Типи аерографів, принцип роботи 2 комментария

Типи аерографів – одинарної і подвійної дії, за подачою фарби та змішуванням 

Два типи аерографів: одинарної і подвійної дії. Їх можна оцінити за дією, подачі фарби і змішування. Давайте розглянемо кожен параметр докладно.

Аерограф одинарної дії (англ. Single-Action / SA).
Це найпростіший вид аерографів. Коли тригер (контроль подачі повітря) натиснут, фарба розпорошується з незмінними характеристиками. Подача фарби незмінна, але її можна відрегулювати глибиною розташування голки всередині сопла. Це можна зробити, обертаючи регулятор який розташований в задній частині аерографа. Аерографи одинарної дії корисні для хобі, нанесення фарби через трафарет, настінного живопису.

Акрилові фарби, керамічні та авто емалі зазвичай розпорошуються за допомогою аерографів одинарної дії. Більшість аерографів одинарної дії є із зовнішнім змішуванням, отже, не виключені похибки, плями. Такі аерографи зазвичай використовуються для найпростіших цілей – при роботі з одним кольором, в трафаретного розпису, для покриття поверхні лаком.

Аерограф подвійної дії (англ. Double-Action / DA).

типи аерографів
Тут один важіль регулює і потік повітря, і потік фарби. Натискаючи важіль, Ви пускаєте потік повітря. Далі, якщо Ви потягнете важіль назад, то фарба почне надходити в змішувач. Потік фарби залежить від того, наскільки далеко Ви тягнете назад важіль. Це означає, що Ви можете змінювати кількість фарби не зупиняючись і не регулюючи її подачу. Аерограф подвійної дії вимагає певних навичок і часу, щоб навчитися ним користуватися, так як потрібно робити дві дії одночасно (регулювати потік повітря і подачу фарби).

Такі аерографи гарні для деталізованої роботи і дуже популярні в середовищі моделістів (але не кожен їх використовує, деякі задоволені застосуванням аерографів одинарної дії).

Типи аерографів за подачою фарби

Гравітаційна подача (англ. Gravity Feed / GF).

типи аерографів

Такі аерографи мають бачок для фарби на верхній частині аерографа. Принцип роботи простий, так як заснований на гравітації, яка тисне фарбу вниз, фарба спускається в змішувач, де змішується з повітрям і потім розпорошується назовні. Гравітаційна подача не вимагає такого сильного тиску, як сифона подача.

 

Сифонна подача або з нижнью подачою(Siphon Feed S / F).

типи аерографів

Аерографи такого типу мають бачок знизу. Іноді вони називаються аерографи з нижньою подачою (англ. Bottom Feed). І як можна зрозуміти з назви, принцип роботи як у сифона. У бачок, розташований знизу йде трубочка від аерографа. Головний плюс даного типу аерографів в розмірах бочка. Ємності використовуються більшого розміру, ніж на аерографію з гравітаційною подачею. Це дає велику перевагу в малюванні великих об’єктів, так як не доводиться зупинятися і доливати фарбу.

При виборі між двох щойно розглянутих типів аерографів можна дати деякі поради. Аерографи з гравітаційною подачею можуть відрізнятися за розмірами бачка і деякі мають можливість заміни бачка, а деякі в більшості випадків зафіксовані. Деякі йдуть з кришечками на бачках, а деякі без. Для деяких аерографів з сифонной подачею фарби Ви можете купити бачок, який можна прикріпити збоку. Це допоможе знизити тиск, необхідний для його використання. Правда, не кожен аерограф має таку функцію. Таким чином, з огляду на ці параметри, вибрайте аерограф, який Вам потрібен.

Також є така цікава річ, як SPECTRUM 2000.

типи аерографів

Вона дозволяє використовувати до 9 флаконів одночасно. Ця система використовується аерографом сифоного типу подачі фарби. Цей варіант не надто поширений серед майстрів аерографії.

Гібридна подача (англ. Hybrid Feed / HF).

типи аерографів

Яак зрозуміло з назви, це гібридна подача двох вищеописаних типів. Такі аерографи мають спеціальний перемикач, який дозволяє вибирати яким бачком користуватися. Деякі аерографи з двома бочками мають функцію використовувати одночасно обидва резервуара, якщо потрібно збільшити потік фарби.Типи аерографів за принципом змішування фарби з повітрям

Наступні два типи, за якими розрізняються аерографи, залежать від змішування фарби з повітрям, це з внутрішнім змішуванням і з зовнішнім змішуванням.

Аерографи першого типу змішують фарбу з повітрям всередині «тіла» аерографа, з другого типу – зовні.

Хороший приклад аерографа із зовнішнім змішуванням – це Paasche H. У нього сопло розташоване під «тілом» аерографа, де і відбувається змішування з повітрям. Таким чином, «тіло» аерографа залишається чистим. Але аерографи з внутрішнім змішуванням видають більш тонке розпилення. Тому, якщо Ви збираєтеся багато малювати дрібних деталей, то краще віддати перевагу аерограф з внутрішнім типом змішування. Тоді, звичайно, його треба буде частіше чистити, ніж аерограф з зовнішнім змішуванням.

Ось ми і розглянули всі типи, які існують на сьогоднішній день.

Наступний момент, про який потрібно пам’ятати – це диаметр сопла і голка. У більшості аерографів їх можна змінювати, в залежності від вимог у вашій роботі. Ширина нанесення ліній більш залежить від положення голки до сопла, а також, звичайно, чим ближче Ви тримаєте сопло до поверхні, тим тонше розпилення. Також важливі тиск і здатності художника.