід’ємна частина успіху водіння

Напрацьовувати ці навички потрібно окремо, приділяти особливу увагу кожному з них. Навчитися – або техніці, або тактиці – недостатньо для грамотного і безпечного водіння. Можна бути асом керма, вміти проходити трасу набагато швидше за інших водіїв, з ходу розгортати її на 360 градусів і так далі. Але ці навички ніяк не допоможуть водієві орієнтуватися в транспортному потоці і безпечно пересуватися в оточенні інших машин. Такий водій, хоч і майстерно володіє автомобілем, може, наприклад, не вміти визначати оптимальну швидкість руху в потоці і через це регулярно потрапляти в ДТП.

І навпаки, можна відчувати себе серед інших машин як риба в воді: бачити все навколо, передбачати дії всіх оточуючих учасників руху, чітко дотримуватися безпечної дистанції і швидкість і завдяки цьому ніколи не стикатися з іншими машинами. Але водій, який володіє тільки цими навичками і не володіє правильною технікою керування автомобілем, може постійно потрапляти в замети взимку або потрапляти в кювети на віражах дороги влітку.

Звичайно, зайва обережність може компенсувати недолік в техніці водіння. Яким би акуратним не був водій, все одно взимку він зіткнеться з ковзанням своєї машини по снігу або льоду. Неможливо повністю виключити ковзання машини взимку, хоча б раз в зимовий сезон водій обов’язково його спровокує – або занадто сильно загальмує, або дасть більше «газу», або увійде в слизький поворот швидше, ніж варто було б. Тому, щоб їздити безпечно по будь-яких дорогах і в будь-яких ситуаціях, вам необхідно не тільки бути акуратним і уважним водієм, а й володіти технікою безпечного управління – прийомами, які допоможуть вам не допустити втрати керованості, або допоможуть повернути керованість, якщо вона все-таки буде втрачена.

Отже, грамотна техніка водіння забезпечить вам контроль над машиною, а грамотна тактика водіння – контроль над дорожньою обстановкою. Відповідно, і більшість ДТП відбувається через помилки водіїв або в техніці, або в тактиці водіння.